Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Bladnoch 18 yo

Nethar, 23. 02. 2011 19:42 (20)

[youtube]DeNsPJILR2Y[/youtube]


Nethar, 28. 05. 2011 12:03 (654)

Aroma:kyselé ovoce - angrešty, citrony, grepy; luční tráva, pribináček
Chuť:bez vody příliš ostré a silné, než abych něco rozpoznal; sladkokyselý pepř
Dozvuk:jemný dozvuk spíše sladších tónů narozdíl od nakyslého aroma
Shrnutí:velmi příjemná nížinná whisky, netradiční vůně vyčnívá v celkovém hodnocení


Shargard, 28. 05. 2011 12:39 (655)

Zajímavý, zajímavý. Budu se muset na nížinu podívat trochu blíž. Zatím mnou celkem opomíjená oblast. Hodně mě zajímá již dnes uzavřený Rosebank. Taky Glenkinchie mi vrtá v hlavě a taky Auchentoshan . Ostatně málokterá whisky mi v hlavě nevrtá :lol: . Pěkná recenze


Hunter, 17. 07. 2011 19:52 (1517)

Jak říkají Monty Pythoni- "A nyní něco úplně jiného".

Nádherný kousek, který mi společně s Balblairem 1997 ukázal, že by bylo chybou se upínat jen ke Speyside a ostrovu Islay, chce to jen hledat.

Pokud budete mít možnost, rozhodně ji zkuste, stojí to za to.


Nethar, 17. 07. 2011 20:00 (1518)

Na tuhle jsem byl hodně moc zvědavý, jak u tebe dopadne, protože vím, že je to úplně něco jiného než běžně pijeme. Mám radost, že tě také zaujala! :dance:


Hunter, 17. 07. 2011 21:06 (1526)

Takovéhle milé překvapení, to já můžu...


Shargard, 11. 02. 2012 18:28 (5246)

Opět díky Netharovi a jeho štědrému daru jsem okusil svůj první Bladnoch a hned na začátek slušnej nátěr. Tady to je

Aroma:bez vody: Ovocné pecky, trochu ředidla, vanilka, obilí a slabě ořechy. Vůně spíše uzavřenější takže je třeba hledat<br/> s vodou: Diametrální rozdíl pocjopitelně směrem kupředu. Intenzivní obilno ovocná vůně s trochou vanilky a lehkým aroma nahnilého obilí a mýdlové vody
Chuť:bez vody: Sladkost náhle střídá pichlavá kyselost a alkoholovitost - tohle není příjemný. Po chvíli intenzita vadne. To je ale způsobeno umrtvením jazyka a v ústech zbývá hustá tekutina<br/> s vodou: Slaďounká vanilková zmrzka s cereáliemi a trochou koření
Dozvuk:bez vody: krátký, alkoholový a hořkosladký - jazyk se ještě nevzpamatoval - tady to chce vodu<br/> s vodou: vanilka, koření a rychle konec
Shrnutí:Při první degustaci jsem měl pocit, že mě Nethar chce asi zabít, protože bez vody je to pro mě na hranici pitelnosti, ale s příchodem životodárné, a jak se později ukázalo i whisky prospěšné, tekutiny se situace zásadně obrátila a večer se stal hned příjemnějším. Nutno dodat, že s vodou jsem opravdu nešetřil a nebál se whisky naředit o třetinu. Velmi pozitivní zkušenost, za kterou Netharovi ještě jednou děkuju.


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz