Nethar, 11. 10. 2013 21:40 (11250)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Aroma: | Parfémovitá sladkost, ale nepříliš intenzivní. Citrusy, kůže a skořicové cukroví. Lepší průměr. |
| Chuť: | Ničím zvláštním zajímavý, mírný. Horší průměr. |
| Dozvuk: | První dojem po polknutí je taková zvláštní pachuť, nějaký umělohmotný kouř nebo něco takového, brzy se ale přesouvá do nahořkle dřevitých tónů. |
| Shrnutí: | Na WhiskyBase je tahle láhev hodnocená vysoko, i když pravda jenom třemi recenzenty. Na 55% se mi to nezdálo, ale 18y Bladnoch, kterého jsem kdysi láhev zpracoval, mi tedy chutnal řádově více. A to jsem si na láhev vybral taky ovečku :-) |
| Barva: | -2 |
| Alkohol: | 55 % |
Duthoron, 03. 05. 2015 19:41 (19872)
Druhý vzorek na WF 2015 a poslední z Lowlandu (Glenkinchie nebyla), degustační poznámky z notýsku:
| Aroma: | Takové sladké, cukrové, trochu rum a snad tráva (ale tu jsem si asi vsugeroval). |
| Chuť: | Na mě moc lehká, sladká, přechází do nějakého koření. |
| Dozvuk: | Příjemný, ale krátký, převládá to koření (nejvíc se projevuje pepř). |
| Shrnutí: | Není to špatná whisky, ale příliš mě nezaujala, v ostré konkurenci na WF dost zaniká. |