J.K.Ch, 18. 09. 2016 08:02 (30107)
| Gwc: | <URL url="http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/ochutnavka-v-black-stuff-olomouc-7/">[url]<LINK_TEXT text="http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/o ... olomouc-7/">http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/ochutnavka-v-black-stuff-olomouc-7/</LINK_TEXT>[/url]</URL> |
| Aroma: | Lehká a svěží vůně s výraznými stopami sherry. A ovocná tak jak to umí Glenmorangie. Trošku to kazí zbytečně moc karamelu. |
| Chuť: | Lehká, ale komplexní chuť se stopami ostružin a borůvek náznak hřebíčku a absence jakékoliv dřevitosti, pekanové oříšky a hnědý cukr. |
| Dozvuk: | Šťavnatě sladký a na tak lehkou chuť překvapivě dlouhý doznívající v tónech koření. |
| Shrnutí: | Nejlepší láhev z této ochutnávky. Výrazné sherry ve vůni lehká, ale komplexní chuť a super dozvuk. |
Nethar, 11. 01. 2018 10:41 (41234)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Ovocně dřevité, mírně nasládlé, vanilka, karamel, časem více medově sládne. |
| Chuť: | Výrazně karamelová, kořenitá. |
| Dozvuk: | Dřevíčko, čokoláda, karamel, chlastík, ale jemná a dobře pitelná. |
| Shrnutí: | Něco mi na ní vadí, nazval jsem to pracovně "příliš karamelu" (a asi jsem se celkem trefil, když čtu recenzi J.K.Ch). Trošku až chlastovitá, blendová. Moc mě nepřesvědčila. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 43 % |
josé, 31. 01. 2018 23:32 (41694)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano. test 3x GM |
| Body: | 5+ |
| Aroma: | výrazná lakovanost, zvláštní dřevo, spíše sušší až goldcockovské. nádech vanilky, skořice. nasládlost. sušený ananas a papája. (b.2/3) |
| Chuť: | odpovídá vůni. lakované dřevo, trochu drhne a asvírá. švestkové pecky, medově sladká. (b.2+/4) |
| Dozvuk: | sladký, medový. skořice, badyán. výrazně sušené meruňky. hřejivý, nahořklost pampeliškového mléka. (b.1/2) |
| Shrnutí: | lehčí, pohodově pitelná. pořadí v trojtestu: Quinta Ruban, Tayne, Tarlogan. (b.0/1) |
| Alkohol: | 43 % |
Duthoron, 20. 02. 2018 14:28 (42164)
Po několikerém přechutnání:
| Alkohol: | 43 % |
lalos, 03. 02. 2022 21:13 (71591)
| Info: | Ultra mega Glenmorangie lineup. Začalo to online degustací Black Stuff někdy v dubnu 21, pak jsem měl doma hromadu vzorků a celkově jsem toho zkusil moc a bylo to krásné. Takže postupně sem nasázím pár kousků doktora Billa.<br/> <br/> Edice Legends z roku 2016 pro Travel Free. Společně s ní vyšly ještě The Tarlogan, The Cadboll a The Duthac. Tayne byla finišovaná v sudech po sherry amontillado. |
| Velikost: | Vzorek z WF2019 |
| Aroma: | Piliny. Sladká, zajímavá, ohoblované desky, vlašské ořechy. |
| Chuť: | Jakoby lehce nakouřená. Pryskyřice, hřebíčková silice, vodová, procentíčka navíc by se hodily |
| Dozvuk: | Kratší. Ořechy, zelené ořechové slupky, lehká hořkost. |
| Shrnutí: | Krásně voňavá whisky. V chuti ale ztrácí díky řídkosti. Kdyby byla aspoň těch 46%. Jinak ale vcelku na pohodové běžné popíjení. |
| Barva: | 1 |
| Alkohol: | 43 % |