Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Cameronbridge 1990 JW

josé, 24. 10. 2017 23:16 (39199)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Info:Jack Wiebers Whisky World, vlaková série Old Train Line Replica, 1990 - 2017, sud č.271, 336 lahví
Velikost:vzorek Whiskyherbst2017
Body:8+
Aroma:krásné sherry (oloroso) - tak akorát, ne přeslazené, ne moc suché. lehce kožené, oříškové i zatuchlé. žádná lihovost, hladivé. (b.3/3)
Chuť:výbuch chuti. výrazná pikantnost, dřevo, drhnoucí a vše zabalené do sherry. šťavnatě rybízové, sušené švestky. trochu síra. (b.3+/4)
Dozvuk:odpovídá chuti. dlouze hřejivý. nasládlá ovocnost, oříšky, pečené mandle. v krku zahřeje. (b.2/2)
Shrnutí:nejlepší grain, co jsem kdy měl. jsem nadšen. to je dobrá cesta. většina grainů bývá v sudech čistě po bourbonu. tady to finish po sherry vykopl do nečekaných výšin. (b.0/1)
Alkohol:59,1 %


Hunter, 25. 10. 2017 06:09 (39201)

(fotka v offline verzi nedostupná) 


xenopus, 17. 11. 2017 16:21 (39737)

Podrobnosti:0,02l vzorek na Whiskyherbst 2017; sud č. 271, č. lahve 95/336
Body:88
Aroma:Bomba sherry, prostě sherry. Je tohle ještě whisky (lihovost nikde)? Sušší ovocnost, trocha zatuchlosti, červené ovoce, ořechy.
Chuť:Silná, výrazná, šťavnatá, alkoholem svíravá, fakt hřeje. Ovoce, dřevitost, flor, ořechy, trpkost černého čaje.
Dozvuk:Po sherry, prostě po sherry. Ovoce, dřevíčko, trocha zatuchlosti, opět čaj, práškové kakao.
Shrnutí:3,5 roku finish v oloroso sudu a máme tu nejlepší grain, jaký jsem kdy pil. Podle vůně ani chuti bych ho nehádal. Dokonalá ukázka toho, co dokáže sud. Zdá se, že tohle je jediná cesta pro obilný destilát, jak z něj vytvořit něco pořádného/bez problémů srovnatelného se SM.
Barva:+2
Alkohol:59,1 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz