Hunter, 15. 05. 2017 20:09 (35809)
| Shrnutí: | Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Tak tato Ballantinka mi dobře sedla, byl jsem mile překvapen. Ale háček je opět v ceně. Kdyby stála do 1000,-, umím si ji představit jako ideální relaxační pití pro chvíle pohody. Pozor taky na to, že se dělá i verze naředěná na 40%, ta bude pravděpodobně o něco horší. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
josé, 18. 05. 2017 21:35 (35892)
| Velikost: | vzorek WF2017 |
| Body: | 6+ |
| Aroma: | hned z první mě napadá typická ořechovost a překvapuje slušný vliv sherry - oloroso, masitost. tmavší dřevo, opálené, možná kouř. celkem výrazné, hladké, přesto mi požitek kazí záblesky lihovosti. (b.2/3) |
| Chuť: | udeří výrazné tmavé dřevo. ovocně šťavnaté sherry, hrozinky. perlivé. medově nasládlé. mírná hořkost mi ještě nevadí, je taková ořechová. (b.3/4) |
| Dozvuk: | odeznívá opálené dřevo, čokoláda, hrozinky. perlivý. hřebíček. (b.1+/2) |
| Shrnutí: | beru, že Ballantinka je blend. podle paměti jsou si sourozenci podobní. ale jo, je to dobré. horší už je to s cenou, protože jsme u dvou tisíc a za to se dá sehnat konkurenceschopná single maltka, byť ne zrovna jednadvacetiletá. (b.0/1) |
| Alkohol: | 43 % |
J.K.Ch, 19. 05. 2017 07:06 (35901)
Nethar, 19. 05. 2017 14:45 (35927)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Akce: | Whisky Festival 2017 |
| Shrnutí: | Já mám Ballantine's docela rád. Ne, že bych ji teda vyhledával, ale v rámci těch různých běžných blendů mi její chuťový profil hodně vyhovuje. 17 yo byla moc dobrá a i tohle stojí za ochutnání. Zkoušel jsem postupně s ostatními blendy v její sekci na WF a přišla mi kořenitější než Johnnie Walker XR 21, ten byl ovocnější. Je výraznější než Cutty Sark 18. Karamelově oříšková. |
| Alkohol: | 43 % |
Kobalt, 12. 02. 2018 19:48 (41975)
| Poznámka: | New York Club Písek |
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Příjemná, jen lehce sladká, suché dřevo, jablka a hrušky, staré ořechy, ořechové skořápky, sladká zatuchlost. Pěkně kulatá. |
| Chuť: | Staré dřevo, suchá svíravost, sladké ořechy, troška koření, jemná a olejnatá. |
| Dozvuk: | Sladce dřevitý, jemný a kořenitý, ořechové skořápky. |
| Shrnutí: | Příjemná, jemná a pohodová. Rád jsem ochutnal, za tu cenu ale nákup opravdu neplánuju. |