Kiwi, 20. 01. 2014 20:45 (12483)
| Aroma: | Ovocné, alkohol, dřevo, lak, trocha medu |
| Chuť: | Maličko dubu (ale příjemně), sladce-ovocno kořenitá, po delší době pití na chvilku trochu kyselosti |
| Dozvuk: | Středně dlouhý až dlouhý, v krku celkem zapálí, nasládlý |
| Shrnutí: | Dobrá whisky, na druhou stranu na zadek mě neposadila, aroma bylo celkem složité, jinak nic zvláštního, co by mi asi utkvělo v paměti. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Hunter, 23. 12. 2014 18:56 (17790)
| Shrnutí: | Ničím převratná, přesto příjemná pohodová whisky. Z této řady mě mnohem víc zaujala Glenmorangie Madeira finish - old label. Zakoupil jsem vzorek z Diosu. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Petr KomáreK, 02. 03. 2020 20:22 (58030)
Glenmorangie Sherry Wood Finish 43%
V aroma je výrazná silnější sladkost medu, zpoza stran vykukují ořechy a sherry, obilí-slad. Po určité chvíli čuchání mám dojem slaných tónů. Při větší vzdálenosti (když mi sklenička stojí na stole přede mnou a já to zrovna písu) se do prostoru rozlévá klasická vůně sherry, která by nebyla až tak zajímavá, ale zblízka je rozmanitější (viz předtím). Vůně je taková těžší, hutnější, ne moc jasně čitelná. Celkově ale příjemná. Chuť zprvu nasládlá s následným překvapivým kořenitým nástupem. Sherry je tam dost znát. Nasládlá, med, tóny čokolády, hřejivá, lehce hedvábná, trochu suchá, lehce dřevo. V dokončení lehké dřevo, překlápející se do sherry, hřeje, dlouho doznívá, zůstává sladký tón medu a lehká kořenitost. Celkově je to příjemné pití, ale nic co by útočilo na vyšší pozice žebříčků. Klidně si jí rád dám, ale nezaujala ničím natolik, abych ji vyhledával a vzpomněl si na ní "dneska mám chuť přesně na tuhle". Její největší zajímavost je to, že je součástí série Glenmorangie "různé" Wood Finish.