Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Longmorn 28 yo 1984 Mg

Nethar, 11. 12. 2015 12:46 (25020)

V polední pauze je potřeba se věnovat důležitým záležitostem. Já nevím, jako příklad mě napadá třeba srovnání Craigellachie 8 yo Càrn Mòr a Longmorn 28 yo Rare Select ;-) V letech to je 3,5x jiná váha. V chuti už ty rozdíly tak markantní nejsou, ale určitě před sebou nemáme dvě stejné whisky. Nejdřív jsem popíjel naslepo (a tentokrát jsem se skutečně díval mimo, protože Longmorn je výrazně světlejší), po pár malých doušcích, kdy jsem se rozhodl, co je lepší a co jak zhruba chutná už jsem se podíval dřív než jindy, přece jenom bych to nerad vylil :-) V tom úplně nejprvnějším dojmu přišla zajímavější Craigellachie, taková vanilkově nasládlá, ale dál už nezapracovala. Longmorn je spíš citronový, ale hezky se postupně rozbaloval a dozvuk je pak nejlepší.

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Počet lahví:281
Velikost:vzorek
Naslepo:vůči Craigellachie 8 yo
Aroma:citrony, kiwi, salát, máslo, zelená jablka, jemně vanilka, jehličí
Chuť:hebká, sladká, med, jemná, karamel, zase trochu ten les
Dozvuk:perfektní příklad dlouhého čokoládové sherry dozvuku, čokoláda, rozinky, tráva
Shrnutí:Sherry pochoutka, jen tak na výjimečné ochutnání, protože z těchto edicí si člověk z principu věci stejně nemůže nic oblíbit na pravidelné pití, i kdybych za to nedejbože chtěl utrácet.
Barva:-3
Alkohol:46 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz