značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended A-C 

  tisk textu

CLAN MACGREGOR

Clan MacGregor je míchaná whisky od firmy William Grant & Sons, původně od J.G. Thomson a předtím od Alexander MacGregor. Na etiketě je znak náčelníka klanu MacGregor. Nejsem si jist, zda se etiketa mění nebo se jedná pouze o různé zdroje informací a rozdílné překlady. Dříve byla uváděna informace, že na etiketě je oficiální znak klanu MacGregor, se souhlasem 23. náčelníka klanu Gregora MacGregora z MacGregorů. Později, že etiketa obsahuje znak, motto a pečeť 24. náčelníka klanu, sira Malcoma MacGregora z MacGregorů. (V základu je to jedno, spíš zajímavost.)

Určená je především pro trh v severní Americe, Venezuele, na Blízkém východě nebo v Thajsku. V těchto zemích patří k velmi úpěšným. A také pro některé evropské trhy, např. Rusko, Nizozemí, Portugalsko, Švédsko, Malt a dostupná by měla být i ve Velké Británii.

Clan MacGregor 40%Clan MacGregorClan MacGregor 40%Clan MacGregor 12-ti letá 40%Clan MacGregor 43%

Vyrábí se jako standardní bez udání stáří a jako 12-ti letá.
Jedná se spíše o levnou míchanou whisky, která obsahuje relativně malý podíl malt whisky a dominantní whisky je obilná whisky z Girvan. Obsahuje 15 single malt whisky např. Glenfiddich, Balvenie, Kininvie (značky vlastněné William Grant & Sons)..

na začátek stránky

Charakteristiky

v knize Svět whisky hodnotí:

Clan MacGregor 40%Clan MacGregor 40%:
Lehká a voňavá, jen s nepatrným nádechem ovoce.
Etiketa Clan MacGregor 40%Etiketa Clan MacGregor 40%Etiketa Clan MacGregor 12-ti letá 40%Etiketa Clan MacGregor 43%Etiketa Clan MacGregor

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 11.10.2019