značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » amerika » spojené státy 

  tisk textu

WILD TURKEY

text zatím není k dispozici...

Wild Turkey 81 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40,5%Wild Turkey 86,8 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 43,4%Wild Turkey 101 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50,5%Wild Turkey 101 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50,5%Wild Turkey 8-mi letá 101 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50,5%Wild Turkey 13-ti letá Distiller´s Reserve Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45,5%Wild Turkey Rare Breed Barrel 112,8 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 56,4%Wild Turkey Rare Breed Barrel 116,8 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 58,4%Wild Turkey Rye 81 Proof Kentucky Straight Rye Whiskey 40,5%Wild Turkey Rye 81 Proof Kentucky Straight Rye Whiskey 40,5%Wild Turkey Longbranch Kentucky Straight Bourbon Whiskey 43%

Článek na PoznejWhisky.cz:

na začátek stránky

Charakteristiky

Michael Jackson ve své knize (Whisky - Vše, co jste dosud nevěděli) hodnotí:

obrázek není k dispoziciWild Turkey 101 (50,5%):
Barva: Hluboká jantarová.
Aroma: Vanilka a karamel, broskve, peprné koření a kůže.
Tělo: Plné, robustní, těžké.
Chuť: Silné bourbonové příchuti, dobře vyvážené: vanilka, koření, dub a ovoce.
Dokončení: Opálený dub a ovoce.
obrázek není k dispoziciWild Turkey Rare Breed (54,2%):
Barva: Hluboká jantarová.
Aroma: Pestré, ovocné, květinové, kořeněné a ořechové.
Tělo: Plné, bohaté.
Chuť: Velká, hladká, bohatá s tóny máty peprné a citrusů, tabáku a vanilky.
Dokončení: Doznívá; toast, koření.

Jim Murray ve své knize (Průvodce světem whisky (z roku 1997)) hodnotí:

Wild Turkey Rare Breed (známá také jako 1855 Reserve) (50,5%):
Opět příchuť dubu, medu, kukuřice a žita. To všechno propojeno způsobem, jímž komplexnost dosahuje nových výšin. Všestranná dokonalost.
Wild Turkey Rye (4 letá, 50,5%):
Je to pozoruhodný nápoj, který na vás ze sklenice přímo vyskočí. Poznávací znamení Wild Turkey, medový charakter, mu dovává neobyčejnou hloubku a v závěru dokonce ucítíme i náznak zázvorové příchuti.
Standardní Wild Turkey s hnědou nálepkou (4 letá 43,5%) je příliš mladá a drží se nepříjemně na patře. Kvalita značky Wild Turkeyv86,8 může poněkud kolísat. Značka Wild Turkey 101 se vyznačuje neskutečně bohatou medovitostí a značky Wild Turkey Traditional (8-mi letá 50,5%) a Wild Turkey Kentucky Legend (8-mi letá, 50,5%) těží z kombinace whiskey různého stáří, z nichž jsou smíchány. Když dospějete ke Wild Turkey Kentucky Spirit (8-mi letá, single barrel, 50,5%) dojde vám s plnou silou, že právě ochutnáváte skutečně velkolepou whiskey. Pak je tu ještě Wild Turkey 12-ti letá (50,5%), zároveň delikátní a komplexní, v jejímž aroma lze rozeznat příchuť čerstvě oloupaného pomeranče, akáciového medu, hrozinek, melasy, žita a mnoha dalších složek.

Ian Buxton ve své knize (101 Whisky: Škola degustace pro každého (z roku 2010)) hodnotí:

obrázek není k dispoziciWild Turkey Rare Breed:
Barva: Teplá červená až jantarová.
Aroma: Zpočátku velmi silné, pak bobulové ovoce, vanilka a karamel.
Chuť: Karamel, kukuřice, lékořice, citrusové tóny a čerstvá červená jablka.
Dokončení: Vysoce komplexní a vrstvené, se závěrečnou jiskrou.

v knize Svět whisky hodnotí:

Wild Turkey 80 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%Wild Turkey 80 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%:
Wild Turkey "80" se objevila v roce 1974 a podle Jimmyho Russella se ideálně hodí k podávání na ledu nebo s vodou. Jemná sladká vůně připomíná kukuřici, zatímco na jazyku se whiskey tváří velmi tradičně a hezky vyrovnává karamelovou a vanilkovou příchuť.
Wild Turkey Kentucky Spirit Single Barrel Kentucky Straight Bourbon 50,5%Wild Turkey Kentucky Spirit Single Barrel Kentucky Straight Bourbon 50,5%:
Whiskey z jediného sudu, který vždy pečlivě vybírá Jimmy Russell osobně. Je plnější než obvyklý bourbon s čerstvou atraktivní vůní pomeranče a tóny žita. Komplexní chuť připomíná mandle, med, karamely, pomeranče a trochu kůže. Dokončení je dlouhé a sladké a postupně tmavne do melasové chuti.
Wild Turkey 101 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50,5%Wild Turkey 101 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50,5%:
Jimmy Russel tvrdí, že 50,5% alkoholu (v USA 101 proof) je pro stáčení Wild Turkey optimální síla. Na tak silnou whiskey má pozoruhodně jemné a přitom bohaté aroma, částečně díky osmi letům zrání. Voní po karamelu, vanilce, měkkém ovoci a trochu po koření. Konzistenci má plnou, bohatou a robustní s příchutí vanilky, čerstvého ovoce, koření, hnědého cukru a medu. V dlouhém, silném a hebkém dokončení se rozvinou tóny dubového dřeva.
Wild Turkey Rare Breed Kentucky Straight Bourbon WhiskeyWild Turkey Rare Breed Kentucky Straight Bourbon Whiskey:
Varianta uvedená na trh v roce 1991 obsahuje whiskey staré 6 až 12 let. Aroma i příchuť jsou nápadně hebké na bourbon s vysokým obsahem alkoholu. Komplexní a zpočátku aserivní vůně připomíná oříšky, pomeranče, koření a vůni květin. Ve stejně komplexní chuti se ozývá med, pomeranče, vanilka, tabák, máta a melasa. Dlouhé ořechové dokončení přináší peprnou chuť žita.
Wild Turkey Rye Kentucky Straight Rye Whiskey 50,5%Wild Turkey Rye Kentucky Straight Rye Whiskey 50,5%:
Žitná whiskey s příjemně silnou ovocnou vůní má plnou a bohatou konzistenci, výtečně vyváženou příchuť silného koření a zralého ovoce a silně kořeněné ořechové dokončení.
Wild Turkey 81 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40,5%Wild Turkey 81 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40,5%:
Pikantní vůně kukuřice, vanilky, dubu a kávy. Na jazyku se rozvinou tóny karamelu a medu spolu se skořicí a novým kořením.

Marc A. Hoffmann ve své knize (Whisky - značky z celého světa (z roku 2007)) hodnotí:

Wild Turkey Rare Breed 54,1%Wild Turkey Rare Breed 54,1%:
Barva tmavě jantarová. V aromatu je nejprve cítit závan svěžích jarních květin s lehkým tónem medu. Přesto je whiskey lehce kořeněná. V chuti je nejprve silná, pak se stává měkčí a sušší a vykazuje lehké medové a pomerančové tóny. Částečně jako kdyby dokonce vystupovala chuť tabáku. V dozvuku je dlouhá a ořechová, ale pěkně doznívá.

Ulrike Lowis ve své knize (Whisky - Historie, Výroba, Značky (z roku 2015)) hodnotí:

Wild Turkey Rare Breed 54,1%Wild Turkey Rare Breed 54,1%:
Aroma: Jarní květiny, pomeranče, černý pepř.
Chuť: Med, pomeranče, vanilka, máta, tabák.
Dokončení: Dlouhé, teplé, oříškové, jemné pepřové tóny.

Recenze na PoznejWhisky.cz:

Recenze na whisky.nethar.cz:

Wild Turkey 81 Proof

Wild Turkey 101 Proof

Wild Turkey Kentucky Legend

Wild Turkey Rare Breed

Etiketa Wild Turkey 86,8 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 43,4%Etiketa Wild Turkey 101 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 50,5%Etiketa Wild Turkey Rare Breed Barrel 116,8 Proof Kentucky Straight Bourbon Whiskey 58,4%Etiketa Wild Turkey Rye 81 Proof Kentucky Straight Rye Whiskey 40,5%Etiketa Wild Turkey Rye 81 Proof Kentucky Straight Rye Whiskey 40,5%Etiketa Wild Turkey Longbranch Kentucky Straight Bourbon Whiskey 43%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 23.08.2022