josé, 13. 02. 2017 23:26 (33852)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Aroma: | hutné, hebké. dominuje čerstvý A.O. hodně kokosu. lakovost. rozteklá čokoláda, mandle. mírná ovocná nakyslost, pomeranč, mango. těsto na vánočku, sušenky máslovky.(b.2+/3) |
| Chuť: | zprvu sušší dřevitost (naštěstí bez hořkosti). pak začíná hodně ovocně šťavnatět (letní jablka, bílé víno) a kořenitě pikantnět (pepř, hřebíček), kandovaná pomerančová kůra. sládne. kousek kokosu. (b.3/4) |
| Dozvuk: | hřejivý. dřevo, koření a čokoláda. příjemný. lehká opálenost a máta (b.1+/2) |
| Shrnutí: | dobrá, plná a vyvážená whisky. kdo má rád čistý A.O., ten si smlsne (b.0/1) |
| Alkohol: | 46 % |
slepé porovnání tří sester dopadlo těsně následovně: 1.Sonnalta, 2.Companta, 3.Ealanta.
lalos, 05. 02. 2022 20:03 (71605)
| Info: | Ultra mega Glenmorangie lineup. Začalo to online degustací Black Stuff někdy v dubnu 21, pak jsem měl doma hromadu vzorků a celkově jsem toho zkusil moc a bylo to krásné. Takže postupně sem nasázím pár kousků doktora Billa.<br/> <br/> Private edition pro rok 2013 (po Sonnaltě, Finealtě a Artein čtvrtá). Devatenáctiletá whisky destilovaná v roce 1993. Celou dobu zrála v silně toustovaných sudech dubu z lesa Ozark. |
| Velikost: | Vzorek z WF2019 |
| Aroma: | Sladká. Vanilka, dřevo, santal, korek, pomerančový tic tac. |
| Chuť: | Sladká, dřevitá, med s vanilkou, kandovaný pomeranč. |
| Dozvuk: | Delší, sladový, skořicový, mandlový. Tabák. |
| Shrnutí: | Dobrá whisky. Úplně jiná než Artein, ale taky skvělá. Vanilková a dřevitá bomba. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 46 % |
Martin2, 05. 02. 2022 21:48 (71606)
[quote=lalos post_id=71605 time=1644087805 user_id=435]
Private edition pro rok 2013 (po Sonnaltě, Finealtě a Artein čtvrtá).
[/quote]
Super, sleduju jak to sem sázíš :handgestures-thumbupright:
Bude taky koňak cask? bylo to vydaný nějak plus mínus s tou malagou.
A když už jsi zmínil Finealtu bude na ní recenze? To bude asi maličko jiný kafe než Allta kterou jsi už jsem dal.
lalos, 05. 02. 2022 22:00 (71607)
[quote=Martin2 post_id=71606 time=1644094097 user_id=1037]
Super, sleduju jak to sem sázíš :handgestures-thumbupright:
Bude taky koňak cask? bylo to vydaný nějak plus mínus s tou malagou.
A když už jsi zmínil Finealtu bude na ní recenze? To bude asi maličko jiný kafe než Allta kterou jsi už jsem dal.
[/quote]
Už pomalu končím