Hunter, 30. 10. 2013 17:59 (11524)
Dnes si představíme whisky z nížiny, Bladnoch, a to v nezávislém plnění od Berry Bros & Rudd. Lahev jsem koupil přes Nethara na německé Whiskyauction.com. Jedná se o whisky bez udání věku, destilováno v roce 1992, plněno v roce 2005, ze sudů číslo 748+749. Typ sudu: refill bourbon.
| Shrnutí: | Na ochutnávce Bratrstva rašeliny jsem hodnotil 83 bodů, ovšem s každým dalším přechutnáním jsem víc a víc spokojen, hlavně s chutí. Skóre se tak ustálilo na pěkných 85b. |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 46 % |
Kiwi, 23. 12. 2013 21:21 (12105)
| Bladnoch 1992 Berry Bros & Rudd | |
| Slepy vzorek: | Ne |
| Velikost: | Vzorek |
| Aroma: | <U>[u]Bez vody:[/u]</U> Sladší, ovocnější, listí na podzim, trocha jehličí, jakoby to celé bylo obalené v čemsi co nedokážu pojmenovat, celkově méně výrazné, ale zajímavé<br/> <U>[u]5 kapek vody:[/u]</U> Lehké, svěží, malinko ovocné (citrusy), ale vystupuje i alkohol |
| Chuť: | <U>[u]Bez vody:[/u]</U> Nasládlá, maličko kouře, těžko se mi chytá, jednotlivé složky nejsou příliš výrazné<br/> <U>[u]5 kapek vody:[/u]</U> Nevýrazná, trocha grepu a trávy |
| Dozvuk: | <U>[u]Bez vody:[/u]</U> Středně dlouhý, dřevo, jehličí, maličké stopy nahořklosti (ale jen malinko), po nějaké době jakási vařená paprika či co<br/> <U>[u]5 kapek vody:[/u]</U> Nahořklý, více jakoby udušený |
| Shrnutí: | <U>[u]Bez vody:[/u]</U> Ne špatná, ale pro mě těžce chuťově uchopitelná, jiná než ty co jsem pil doteď<br/> <U>[u]5 kapek vody:[/u]</U> S vodou méně dobrá kvůli snížení výraznosti chuti a nahořklému konci |
| Barva: | -2 |
Cyra, 14. 03. 2014 20:50 (13389)
V rámci výměny vzorků s Hunterem, jsem ochutnal další Lowland.
| Aroma: | Lehčí, ale celkem výrazné. Trochu pichlavé. Citrusy, tráva, bílé víno, guma a nasládlý smetanový krém. Manželka v tom cítí siláž :shock: :D . |
| Chuť: | Opět lehčí. Nasládlá se špetkou soli. Také lehce peprná. Hroznové bílé víno. Celkově řekl bych, vyvážená chuť. Při delším převalování je ostřejší a suchá. |
| Dozvuk: | Tráva, hodně suché bílé víno. Docela dlouho a štiplavě doznívá. Na konci se opět decentně připomenou citrusy – grep, ale ne moc hořký. |
| Shrnutí: | Zajímavá whisky. Jakoby to dozrávalo v sudu po bílém víně. Byl to druhý vzorek (po Auchentoshan Select) z nížiny, který jsem ochutnal a musím říct, že tuto oblast rád prozkoumám podrobněji. Má to něco do sebe. |
Nethar, 25. 03. 2014 22:56 (13636)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | lehká, ovocná, jednoduchá, ale docela milá, po prvním polknutí pak přišla alkoholovitější a sladší |
| Chuť: | sladká, ale i těch 46% je znát |
| Dozvuk: | slabý intenzitou, sladkost, mírně nahořklý |
| Shrnutí: | na VIII. degustaci Bratrstva rašeliny u mě předposlední místo, pil se mi lépe než Glenturret, ale nějak extra neoslnil |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 46 % |