Shargard, 26. 12. 2015 16:45 (25259)
| Glenmorangie Nectar D'Or 15 yo | |
| Aroma: | Pečený jablečný koláč, hoznová a vínová sladkost, máslové sušenky. Vůně je velmi elegantní, uhlazená a tradičně krásná |
| Chuť: | Opět jablečný koláč, hroznová sladkost, ale také hořkost a alkohol, což mě vcelku překvapilo |
| Dozvuk: | Pouize hořkosladký s dřevitostí. Naneštěstí více hořký než sladký a relativně dlouhý. A v tomto případě to plus rozhodně není, protože ona hořkost se drží opravdu dlouho |
| Shrnutí: | Kromě čichového dojmu se jedná o nudnou whisky s jednoduchými a plochými chuťěmi, čemuž nepomůže ani pár kapek vody. Vyloženě propadák to není, ale pro mě osobně velké zklamání. Whisky strávila celé tři roky v sudech od Sauternes, ale moc znát to není. Nejspíš byly použity sudy z předchozí Nectar D'Or. Jinak si moc dobře nedokážu vysvětlit. K dispozici byla celá lahev a pokaždé sklence s tím samým výsledkem. Vskutku hořká zkušenost. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 46 % |