Nethar, 26. 06. 2011 21:52 (1097)
Abych rozšířil už tak dosti husté řady Glenmorangie na tomto fóru, přispívám s dalším známým kouskem - Glenmorangie Lasanta. Není to plnohodnotný rozbor, protože jsem měl včera po nějaké době možnost opět ochutnat jenom vzorek (možná dva, možná tři...). Jedná se o Glenmorangie, která nejprve dozrávala klasických deset let v dubových sudech po bourbonu, poté byla ovšem uložena navíc na další dva roky do španělských sudů po sherry Oloroso.
| Aroma: | vcelku příjemná sladká vůně - spíše dortíky, karamel a med, než ovocná či květinová sladkost, velmi milá ale neomračující |
| Chuť: | na jednu stranu zpočátku smetanová, později však spíše ostřejší, mírně hořká, jak bych od voňavky čekal, ale ještě to jde |
| Dozvuk: | hořké karamely a hořké ořechy |
| Shrnutí: | hezky vonící whisky, sice místy možná zajímavější než desetileté plnění, na druhou bych ale celkově čekal ještě trochu něco "víc navíc". Každopádně mohu doporučit |
Hunter, 26. 06. 2011 22:03 (1100)
Žiži, 07. 05. 2012 19:36 (6589)
| Aroma: | spousta ovoce, rozinky, ovocný sirup, mléčná čokoláda, sladká |
| Chuť: | plná ovocná chuť, pomerančová kůra, sušené pomeranče, grepfruity, lehce kořeněná |
| Dozvuk: | poměrně dlouhý, ovocně sladký s kořenitými tóny, pomeranče |
| Shrnutí: | velice příjemná whisky, sladce ovocná a kořeněná, trocha vody (2 kapky do cca 20 ml) zvýrazní ovocné a sladké tóny |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 46 % |
smgl, 22. 01. 2013 21:39 (9219)
| Aroma: | Rozinky v medu, hutná ovocnost, mrcipán, koření |
| Chuť: | Až dost podobná základnímu plnění(to ta nahořklost alá grep), ale jde určitě poznat nasládlost po sherry, kořenitost, připečený perník |
| Dozvuk: | Vcelku dlouhý a suchý, červené grepy |
| Shrnutí: | No očekávání bylo asi větší, stále je tam podobnost s Original verzí. Každopádně to je jen můj názor, při dalším přechutnání zkusím ještě přidat pár kapek vody. S vodou: Vůňe je poněkud nasládlejší, v chuti se lehce srazí až taková ta ostrá nahořklost; pro mě určitě příjemnější |
jumbo, 29. 11. 2013 19:19 (11783)
Jedna z mých prvních whisky. Stejně tak začínám s recenzemi, tak buďte prosím shovívaví :)
| Velikost: | celá láhev |
| Aroma: | krásně a příjemně sladká, med a ovoce |
| Chuť: | odpovídá vůni, úvod je hodně sladký, med, pokračuje do nějakého ovoce, na závěr se obojí spojuje v příjemnou kombinaci sladko-ovocného pití, po delší době se objevila kořeněná příchuť, je cítit i vyšší alkohol, chuť je ostřejší než u čtyřicítek |
| Dozvuk: | ovocný, možná jablka, později příjemně hořký, krásně dlouhý |
| Shrnutí: | úžasná whisky, slaďoučká, ovocná, moc mi chutná |
zombice, 06. 03. 2014 15:41 (13163)
Vytaženo z těch úplně nejstarších poznámek, které jsem si načmáral na kus papíru na řízené degustaci ve Whiskerii v Jindřišské věži věnované palírně Glenmorangie.
| Glenmorangie Lasanta | |
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Sladké ovoce, dřevo, čokoláda, která jde do sladka. |
| Chuť: | Suchá, ale příjemně a kultivovaně. Není ani sladká, a naštěstí ani „kyselá“ jako QR. |
| Dozvuk: | Sušší, středně dlouhé. |
| Shrnutí: | Poznámky mizerné, ale pokud paměť neklame, tak tady u té sherry verze jsem byl spokojen, chutnala :-) |
| Alkohol: | 46 % |
Lakus, 13. 11. 2014 21:26 (17148)
| Aroma: | Dub, čokoláda, rozinky a oříšky... Příjemná, příliš nedráždí. |
| Chuť: | Velmi pomalu se rozvíjející sladkost, přes kterou se postupně dostává chuť dubu. Trošku nahořklá a kouše na jazyku, ne však nepříjemně. |
| Dozvuk: | Moc příjemný nasládlý dub, přímo láka k dalšímu doušku. |
| Shrnutí: | Čekal jsem rozkvetlé louky, ale dostal tu příjemnější sladkost - studentskou pečeť s dubovými tóny. Moc dobré a rozhodně zajímavější než 10 letá varianta. Rozhodně bych se nestyděl nabídnout žádné návštěvě. |
Cyra, 21. 12. 2014 15:43 (17772)
Další vzorek z řady: 10y, Lasanta, Quinta Ruban a Nectar D'Or. Za vzorek děkuji Petrovi.
| Aroma: | Celkem uzavřené aroma. Oříšková čokoláda, kytičky. Suché bílé víno - nakyslost. Dřevo. Pendrek |
| Chuť: | Lehká, sladko-slaná. Ne moc výrazná. Dřevo. Trochu pepře a kakao. Ovocně nakyslé. |
| Dozvuk: | Trochu soli, a opět trochu kyselejších tónů. Koření, oříšky, Dřevo. Sušší. |
| Shrnutí: | V přímém srovnání s ostaními mi přijde nejslabší. Prostě mi moc nesedí. Pořád je to lehčí styl jako 10y, je trochu ostřejší, ale chutná mi zkrátka méně. |
Duthoron, 03. 06. 2016 07:48 (28348)
Poslední panák na Whisky festivalu 2016, pro jistotu přechutnáno doma z dvojitého vzorku.
| Aroma: | Sladká vanilka, hrozinky, sherry. |
| Chuť: | Sladké fíky, citrusy, banán a příjemná hřejivost (budí zdání, že má víc % alkoholu než 46). |
| Dozvuk: | Středně dlouhý, směrovaný do ořechových skořápek a příjemné citrusové hořkosti. |
| Shrnutí: | Hezká komplexní chuť, velmi dobrá whisky. |
| Alkohol: | 46 % |
joy, 07. 06. 2016 21:44 (28474)
| Glenmorangie 12 yo Lasanta | |
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | ovocné, sladké sherry, třešně, banány, skořice, med |
| Chuť: | sladká, třešně, sladké sherry, koření |
| Dozvuk: | kořenitý, dřevitý, ovocný, lehce nakyslý |
| Shrnutí: | Pro mě asi prozatím nejlepší Glenmorangie, kterou jsem ochutnal. Nebyla ke konci tak kořenitá jako Quinta Ruban, byla krásně sherryová a ovocná |
| Alkohol: | 46 % |
J.K.Ch, 11. 09. 2016 15:45 (29992)
| Gwc: | <URL url="http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/ochutnavka-v-baru-ktery-neexistuje/">[url]<LINK_TEXT text="http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/o ... eexistuje/">http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/ochutnavka-v-baru-ktery-neexistuje/</LINK_TEXT>[/url]</URL> |
| Aroma: | karamel, rum, rozinky, sherry, med a marcipán. Spíš jak kdyby si člověk přivoněl k zákusku. |
| Chuť: | Sladká ovocná s mléčnou čokoládou se stopami sherry a medu. |
| Dozvuk: | Vyvážené pozvolné jdoucí do sucha s vytrácející se sladkostí a přicházející dřevitostí s lehkou hořkostí. |
| Shrnutí: | Dle mého je z celé základní řady Glenmorangie (10 Yo, Nectar d’Or a Quinta Ruban) nejslabší, ale není špatná. |
josé, 05. 01. 2017 20:30 (32736)
| Velikost: | vzorek WhiskyShop |
| Aroma: | sladké, vanilka. suchý čerstvý A.O., med skořice, trocha ovoce, třešní, sherry. příjemný mix. tabák. co mi trochu kazí dojem je poměrně lihový projev při zakroužení se sklenkou. (b.2/3) |
| Chuť: | ta se mi líbí. dominantní dřevo - mix tmavého i světlého. čokoláda, sherry. hřejivé, kořenité - pepř, skořice. šťavnatá. (b.3/4) |
| Dozvuk: | čokoládový, pikantní, sladký. hrozinky. (b.1/2) |
| Shrnutí: | v přímém porovnání s Nectar d'Òr se mi Lasanta líbí víc. porce dřeva v chuti je pro mě akorátně odměřená. kořeněná a pikantní. tady bych se lahvince nebránil. (b.0/1) |
| Alkohol: | 46 % |
lalos, 30. 06. 2017 14:19 (36799)
Tato recenze vznikla v rámci domácího testování základních plnění v Glenmorangie Tasting packu, obsahujícím 3x0,35l Glenmo Original, Lasanta a Quinta Ruban
| Glenmorangie Lasanta | |
| Info: | Zrání 10 let ve first a second fill ex-bourbon sudech stejně jako 10yo Original. Následně finišováno 2 roky v kombinaci Oloroso a PX sherry sudů. Barveno a filtrováno za studena |
| Barva: | Amontillado sherry |
| Velikost: | 0,35l lahev z Glenmorangie Tasting Pack |
| Aroma: | Cukrovo-medová vůně s hromadou sušeného ovoce. Rozinky, datle. Sherry, dubové dřevo |
| Chuť: | Dle očekávání sladká se sušeným ovocem, k tomu něco jako mandle v čokoládě na nanuku Magnum |
| Dozvuk: | Delší a sladký s jemnou dřevito-skořicovou hořkostí |
| Shrnutí: | Ze základní trojice (Nectar D’Or jsem ještě nezkoušel) je podle mého nejslabší. Je rozhodně chutná a pitelná, ale ani ne tak svěží jako 10yo, a ani ne tak plná jako QR, skoro by se mi chtělo říct zbytečná v rámci značky. Ve srovnání s ostatními palírnami je ale core range Glenmorangie perfektní |
| Alkohol: | 43 % |
joy, 30. 06. 2017 17:19 (36802)
Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk
lalos, 30. 06. 2017 21:36 (36805)
[quote=joy post_id=36802 time=1498835980 user_id=296]
No a vidis to, me treba QR prisla docela slaba a navic dost ostra, pak byla 10 a nejlepsi Lasanta.
[/quote]
No do pytle co teď. Já asi budu muset ten výzkum zopakovat.
Ale vážně. O žádné nemůžu říct, že mi nechutnala. A pak je pro mě zásadní asi to, že podle všeho všechny mají stejný desetiletý základ a ve výsledku je každá úplně jiná.
J.K.Ch, 01. 07. 2017 07:58 (36813)
Nectar D’Or
větší mezera a pak v těsném závěsu
Quinta Ruban
10 Yo
Lasanta
Torrez, 01. 12. 2017 16:47 (40139)
| Velikost: | Celá láhev |
| Aroma: | Sladká vanilka, dřevo parádní, zaprášené. Později sladce smetanové, trochu višní v čokoládě. S vodou ustupuje lihovost a sílí smetanový charakter. |
| Chuť: | Výrazná sladkost kterou střídá sherry suchost. Olejovitá, místy dost hořká. S vodou hořkost ustupuje a zvýrazňuje se zbytek. |
| Dozvuk: | Sušší, trochu hořké, černý rybíz. Intenzitou střední. |
| Shrnutí: | Co dodat, tohle mi sedlo. Zatím nejlepší láhev nerašelinné whisky, co jsem měl tu čest vlastnit. |
| Alkohol: | 43 % |
Kobalt, 03. 12. 2017 11:43 (40202)
| Poznámka: | WLP2017, vzorek D |
| Aroma: | Silná vínovost, jemná, spíše sladší, uzavřenější, občas probleskne alkohol. mandlová čokoláda, nějaké cukroví. |
| Chuť: | Sladká, ovocná, vínová, spíše suchá a do sucha, vzadu hořkost. |
| Dozvuk: | Sladké dřevo, cukrová vata, hořkost. |
| Shrnutí: | Trochu mi to zkazila ta hořkost, mám rozporuplné pocity. Mám doma ještě vzorek, tak si s ním pohraju. |
Kobalt, 17. 11. 2020 11:49 (62434)
Původní verze Glenmorangie Quinta Ruban a Lasanta, velké vzorky co jsem tu měl v archivu.
| Příležitost: | Porovnání Lasanta a Quinta Ruban |
| Aroma: | Sladká, navoněná, sladké víno, cukrovost, pěnové bonbony, lehká pouťovost, sladká sladovost, sladká zemitost. |
| Chuť: | Sladká a květinová, sladká nahořklost, parfémovost, sladký slad, lehká pouťovost, šťavnaté ovoce, jemná a hodně sladká. Jemnější než QR. |
| Dozvuk: | Sladový a navoněný, intenzivní a pikantní, lehká sladká nahořklost, cukrová pouťovost, sladký slad, kratší než QR. |
| Shrnutí: | Asi moc navoněná a parfémová, to ji u mě sráží. Ale když se propiju tak je to příjemná whisky. QR mi chutná víc. |