Duthoron, 07. 07. 2014 14:15 (15152)
| Aroma: | Proti 12y mnohem jemnější a méně cukrové, zpočátku trochu jako přezrálý banán, pak výrazné aroma strouhaných zelených jablek (až takové šamponové). |
| Chuť: | Opět jemnější než 12y, sladkost, pak lehce opečená jablka a náznak skořice. |
| Dozvuk: | V dokončení ustupuje koření rychleji než u 12y, ale zůstává příjemná čistě máslová chuť. |
| Shrnutí: | Ta plnoletost je znát, dozvuk snad mohl být delší, ale jinak výborná whisky. Jediné co bych Glenfarclas 18y opravdu vytkl, že už mi 12y nechutná tak jako dřív :-( :-) |
| Alkohol: | 43 % % |
Popis pro romantiky - Whisky jako podzimní večer ve venkovské moštárně, práce pro dnešek skončila, slunce pomalu zapadá, opečeme si jablko, sníme chleba s máslem a přichází noc. Nezvykle hřejivá, jako by se na chvíli vrátilo léto...
jumbo, 08. 07. 2014 07:27 (15165)
Moc pěkný popis! Díky :)
Sent from my Windows Phone using Tapatalk
Hunter, 16. 02. 2016 07:54 (26083)
| Shrnutí: | Ochutnána na společné akci s Duthoronem a jeho kamarádem Pedrem. Zatím jsem ochutnal 12,15,18 a 21 yo. První tři jmenované jsou všechny dobré a pro mě i velmi vyrovnané, pouze ta jednadvacítka je slabší a zaostává. Tedy ne úplně, cenově je nejdál. ;) |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Botana, 21. 02. 2016 18:00 (26142)
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Broskve, hodně broskví, nektarinky, mandarinky a taky nějaký ten lak nebo leštěnka či co. |
| Chuť: | Jemná, jablečný mošt (ale ne sladký, spíš takový do sucha, možná spíš brut cider ;)), koření, lehce dřevo. |
| Dozvuk: | Kratší, ovocný, suchý. |
| Shrnutí: | Pokud si dobře vzpomínám, tak salam15 říkal, že tuto lahev sehnal v litrové verzi v Travel Free za nějakých 1 100,- Kč. No nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat k dobrému nákupu. Díky za vzorek oslavenče! :alco28: |
josé, 30. 03. 2016 23:34 (26861)
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | měkké, nasládle ovocné - hrušky, jablka. do toho se mísí jemná dřevitost, třešňové pecky a vanilka s čokoládou. příjemné (b.2/3) |
| Chuť: | jemná. nakyslou ovocnost vystřídá dřevitost suššího charakteru. skořice, koření. (b.1/4) |
| Dozvuk: | sladší suchá dřevitost. čokoláda a zase ty třešňové pecky, rybízová marmeláda (b.1/2) |
| Shrnutí: | pohodová whisky s patrným sherry vlivem. při slepém porovnání s Tomatin 18 je tato o fous lepší. za vzorek ze 4.HKdegu děkuji salamovi. v párovací kombinaci s kachnou a obzvláště hruškami mi tehdá voněla i chutnala. (b.0/1) |
| Alkohol: | 43 % |
Nethar, 25. 03. 2017 22:51 (34824)
No tak na tomto vzorku je vidět, jaká je to u mě s nimi nestíhačka. Poprve ochutnáno na 4. HK degu 8. 2. 2016 (salamova lahev). A taky jaký v tom množství mám nepořádek, protože jsem si přechutnávkový vzorek plánoval postavit proti mojí lahvi Glenfarclas 21, jenže tu jsem mezitím tak nějak dopil :-)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Dřevité sherry, trocha čokolády, ovocné a vcelku jemné, jak má Glenfarclas ve zvyku. |
| Chuť: | Dobře nastavená síla, dřevitě karamelové. |
| Dozvuk: | Kořenitě dřevitý dozvuk, sladké to ani moc není. |
| Shrnutí: | Whisky mi chutnala, s tou 21 yo to ale můžu porovnat tak leda ze vzpomínek. Cenově pochopitelně vyhrává 18, protože je levnější a je to navíc litrovka. Pak už to je asi o preferencích, osmnáctka má takový větší šmrnc řekl bych, je výraznější, ale až moc mi v ní vystupuje dřevitost. Oproti tomu 21 je krásně jemné a sladké pití, ale zase možná až nudné. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 43 % |
Nethar, 25. 03. 2017 23:08 (34827)
Torrez, 27. 03. 2019 21:41 (50972)
| Velikost: | Vzorek 0,05l |
| Aroma: | Zvláštní mořsky-nasládlá vůně, chvílemi svěží květiny, chvílemi zase slanější zatuchlost. Buchtičky, trochu zemitosti. |
| Chuť: | Sladká, jemnější … extra jemná. |
| Dozvuk: | Střední že by? Lehce větrový, slaďoučký. |
| Shrnutí: | Ve vůni velmi zajímavá a hluboká, ale chuť mi přišla nějak moc přejemnělá. Za ty peníze se určitě dá vybrat lépe, 12 YO mi sedla více (cena-výkon). |
| Alkohol: | 43 % |
lalos, 12. 05. 2020 21:14 (59285)
| Info: | Hladina v lahvi 105 se blíží povážlivě ke dnu, je načase sepsat poznámky. No a aby v tom nebyl sám, vytáhnul jsem ze zásobárny vzorků pro srovnání ještě Glenfarclas 18 yo a 25 yo.<br/> Osmnáctiletý Glenfarclas je určen pro travel free shopy v litrové lahvi. Zrál v sudech po sherry a vyplňuje tak v široké řadě whisky s udáním věku mezeru mezi 15 a 21 yo. |
| Barva: | Yellow Gold – nebarveno - filtrováno |
| Velikost: | Vzorek od MiPatrika |
| Aroma: | Lehčí. Květinky, čerstvé piliny, vanilka, banán, hruška, fialka. |
| Chuť: | Vanilková, sladká, travnatě květinková, vodová. Seno. |
| Dozvuk: | Spíše kratší, nijaký. Lehce nahořklý, vodový. |
| Shrnutí: | Nezaujala. Zapomenutelná, obyčejná Speyside whisky. Spíše lehčí a květinková. Rozhodně bych netipoval 100% zrání v sherry sudech, možná tak nějakých hodně unavených. |
| Alkohol: | 43 % |
J.K.Ch, 19. 08. 2020 22:55 (60902)
| Alkohol: | 43 % |
Malt Lover, 12. 02. 2021 04:13 (64301)
[quote=J.K.Ch post_id=60902 time=1597870537 user_id=438]
| Alkohol: | 43 % |
[/quote]
Můžu se zeptat kde si sehnal 17 y.o. Glenfarclas a případně odkaz? Plnění v tomhle stáří jsem zatím nezaznamenal, ale pokud je tak dobrá jak říkáš, tak by mě zajímala. Díky
nobynoblhoch, 12. 02. 2021 07:31 (64306)
Malt Lover, 25. 02. 2021 19:55 (64575)
Celá láhev o obsahu 1l, koupeno v Excalibur shopu za 1596.-Kč. 43% alkoholu
aroma: Ovocné, dlouhotrvající štiplavý alkohol, po sherry ani památka
barva Luční med
chuť: Sladová, ovocná, možná lehce vanilky, ale jinak plochá, při sebevětší snaze nenacházím nic jiného
dozvuk: Střední, hřejivý, 43% je znát
shrnuti: No upřímně, za 1600.-Kč jsem čekal zcela jinou nálož. Oproti 15 y.o. je to slabota, Sherry jsem v ní vůbec necítil, jak píše kolega výše, možná byla v nějakých hodně unavených sudech, nebo změnili staření, jinak si to nedokážu vysvětlit. Za mě velké zklamání, už bych si ji znovu nekoupil, to už raději tu patnáctiletou. Přechutnával jsem ji několik dní po sobě s různým odstupem, pro případ momentální nechutě, ale je to stále stejné. Půjde do infinity bottle, tam se snad spraví a nebudou to vyhozené peníze :-)