Hunter, 01. 05. 2014 10:09 (14290)
Glenmorangie 15y, jedno ze starších plnění, které se přestalo dělat asi před osmi lety, a nyní ho seženete nejspíš jen v aukcích. Na etiketě s přívlastkem Single Highland Rare Malt Scotch Whisky. Zrála v sudech z amerického dubu, po bourbonu.
| Shrnutí: | Velmi slušné plnění. Ochutnána na Whiskyfestivalu 2014. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 43 % |
LukeD, 01. 09. 2020 12:21 (61070)
| Velikost: | Celá lahev |
| Aroma: | Ananas, meruňková marmeláda, leštidlo na nábytek, broskev, vanilka. Trochu opražený lískový oříšek. Lehce zatuchlina.<br/> S vodou: Oříšky, karamelky, skořice s moučkovým cukrem, spařené mandle, žloutkový krém. A nakonec i vanilkový cukr. |
| Chuť: | Výrazně ananas. Dále pak nezralá meruňka, sladkost i jemná pikantnost, ovesné vločky, pomerančová kůra, müsli tyčinka, hruška. Lehce vosková.<br/> S vodou: Bílý pepř, skořice, meruňkové jadérko, (hořké) mandle, rebarbora. |
| Dozvuk: | Vinohradnická, žlutomasá broskev, bílá čokoláda, ovesná kaše, bílé hrozny. Lehce tříslovina. Hroznové jadérko. Po chvilce svěží, mentolový.<br/> S vodou: Cola bonbony, kokosové mléko, čerstvá máta. |
| Shrnutí: | Typická "old school" whisky, která si na nic nehraje a nic nepředstírá. Svým způsobem drsná, ale o to upřímnější. A mně asi tak stokrát milejší než některé moderní, přeslazené a rádoby-skvělé whisky.<br/> Po otevření lahve potřebovala tahle staromódní kráska čas a řádné provzdušnění (použil jsem přelití do džbánu a zpět). Poté už chutnala výrazně lépe.<br/> Bottle Code L5 319, takže lahvována pravděpodobně v roce 2005. |
| Alkohol: | 43 % |
lalos, 04. 02. 2022 20:40 (71600)
| Info: | Ultra mega Glenmorangie lineup. Začalo to online degustací Black Stuff někdy v dubnu 21, pak jsem měl doma hromadu vzorků a celkově jsem toho zkusil moc a bylo to krásné. Takže postupně sem nasázím pár kousků doktora Billa.<br/> <br/> Staré plnění patnáctileté whisky, která se již dlouho nevyrábí. Toto plnění je někde z přelomu tisíciletí, takže destilace někdy v osmdesátých letech. Zrání proběhlo klasicky v sudech po bourbonu a následně finish v nových sudech z amerického bílého dubu. |
| Velikost: | Vzorek v olomouckém Black Stuffu |
| Aroma: | Sladká, sladově ovocně kořenitá. Práchnivý trám, drcená skořice. |
| Chuť: | Sušší, ovocná. Pomeranč, skořice. Moc dobrá. |
| Dozvuk: | Delší, výrazný, kořenitý. Dřevo, skořice, marcipán. |
| Shrnutí: | Super whisky, rád jsem ochutnal. Nedávno mi sedla stará Madeira, tentokrát i patnáctka. Staré Glenmorangie zatím docela baví. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |