Nethar, 30. 04. 2014 14:27 (14250)
Přecházíme na láhev číslo 2. Tu jsem nebral jako tip na koupi, ale jako možnost si ji na festivalu prostě ozkoušet za cenu reálnější, než na jiných současných ochutnávkách. Zomba mě v tu chvíli naštěstí prostě nehlídal :mrgreen:
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Akce: | Whisky Festival 2014 |
| Aroma: | hutná, těžká sladkost, kůže (až taková zatuchlá trochu), čokoláda |
| Chuť: | v rámci 46% možností docela jemná |
| Dozvuk: | dlouhý, krásný, ovocný |
| Shrnutí: | je moc dobrá, když už jsou tyhle edice tak drahé, tak aspoň, že se dají pít ;-) |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 46 % |
lalos, 05. 02. 2022 20:02 (71604)
| Info: | Ultra mega Glenmorangie lineup. Začalo to online degustací Black Stuff někdy v dubnu 21, pak jsem měl doma hromadu vzorků a celkově jsem toho zkusil moc a bylo to krásné. Takže postupně sem nasázím pár kousků doktora Billa.<br/> <br/> Private edition pro rok 2012 (po Sonnaltě a Finealtě tuším třetí). Dvě třetiny whisky je stáří 15 let. Třetina je pak 21 letá. Finišovaná byla v sudech po toskánském víně. |
| Velikost: | Vzorek z WF2019 |
| Aroma: | Příjemná. Koření, hřebíček, sláma, bílý rybíz, propolis, arašídy. |
| Chuť: | Sladká, výrazná, ovoce s kořením, černý čaj s citronem. |
| Dozvuk: | Delší kořenitý, medový, větrový. |
| Shrnutí: | Moc příjemná whisky. Výrazná, sladká, vrstevnatá. Rád jsem zkusil, tak nějak mi připomíná 18 yo Extremely Rare. |
| Barva: | 1 |
| Alkohol: | 46 % |