Archivovaná verze Nethar fórum na WhiskyOnline.cz k 31.12.2025 (následně bylo fórum read only a 30.6.2025 bylo vypnuto)

Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Glen Orchy 8 yo

xenopus, 16. 08. 2016 10:16 (29549)

Vyrobeno v Clydesdale Scotch Whisky Co. a jde o výrobek určený pro Lidl. Na etiketě je napsáno zhruba toto: "Glen Orchy, bohaté na tradice i historii, je jedním z nejkrásnějších údolí Skotska. Vyráběna tradičními metodami a stařena v dubových sudech po dobu osmi let. Glen Orchy je vytvořena z vybraných nejjemnějších skotských sladových whisky."

Velikost:0,7 lahev
Aroma:divné, nasmrádlé; lehce obilí, organická rozpouštědla
Chuť:olejnatější, nesourodá - nejdřív přetrvávají nehezké tóny smradu z aromatu, pak překvapivě hodně zesládne do karamelova; ořechy, kytičky
Dozvuk:docela hřejivý, kratší, jednoduchý; dřevitá hořkost ze starých sudů, karamel, guma, červená jablka, černá káva
Shrnutí:Koupeno během britského týdne v Lidlu. Celkově nic moc, nejspíš bych ji nedoporučil ani návštěvám. I když po lehkém vyvětrání na vzduchu a barvitém popisu krás údolí a skotské krajiny všeobecně "Já myslim, že při troše dobrý vůle by to sežrat mohla." Při přímém porovnání s Ben Bracken 12 a Monkey Shoulder určitě nejhorší. Myslím, že tady je rozdíl v ceně za lahev oproti MS odpovídající. Oproti běžným blendům ale, co si vybavuju např. základní Grant's nebo Ballantine's, přece jen trochu lepší, tudíž poměr cena/výkon výhodnější. Typově je to směs whisky ze Speyside a Highland.
Barva:+1
Alkohol:40 %


Rog, 16. 08. 2016 13:14 (29552)

Vďaka za recenziu, doplním link na to, čo o nej pred časom písal Petr Komárek: [url]http://www.whiskyonline.cz/index.php?act=113&txt=mark&ff=glen-orchy[/url].


Kobalt, 26. 11. 2016 19:38 (31707)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Byl jsem na návštěvě pohoštěn novým přírůstkem z Lidlu.

Glen Orchy 8 yo
Velikost:vzorek
Aroma:Sladší a obilnější, silně karamel, med, pryskyřičné dřevo, zkvašené obilí, zkvašené ovoce, stopy hořké čokolády.
Chuť:Pryskyřičné dřevo, zkvašené obilí, hořká čokoláda, lakované dřevo.
Dozvuk:Dřevo s trochou chemického medu. Přichází hořkost.
Shrnutí:Dobrá vůně, přijatelná chuť a špatný dozvuk. Celkově nic moc. Ani za tu cenu na ní chuť znovu nemám.
Alkohol:40 %


josé, 15. 01. 2017 19:58 (33017)

Velikost:maxivzorek
Aroma:působí obyčejně, blendově. lehce zatuchlé dřevo, trocha ovoce (jablka, hrušky, jahody). lakovost, nasládlost s vanilkou a skořicí. ořechy. moc mě neláká, není to můj oblíbený styl. ale celkem plné aroma, jako jo. (b.1/3)
Chuť:odpovídá vůni. řidší. převažuje dřevitost hořčího charakteru, spíše tmavé dřevo E.O., karamelová nasládlost, kakao a něco šťavnatosti letních jablek a grepové kůry (b.1/4)
Dozvuk:krátký. hřejivý, dřevitý. grep, skořice, čokoláda (b.1/2)
Shrnutí:žádný zázrak. moc mně nesedí hlavně nahořklostí. třeba někoho zaujme víc v akci za 3 kila. asociuje mi Cutty Sark. (b.0/1)
Alkohol:40 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz