Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Kilbeggan 21 yo

josé, 14. 10. 2017 00:18 (38942)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Info:Cooley Distillery. mix grain a malt. mix sudů exBourbon, Port, Madeira, Sherry
Velikost:vzorek Whiskyherbst2017
Body:5
Aroma:voňavoučké, sladké, hladké. vanilka i rumové tóny. vybízí k napití. palačinky. nemá úplně volume naplno, tady by mohlo přidat. A.O. dřevo tu je, ale rozhodně ne dominantní. meruňka. (b.2/3)
Chuť:potěšení poněkud kazí mírná nahořklost. hlavně dřevo, trne. cereálnost, obilnost. (b.2/4)
Dozvuk:sladký, výrazně vanilkový, špetka dubového koření. kratší a už bez hořkosti. (b.1/2)
Shrnutí:tady jsem se chopil možnosti ochutnat. za cenu 5€/panák těžce v pohodě. po flašce netoužím. lepší by byla spíše jako starter. (b.0/1)
Alkohol:40 %


xenopus, 17. 11. 2017 16:35 (39740)

Podrobnosti:0,02l vzorek na Whiskyherbst 2017; kód lahve L14108 21/10/14
Body:86
Aroma:Sladké, hezky zakulacené. Vanilkové dřevo, a to je tak asi všechno.
Chuť:Opravdu smetanově hladké, decentní, příjemná. Pořád čekám, že přijde něco lepšího, ale nic nepřichází, whiskey jen sládne a sládne.
Dozvuk:Kratší, prázdné, za minutu nevím, že jsem něco pil.
Shrnutí:Ve svém stylu perfektní, ale prostě SM to není. Tak jako tak v chuti hrozně uhlazené. Po 21 letech zrání takhle krásně dřevité (v tom nejlepším slova smyslu; vliv dřeva je prostě určující), wow. Žádný hnusný sud, super.
Barva:-1
Alkohol:40 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz