Radek, 05. 07. 2013 16:13 (10543)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Rozverná ovocná vůně, zelená jablka, žlutý meloun, nezralé slivky. |
| Chuť: | a... pardon, trochu mi zaskočilo. Je drsnější než jsem čekal. Tak dál: nepříliš sladká, hruška máslovka. |
| Dozvuk: | Hruškový, mírně nahořklý. |
| Shrnutí: | Trochu drsnější irská whiskey, nicméně i ona má v sobě zakódovanou onu menší výraznost (Irové by nejspíš řekli jemnost).... no a k té chuti snad jen to že hrušky sice jím, ale moje nejoblíbenější ovoce to není. |
| Alkohol: | 40 % |
Hunter, 05. 07. 2013 16:42 (10545)
Opravil jsem název z Knappoque na Knappogue ;-)
Marvin, 08. 07. 2013 10:57 (10575)
Ještě jedna oprava - v Cooley byly vyrobeny jen ročníky 1990-92, další ročníky už jsou z Bushmills (a pak je tu ročník 1951 ze staré B. Daly Distillery v Tullamore, to nemluvě o zmatku kdy 15letá byla z Cooley a 12letá a další z Bushmills).
Promiskuita je u irských celkem běžná - taková Tullamore Dew je standardně z Midletonu, ale 10letá single malt je z Cooley a 12letá Sherry Finish má být z Bushmills, aby se kruh uzavřel :? .