Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Tullamore Dew Phoenix Celebratory Single Batch

Vasek, 05. 03. 2015 19:40 (18773)

Tullamore Dew Phoenix Celebratory Single Batch
Poznámka:Limitovaná edice Tullamore D.E.W. Phoenix Celebratory byla vyrobena k znovuotevření palírny Tullamore D.E.W. v září 2014. Této edice bylo vyrobeno pouze 2014 kusů a posledních 6 kusů je k mání (březen 2015) na letišti v Dublinu (neplést s Tullamore D.E.W. Phoenix, která je stále ještě k dostání). Složená ze všech tří druhů irské whiskey (sladová, obilná a pot still), které po smíchání dozrávaly v sudech od oloroso sherry a na závěr je na tři měsíce nechali dozrávat sudech od nového sudu z amerického dubu.<br/> <br/> Nádherné překvapení, které bohužel kalí ta skutečnost, že lahve jsou již prakticky vyprodané.
Aroma:Jemné, příjemné, s lehkým náznakem sherry, ječný slad s jemnou vanilkou, krásně obilné, lehce okořeněné zralé letní ovoce (zejména broskve a meruňky).
Chuť:Nádherně vyrovnaná, zpočátku jemně sladká, zejména tóny zralého pozdně letního ovoce, postupně chuť zesiluje a přidávají se tóny lehké kořenitosti a ořechové suchosti.<br/> .
Dozvuk:Krásný, příjemně suchý, lehké tóny červeného grapefruitu .
Barva:1
Alkohol:55 %


Nethar, 05. 03. 2015 20:30 (18774)

Liší se nějak (snad kromě etikety) od klasického Phoenixe? Ty tři druhy whisky, oloroso dozrávání, to vše mají společné. Jenom nějaká omezená dávka? http://www.whiskybase.com/whisky/45158/tullamore-dew-phoenix - u něho taky píšou "Limited edition", nevím ale jak moc limited, ve své podstatě množství žádné whisky není unlimited :lol: Jestli tedy tato z whiskybase je batch 2013 a ta tvoje batch 2014? Na googlu jsem při rychlém hledání nic jako Tullamore Dew Phoenix Celebration nenašel, na WB taky asi není.


Vasek, 05. 03. 2015 21:23 (18779)

Je to jiná whiskey. "Klasická" TD Phoenix je limited edition, ale v několika tisícovém vydání. Limited proto, že byla vyrobena jednorázově při příležitosti otevření palírny (září 2014). TD Phoenix Celebration (Single Batch) je speciální edice, která byla vydána přímo pro otevření palírny, a to pouze v limitovaném počtu 2014 lahví. Primárně byla rozdávána při slavnostním otevření palírny pozvaným hostům. Zbytek byl dán do prodeje v návštěvním centru v palírně (už nemají), whiskey obchodu v Tullamore (taky nemají) a na letiště v Dublinu (mají posledních 6 lahví, jak mi bylo řečeno). Etiketa je prakticky totožná, jen je tam doplněno Celebration. Až přijdu domů, nafotím a zkusím postnout na stránky (neodolal jsem a na letišti si koupil dvě lahve - proto mají už jen 6 lahví :-) ). Rozdíl oproti "klasickému" Phoenixu je jednak v tom, že byly vybrány starší sudy, ale hlavně v tom, že na závěr dozrává ve virgin oak po dobu 3 měsíců.


Marvin, 05. 03. 2015 21:27 (18781)

Mělo by se lišit tím 3 měsíčním dozráním v nových sudech z amerického dubu - viz i s obrázkem [url]http://www.liquidirish.com/2014/09/tullamore-dew-phoenix-celebratory.html[/url]


Vasek, 05. 03. 2015 21:39 (18783)

Vzorek jsem ochutnával s Johnem Quinnem (global ambasador Tullamore D.E.W.) před měsícem u něj v kanceláři a ten mi právě říkal všechny ty informace, které jsem napsal výše.


Vasek, 05. 03. 2015 22:00 (18784)

Tady jsou ty obrázky (jsou focené narychlo, takže žádné umění).


Vasek, 05. 03. 2015 22:01 (18785)

A ještě bližší pohled na etiketu


Nethar, 06. 03. 2015 08:55 (18787)

Díky za fotky, tak to já ji asi šoupnu na WB, když máme takovéhle podklady.


Vasek, 06. 03. 2015 09:16 (18789)

A ještě jsem zapomněl na cenu - 85 Euro na letišti v Dublinu 28. února.


Nethar, 06. 03. 2015 09:30 (18790)

Cenu už jsem tam nestihnul šoupnout, ale na WB jsem to hodil, během pár hodin až dní by se tam měla objevit. Trochu jsem poupravil zdejší nadpis. Kdyby se ti chtělo vyfotit lahev hezky rovně zepředu proti bílému pozadí (na WB), tak bránit určitě nebudu :mrgreen: oni to pak oříznou: http://www.whiskybase.com/whisky/45158/tullamore-dew-phoenix


Vasek, 06. 03. 2015 09:39 (18793)

Až přijedu večer domů, nafotím to pořádně a dám na stránky.


Nethar, 13. 03. 2015 18:01 (18900)

Je na WB, může být prosím ta fotečka?

http://www.whiskybase.com/whisky/65352/tullamore-dew-phoenix


Jerry1, 13. 03. 2015 18:33 (18901)

Vašek jasně napsal - až přijede večer domů. Tak nespěchej, ještě se asi nezadařilo ;).


Vasek, 10. 04. 2015 23:41 (19381)

[quote="Jerry1"]Vašek jasně napsal - až přijede večer domů. Tak nespěchej, ještě se asi nezadařilo ;).[/quote]

Sice jsem přijel, nafotil, ale zapomněl zveřejnit. A potom jsem letěl zase zpátky do Londýna na Whisky Live a hned hupky dupky přesun na Islay. Ale předevčírem jsem se vrátil, takže plním rest (sic nekvalitní, neb narychlo fotkou).


Vasek, 10. 04. 2015 23:43 (19382)

V neděli zaběhnu k sobě do klubu a vyfotím i lahev. A na bílém pozadí, aby byla lépe rozpoznatelná.


Nethar, 11. 04. 2015 10:33 (19388)

Ano, přesně tak, potřebuji to na bílém pozadí pro WhiskyBase. Není to nutné, ale WhiskyBase komunita bude vděčná ;-) Jak má a nemá fotka vypadat popsáno zde: http://www.whiskybase.com/whisky/65352/addphoto

Jestli už je načnutá, tak máš o starost méně, musí být vyfocená plná a v originále.


Vasek, 11. 04. 2015 22:47 (19395)

Bohužel, fotky jsem zvládl jen takhle. Tak snad to bude stačit.


Vasek, 12. 04. 2015 16:32 (19417)

Ono sehnat u mne doma bílé pozadí je trochu problém, páč mám jen rustikální koloniální nábytek bez deček a ubrusů, parkety a trochu obrázků po stěnách.


Nethar, 12. 04. 2015 19:39 (19429)

Já myslím, že ta třetí je v pohodě, pošlu jim to a uvidíme. S bílým pozadím to řeším tak, že si za flašku dám papír :-P


Vasek, 13. 04. 2015 13:21 (19446)

Zkusím to ještě přefotit. Papír mám. Ale dostanu se k tomu až ve středu ráno. Takže pokud by to nevzali, dej vědět a já to přefotím.


Nethar, 14. 04. 2015 17:47 (19477)

Dobrá věc se podařila, šťastná láska zvítězila, díky Vašku: http://www.whiskybase.com/whisky/65352/phoenix


Vasek, 14. 04. 2015 23:58 (19479)

Rádo se stalo. A díky za nápad s papírem. Příště určitě využiju.


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz