Nethar, 25. 10. 2013 18:42 (11480)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Aroma: | Zdá se, že s nasmrádlíkama se v poslední době nějak roztrhl pytel :-) Takže "lehce" "venkov", dále sladkost, kůže, sherry, pomeranče, med. |
| Chuť: | Spíše sladší, mazlavá, přijatelně ostrá a dřevitá, kořenitá. |
| Dozvuk: | Ořechově dřevitý dozvuk. Postupně jde trochu do čokolády a kávy. |
| Shrnutí: | Není to špatné, ale není to můj styl. Jestli máte rádi trochu hořkosti, spíše kořenité whisky než ovocné či sladké, mohla by se vám líbit. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Króča, 26. 10. 2013 12:27 (11486)
Nějakou Glenrothes jsem zkoušel letos na festivalu a hodně mi chutnala..myslím že tam byla jediná a podle Tvého popisu by to mohla být zrovna tahle :think: A jak víme, mě ti smrádlící nevadí :D
bred, 18. 06. 2014 08:54 (14940)
| Aroma: | sladký speyside, sladké ovocie, ananás,jablká,hrušky,marhule,slivky, jemné citrusy, vanilka veľmi nekonkrétna |
| Chuť: | sprvu ľahká nasládlosť, nastupuje dubová horkosť, jemné čilli tóny |
| Dozvuk: | dlhý, korenené ovocie |
| Shrnutí: | typický speyside, ovocie,ovocie,ovocie, hlavne vo vôni |
| Barva: | 1 |
| Alkohol: | 43 % |
zombice, 02. 11. 2014 09:40 (16921)
Aby se neřeklo, že jsem taková brzda ve psaní recenzí, tak vkládám poznámky z dalšího velmi povedeného posezení Nethara a přátel whisky v Marpeku :-)
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Taková docela výrazná nasládlá. Vanilka a hlavně jak já tomu říkám bonbónová sladkost. Dále taky ovoce, zralé nějaké jižnější. Ořechy a časem i čokoláda. |
| Chuť: | Spíše řidší, opět bonbónově a ovocně sladší. Postupně ale dřevitě hořkne. |
| Dozvuk: | Začne v ovocném duchu, ale pak opět lehce dřevitě hořkne. |
| Shrnutí: | Vcelku dobře vyvážená, charakteristika od vůně až po dozvuk je podobná. Na mě, který k whisky rád čichá je ta vůně možná až takova moc "voňavkově převoněná", ale není to špatné. Na začátek slušný základ :-) |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Radek, 04. 11. 2014 20:06 (16981)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Okena. |
| Chuť: | Mírně nahořklé mandle. |
| Dozvuk: | Mandlový. |
| Shrnutí: | Svérázná a určitě ne špatná whisky. S mojí chutí se však poněkud míjí. |
| Alkohol: | 43 % |
J.K.Ch, 13. 06. 2015 14:52 (20748)
| Glenrothes Select Reserve | |
| Gwc: | <URL url="https://gentlemenswhiskyclub.wordpress.com/2015/12/15/glenrothes-select-reserve/">[url]<LINK_TEXT text="https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... t-reserve/">https://gentlemenswhiskyclub.wordpress.com/2015/12/15/glenrothes-select-reserve/</LINK_TEXT>[/url]</URL> |
| Aroma: | Švestka jak čerstvá a zralá tak i sušená, koření nejvýraznější asi hřebíček, dřevitost. Mírně umělá navoněnost. A náznak Manga. |
| Chuť: | Sušená švestka, sladká, dřevitá. V pozadí trošku něčeho chmické možná laku či lepidla. Náznak karamelu. |
| Dozvuk: | Docela pomalu mizící švestka je nahrazována kořením a možná zbytečně velkou dávkou dřeva. Alkohol je ostřejší než je nutné. A ne jen v dozvuku, ale i v chuti i když v ní zdaleka ne tak výrazně. Občas vystoupí aroma sklepa. |
| Shrnutí: | Tahle whisky dle mého názoru chutná přesně tak jak voní. Když jsem si čichl, tak tohle jsem očekával v chuti a dostavilo se. Byla jedna z mých prvních. A tehdá jsem ji měl velice v oblibě, dnes už bych ji znovu nekoupil. Láhev a balení jsou ale nádherné. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 43 % |