zyki, 12. 08. 2014 13:42 (15437)
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | velmi příjemná květová sladkost, sušené ovoce, časem něco jako sladká mrkev dušená na másle |
| Chuť: | nejprve rozinková sladkost (skoro si říkám, zda tam nepřidali kapku Araratu), postupně vysychá, přidá se koření (?hřebíček) |
| Dozvuk: | suchost po polknutí postupně přechází v listový salát pokapaný pomerančovou šťávou |
| Shrnutí: | prvotní impulz k ochutnání byl trochu iracionální, obrázek foxteriéra s monoklem, výsledkem je ale příjemné překvapení, velmi povedená a zajímavá whisky, uvažuji o pořízení lahve |
| Alkohol: | 46 % |
Nethar, 16. 12. 2014 21:08 (17729)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Aroma: | Mírně nasmrádle ledaigovité, houby se dřevem. Sladké ovoce. Zbrusu nová gumově-textilní podložka pod myš. |
| Chuť: | Jemná na jazyku, s trošku kouřovitým a zároveň nasládlým podtextem, nějak mi to dohromady neladí. |
| Dozvuk: | Mírný kouř s mírnou sladkostí. Spíš delší. Postupně zdráhavě vylézají rumové pralinky. |
| Shrnutí: | Hmm, Douglas Laing blended malt. No Big Peat mě zaujal mnohem mnohem více. Za tuhle bych ty prachy nedal, aspoň po prvním vzorku určitě ne. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 46 % |
Hunter, 05. 07. 2016 18:06 (29029)
| Shrnutí: | Měl jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016. Tento bleded malt obsahuje, kromě jiných whisek ze Speyside, Mortlach, Macallan a Glenrothes. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 46 % |
lalos, 24. 07. 2019 21:45 (53265)
| Info: | Vzorek z testovací krabičky Remarkable Regional Malts od Douglas Laing. Zkoušel jsem postupně The Epicurean, Scallywag, Timorous Beastie, Rock Oyster a Big Peat vždy oproti jejich single malt protějškům Classic Malts of Scotland od Diagea.<br/> Scallywag reprezentuje Speyside a je jako všechny ostatní ze série NAS blended malt. DL trochu napověděli tím, že mezi jiným obsahuje Glenrothes, Mortlach a Macallan ve směsi sudů po bourbonu a sherry :D |
| Barva: | Deep Copper - nebarveno - nefiltrováno |
| Velikost: | Vzorek 50ml z Regional Remarkable Malt Tasting Pack |
| Aroma: | Výrazné rozinky, rum, štiplavý líh, banán, pečená jablka. |
| Chuť: | Slaďounká, ovocná. Fajn Speyside chuť. Med, skořice, opět rozinky, troška dřeva. |
| Dozvuk: | Středně dlouhý, sladký, bez hořkosti. Cukrový, rumový. |
| Shrnutí: | V podstatě klasická Speyside se vším všudy. Nic nechybí, nic ani nepřebývá, zároveň z ní ale nic nevyčnívá. Dám si ji znovu rád, na adepta na lahev to ale nevidím. <br/> Ve srovnání s Cragganmore 12 je to asi plichta. Douglas Laing je sladčí, ovocnější. Diageo je voňavější, ale spíše vodovější. |
| Alkohol: | 46 % |