Nethar, 17. 11. 2015 16:11 (24254)
| Akce: | X. degustace Bratrstva rašeliny |
| Velikost: | láhev |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | sladkost, ovoce, oříšková dřevitost, až příliš jemná a voda ani čas to nijak výrazně nezlepší |
| Chuť: | opět sladkost, jemnost, trocha exotické štiplavosti |
| Dozvuk: | střední, sladký, umělohmotné sherry |
| Shrnutí: | Ačkoliv mám celou láhev a ochutnával jsem už mnohokrát, recenze je jenom stručná. Furt jsem čekal, že mi odhalí své skryté krásy, tu s pár kapkami vody, tu po delší době ve skleničce, ale nestalo se. Nějak nevím, jak ji mám uchopit, je taková jemňoučká a slaboučká, že mi přijde, že bych si ty chutě vycucával z prstu. Není to vůbec špatné pití, je jemné, nasládlé, hodně snadno pitelné, možná pro začínající s whiskou paráda tím, že není nijak extrémní, ale svoji cenovku u mě neobhájila. Na druhou stranu buďme upřímní, ona na 21 let drahá není. V podobném sherry ražení doporučuju místo ní Siennu. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Hunter, 17. 11. 2015 18:49 (24258)
| Shrnutí: | Ochutnána na X. degustaci BR, pak ještě přechutnána znovu doma. Očekávání bylo po zkušenostech s Glenfarclas 12 a 15yo mnohem větší. Zmíněné mladší a mnohem levnější whisky mě oslovily o hodně víc. Doma jsem ji zařadil do srovnávacího testu s blendy King Ronert II Deluxe a Ballantines 12yo, a stájovou single maltkou Glenfarclas 12yo. Vůní byla na úrovni levnějšího blendu (King Robert II), zbylé dvě byly lepší. Abych této jednadvacítce ale nekřivdil, levbný blend v sobě měl i jistou humpoláckost, G21 pak přidával jakousi uhlazenou eleganci. I tak je ale výsledek vzhledem k ceně dosti bídný. Pro mě vzhledem ke stáří a ceně veliké zklamání. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Króča, 28. 01. 2016 14:30 (25781)
| Aroma: | typika Speyside.. nakyslá jablka, kousek louky a plech buchet šmrcnutý čkoládovým dřevíčkem :) potud OK - sice tahle skladba není žádný velký šlágr, ale solidně šlape a orchestru to navíc pěkně ladí :handgestures-thumbupright: Jenom kdyby zvukař neměl volume a basy nastavené na 5,5% :angry-banghead: |
| Chuť: | Rovnice: "sladce dřevitá + příliš jemá = <U>[u]výrazně nevýrazná[/u]</U>" k uspokojivému výsledku opravdu nestačí :confusion-shrug: |
| Dozvuk: | čokoládově dřevitý finish s vlažným pokusem o sušené ovoce alespoň nic nepokazí..ikdyž vcelku není ani moc co kazit :shifty: |
| Shrnutí: | Velejemná a Veleplochá sladká whisky. A to navzdory pečlivému přechutnání. Jednoznačný chvost degustační sedmičky má bohužel také svoji výpovědní hodnotu a pro mně osobně je to minimálně kvůli palírně a jejímu stáří hodně rozpačité zklamání. Pokud by mne někdo žádal o radu, tak "Tenhle DRAM klidně počká. " :whistle: <br/> ;) |
josé, 22. 04. 2019 20:28 (51693)
| Info: | L 03 04 18 |
| Velikost: | vzorek WF Radebeul 2019 |
| Body: | 6+ |
| Aroma: | jablečné křížaly, dřevo, vařená zelenina. vanilka, syrový prut, seno. příjemné, hladké. (b.2/3) |
| Chuť: | hodně dřeva naštěstí bez hořkosti. výrazná sherryovost. pečené ořechy a jablka, štrůdl, skořice. decentně sušší projev než se se slinami ohladí. (b.3/4) |
| Dozvuk: | sherry, pečené ořechy, dřevo, křížaly. (b.1+/2) |
| Shrnutí: | doplnění základního vzdělání. tomuto není co vytknout. dobrá, vyhlazená a zkušená whisky. sherry + nehořké dřevo. pak následoval Glenfarclas 25 yo a ten mi přišel ještě lepší. (b.0/1) |
| Alkohol: | 43 % |
Kobalt, 08. 11. 2019 09:15 (55735)
| Příležitost: | Whisky degustace Pivotečka Plzeň 11/2019 |
| Velikost: | vzorek 4/5, hodnocení sepsané až po výkladu |
| Degustace: | Dobrá, zajímavá, velmi jemná, vyvážená, uhlazená, ... Celkově na druhém místě. |
| Aroma: | Hutná, silná, zemitá a zatuchlá, zemité sherry, bonbony, sladkost, ovoce, jemná a uzavřená. Po odvětrání je znát že je možná až moc jemná. |
| Chuť: | Sladká, dost sladká, hutná, trpké víno, sladké víno, sladká zemitost, koření, stopa pikantnosti. |
| Dozvuk: | Hutná, zatuchlá, jemná, dost dobrá chuť, velmi příjemná. |
| Shrnutí: | Velmi příjemná, jemná. |
| Alkohol: | 43 % |
Žiži, 26. 04. 2021 23:20 (66096)
| Velikost: | celá láhev |
| Aroma: | zralé až přezrálé ovoce, ořechy, med, rozinky, koření a trocha dřeva |
| Chuť: | zralé ovoce s kořením (více než ve vůni), dřevo, ořechy, trocha medu |
| Dozvuk: | delší, zralé ovoce, koření a dřevo, trocha ořechů a medu |
| Shrnutí: | nádherně vyzrálá ovocná whisky s ořechy a medovými tóny; pár kapek vody trochu zvýrazní med, při větším naředění se objeví citrusy |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 43 % |