Vasek, 05. 03. 2015 19:40 (18773)
| Tullamore Dew Phoenix Celebratory Single Batch | |
| Poznámka: | Limitovaná edice Tullamore D.E.W. Phoenix Celebratory byla vyrobena k znovuotevření palírny Tullamore D.E.W. v září 2014. Této edice bylo vyrobeno pouze 2014 kusů a posledních 6 kusů je k mání (březen 2015) na letišti v Dublinu (neplést s Tullamore D.E.W. Phoenix, která je stále ještě k dostání). Složená ze všech tří druhů irské whiskey (sladová, obilná a pot still), které po smíchání dozrávaly v sudech od oloroso sherry a na závěr je na tři měsíce nechali dozrávat sudech od nového sudu z amerického dubu.<br/> <br/> Nádherné překvapení, které bohužel kalí ta skutečnost, že lahve jsou již prakticky vyprodané. |
| Aroma: | Jemné, příjemné, s lehkým náznakem sherry, ječný slad s jemnou vanilkou, krásně obilné, lehce okořeněné zralé letní ovoce (zejména broskve a meruňky). |
| Chuť: | Nádherně vyrovnaná, zpočátku jemně sladká, zejména tóny zralého pozdně letního ovoce, postupně chuť zesiluje a přidávají se tóny lehké kořenitosti a ořechové suchosti.<br/> . |
| Dozvuk: | Krásný, příjemně suchý, lehké tóny červeného grapefruitu . |
| Barva: | 1 |
| Alkohol: | 55 % |
Nethar, 05. 03. 2015 20:30 (18774)
Liší se nějak (snad kromě etikety) od klasického Phoenixe? Ty tři druhy whisky, oloroso dozrávání, to vše mají společné. Jenom nějaká omezená dávka?
Vasek, 05. 03. 2015 21:23 (18779)
Je to jiná whiskey. "Klasická" TD Phoenix je limited edition, ale v několika tisícovém vydání. Limited proto, že byla vyrobena jednorázově při příležitosti otevření palírny (září 2014). TD Phoenix Celebration (Single Batch) je speciální edice, která byla vydána přímo pro otevření palírny, a to pouze v limitovaném počtu 2014 lahví. Primárně byla rozdávána při slavnostním otevření palírny pozvaným hostům. Zbytek byl dán do prodeje v návštěvním centru v palírně (už nemají), whiskey obchodu v Tullamore (taky nemají) a na letiště v Dublinu (mají posledních 6 lahví, jak mi bylo řečeno). Etiketa je prakticky totožná, jen je tam doplněno Celebration. Až přijdu domů, nafotím a zkusím postnout na stránky (neodolal jsem a na letišti si koupil dvě lahve - proto mají už jen 6 lahví :-) ). Rozdíl oproti "klasickému" Phoenixu je jednak v tom, že byly vybrány starší sudy, ale hlavně v tom, že na závěr dozrává ve virgin oak po dobu 3 měsíců.
Marvin, 05. 03. 2015 21:27 (18781)
Mělo by se lišit tím 3 měsíčním dozráním v nových sudech z amerického dubu - viz i s obrázkem
Vasek, 05. 03. 2015 21:39 (18783)
Vasek, 05. 03. 2015 22:00 (18784)
Vasek, 05. 03. 2015 22:01 (18785)
Nethar, 06. 03. 2015 08:55 (18787)
Vasek, 06. 03. 2015 09:16 (18789)
Nethar, 06. 03. 2015 09:30 (18790)
Cenu už jsem tam nestihnul šoupnout, ale na WB jsem to hodil, během pár hodin až dní by se tam měla objevit. Trochu jsem poupravil zdejší nadpis. Kdyby se ti chtělo vyfotit lahev hezky rovně zepředu proti bílému pozadí (na WB), tak bránit určitě nebudu :mrgreen: oni to pak oříznou:
Vasek, 06. 03. 2015 09:39 (18793)
Nethar, 13. 03. 2015 18:01 (18900)
Je na WB, může být prosím ta fotečka?
Jerry1, 13. 03. 2015 18:33 (18901)
Vašek jasně napsal - až přijede večer domů. Tak nespěchej, ještě se asi nezadařilo ;).
Vasek, 10. 04. 2015 23:41 (19381)
[quote="Jerry1"]Vašek jasně napsal - až přijede večer domů. Tak nespěchej, ještě se asi nezadařilo ;).[/quote]
Sice jsem přijel, nafotil, ale zapomněl zveřejnit. A potom jsem letěl zase zpátky do Londýna na Whisky Live a hned hupky dupky přesun na Islay. Ale předevčírem jsem se vrátil, takže plním rest (sic nekvalitní, neb narychlo fotkou).
Vasek, 10. 04. 2015 23:43 (19382)
Nethar, 11. 04. 2015 10:33 (19388)
Ano, přesně tak, potřebuji to na bílém pozadí pro WhiskyBase. Není to nutné, ale WhiskyBase komunita bude vděčná ;-) Jak má a nemá fotka vypadat popsáno zde:
Jestli už je načnutá, tak máš o starost méně, musí být vyfocená plná a v originále.
Vasek, 11. 04. 2015 22:47 (19395)
Vasek, 12. 04. 2015 16:32 (19417)
Nethar, 12. 04. 2015 19:39 (19429)
Já myslím, že ta třetí je v pohodě, pošlu jim to a uvidíme. S bílým pozadím to řeším tak, že si za flašku dám papír :-P
Vasek, 13. 04. 2015 13:21 (19446)
Nethar, 14. 04. 2015 17:47 (19477)
Dobrá věc se podařila, šťastná láska zvítězila, díky Vašku:
Vasek, 14. 04. 2015 23:58 (19479)