značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended R-Z 

  tisk textu

WILLIAM LAWSON´S

William Lawson´s je míchaná whisky od William Lawson, Coatbridge. Její "domovskou palírnou" je MacDuff. Whisky obsahuje až 45% malt whisky. Základem jejich whisky je Glen Deveron od MacDuff a obilné Dumbarton a North British.
Známá je více v Evropě bež v Británii.

William Lawson´s Finest 40%William Lawson´s 12-ti letá Scottish Gold 40%William Lawson´s 18-ti letá Founder´s Reserve 40%William Lawson´s 40%William Lawson´s 12-ti letá Scottish Gold 40%William Lawson´s 18-ti letá Founder´s Reserve 43%William Lawson´sWilliam Lawson´s 8-mi letáWilliam Lawson´s 12-ti letá Scottish Gold 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

v knize Svět whisky hodnotí:

William Lawson´s Finest 40%William Lawson's Finest 40%:
Vůně je sušší s delikátními dubovými tóny. Chuť je vyvážená s matnou příchutí karamelu a jablek. Středně plná whisky vyšší kategorie, než za jakou se obvykle považuje.
William Lawson´s 12letá Scottish Gold 40%William Lawson's 12letá Scottish Gold 40%:
Plnější než standardní verze Lawson´s díky většímu podílu sladové whisky.

Recenze na whisky.nethar.cz:

William Lawson's

William Lawson's 13yo

.

Webové stránky značky:

Etiketa William Lawson´s Finest 40%Etiketa William Lawson´s 12-ti letá Scottish Gold 40%Etiketa William Lawson´s 18-ti letá Founder´s Reserve 40%Etiketa William Lawson´s 40%Etiketa William Lawson´s 12-ti letá Scottish Gold 40%Etiketa William Lawson´s 18-ti letá Founder´s Reserve 43%Etiketa William Lawson´sEtiketa William Lawson´s 12-ti letá Scottish Gold 40%

V Evropě je William Lawson´s známá nekonformní reklamou a provokativními televizními spoty. V jednom z nich hrála také Sharon Stone. Můžete si zkusit tipnout, co v něm bylo. O kus níže ho máte. Další naleznet na jejich kanálu na Youtube a další pak všeobecně na Youtube (bohužel u nich nejsou všechny, další bylo třeba hledat).

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 17.04.2020