josé, 14. 10. 2017 00:18 (38942)
| Info: | Cooley Distillery. mix grain a malt. mix sudů exBourbon, Port, Madeira, Sherry |
| Velikost: | vzorek Whiskyherbst2017 |
| Body: | 5 |
| Aroma: | voňavoučké, sladké, hladké. vanilka i rumové tóny. vybízí k napití. palačinky. nemá úplně volume naplno, tady by mohlo přidat. A.O. dřevo tu je, ale rozhodně ne dominantní. meruňka. (b.2/3) |
| Chuť: | potěšení poněkud kazí mírná nahořklost. hlavně dřevo, trne. cereálnost, obilnost. (b.2/4) |
| Dozvuk: | sladký, výrazně vanilkový, špetka dubového koření. kratší a už bez hořkosti. (b.1/2) |
| Shrnutí: | tady jsem se chopil možnosti ochutnat. za cenu 5€/panák těžce v pohodě. po flašce netoužím. lepší by byla spíše jako starter. (b.0/1) |
| Alkohol: | 40 % |
xenopus, 17. 11. 2017 16:35 (39740)
| Podrobnosti: | 0,02l vzorek na Whiskyherbst 2017; kód lahve L14108 21/10/14 |
| Body: | 86 |
| Aroma: | Sladké, hezky zakulacené. Vanilkové dřevo, a to je tak asi všechno. |
| Chuť: | Opravdu smetanově hladké, decentní, příjemná. Pořád čekám, že přijde něco lepšího, ale nic nepřichází, whiskey jen sládne a sládne. |
| Dozvuk: | Kratší, prázdné, za minutu nevím, že jsem něco pil. |
| Shrnutí: | Ve svém stylu perfektní, ale prostě SM to není. Tak jako tak v chuti hrozně uhlazené. Po 21 letech zrání takhle krásně dřevité (v tom nejlepším slova smyslu; vliv dřeva je prostě určující), wow. Žádný hnusný sud, super. |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 40 % |