Nethar, 24. 03. 2017 22:28 (34790)
Dneska porovnávám, resp. spíše mám vedle sebe postavené a postupně vypiju, vzorky dvou nepříliš podobných whisek, ale oboje od nezávislých bottlerů - Cadenhead Bladnoch a Gordon & MacPhail Macallan. Tentokrát to není naslepo.
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Óó, tak to jsou vzpomínky. Sice vyvolané hlavně tím, že vím, co piju, ale DB Bladnoch byla snad jedna z mých prvních single malt, byl o tři roky starší, měl 55 %, v podstatě hodně podobný. Ach to byly časy. Dřevitě travnatý dojem zostřený nakyslou silou alkoholu. V pozadí se hlásí ke slovu trošku nasládlá vanilka. Kokos, dřevo, les, čerstvé piliny. Po trochu delší době se rozpracuje a zesílí tam nějaké barvy, laky, ředidla a shnilá tráva ve stylu Auchentoshanu a stodoly se slepicemi u mých prarodičů před dávnými věky. Je to variabilní a bohaté, to mám rád. |
| Chuť: | Má to sílu, o tom žádné pochyby, ale v té vší síle to není agresivní kyselá mrcha, ale spíš sladká smetanová mrcha, to je trochu nepochopitelné, ale vkusné. |
| Dozvuk: | Ani ne tak moc dlouhý, ale jemný (s ohledem na 53,3) a vytříbený. Není to hořké, jen tak karamelově dřevité. Doznivá až do rumova a čokoládova. |
| Shrnutí: | Od salama jsem v průběhu posledních 50 let dostal mnoho vzorků, čtyři z nich jsem včera a předevčířem ochutnal, od tohoto pátého jsem očekával nadprůměrně průměrný travnato-kyselý sudový zážitek, ale hodně mě překvapil a zachutnal, předchozí ochutnané vzorky zastínil. Pochoutka. |
| Barva: | -2 |
| Alkohol: | 53,3 % |