xenopus, 07. 10. 2017 13:16 (38738)
| Podrobnosti: | 0,02l vzorek na WF2017 |
| Aroma: | Jednoduché, trochu sprosté. Působí dojmem, že má snahu o kvalitu, ale líh a zasmrádlé obilí to přizabíjí. Lehké, šťavnaté, doopravdy Lowland. Tráva, obilné tóny, citronové muškáty, nekyselé citrusy (pomeranč), vanilka. |
| Chuť: | Šťavnatá, překvapivě kořenitá, okamžitě vyjeví, co je zač. Meruňky, citrusové tóny, bylinná kořenitost, seno, troška opáleného dřeva. |
| Dozvuk: | Chutě velmi krátké, hořké dřevo (fuj) se už ale drží v puse déle. Trocha obilné kořenitosti, štiplavost dřeva, makovice, mokrý vajgl. |
| Shrnutí: | Blend (byť malt) je určen spíš na pití než na čichání, a nejinak je tomu i zde. Za stejnou cenu ale dostanete i SM ve znatelně lepší kvalitě bez hořkosti v dozvuku. Jedna z portfolia "Remarkable Regional Malts" od DL. Zajímavá zkušenost, víckrát si ji ale nedám - to už radši Big Peat. |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 46,2 % |
zyki, 07. 10. 2017 13:47 (38740)
xenopus, 07. 10. 2017 14:13 (38741)
Nethar, 04. 12. 2017 13:49 (40239)
Mé poznámky nejsou dostatečně bohaté na recenzi: Lehčí, opravdu lowland, nasmrádlé, seno. Jsem rád, že vskutku všechny tyto klíčové prvky mých podrobných poznámek z Marpeku má xenopus ve své recenzi zabudované :-)
(nebyl jsem nadšený)
Kobalt, 30. 07. 2018 21:54 (45219)
| Poznámka: | vzorek |
| Aroma: | Výrazná a silná vůně. Sladovost, světlý slad, suchá sláma, tráva, jen stopy sladkosti, pražené ořechy, lehce zkvašené obilí, stopa slanosti, zelené olivy, trocha citrusů. |
| Chuť: | Sladký slad, sladká čokoláda, sláma a seno, čokoládové dřevo, pražený tmavý slad, hutná a jemná, trošku perlivá, stopa slanosti a moře, olivy. Intenzivní. |
| Shrnutí: | Přímočará silná whisky. Dost dobrá, harmonická, intenzivní až pálivá. A o třídu lepší než Timorous Beastie. |
| Alkohol: | 46,2 % |
lalos, 24. 07. 2019 21:44 (53264)
| Info: | Vzorek z testovací krabičky Remarkable Regional Malts od Douglas Laing. Zkoušel jsem postupně The Epicurean, Scallywag, Timorous Beastie, Rock Oyster a Big Peat vždy oproti jejich single malt protějškům Classic Malts of Scotland od Diagea.<br/> The Epicurean reprezentuje Lowlands a je jako všechny ostatní ze série NAS blended malt. Tady by se ai dalo tipnout, co může být obsahem blendu (Glenkinchie, Auchentoshan, Bladnoch). Rosebank tam asi nemíchají <EMOJI seq="1f609" tseq="1f609">😉</EMOJI> |
| Barva: | Pale Gold - nebarveno - nefiltrováno |
| Velikost: | Vzorek 50ml z Regional Remarkable Malt Tasting Pack |
| Aroma: | Lehká, travnatá, čerstvé seno, květinky, ananas. Spíše vodová, trošku nijaká. |
| Chuť: | Sladčí, lehká, sladová. Lehce štiplavá – zelený pepř. Je tam něco velmi velmi mladého. |
| Dozvuk: | Spíše kratší, lehce nahořklý. Slad, líh, mladost. |
| Shrnutí: | Profilově jednoznačně odpovídá Lowlands, ale je dost prázdná, jednoduchá. Nic co bych musel znovu zkoušet, ale na druhou stranu já obecně fanda Lowlands nejsem. Ve srovnání s Glenkinchie 12 je horší, a to jakože Glenkinchie 12 není žádná velká bomba. |
| Alkohol: | 46,2 % |