Nethar, 06. 12. 2017 15:56 (40325)
Vintage 2001:
| Sud: | 282 |
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Nasmrádlá sladkost, kyselost alkoholu, trochu zkažené švestky, citrony, povidla časem. |
| Chuť: | Nasmrádlá ale i dost sladká. |
| Dozvuk: | Víno, čokoláda, tohle je pěkný. Jde to taky do takové slivovicovitosti. |
| Shrnutí: | Porovnával jsem pět Bladnochů. 22 yo normální, pak čtyři různé sudovky. Tahle zvítězila. Ale upřímně řečeno, nejmíň bych u ní hádal, že je to Bladnoch. Zdravíme Sherry Butt. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 55 % |
J.K.Ch, 05. 10. 2019 22:18 (54905)
Nethar, 20. 10. 2019 14:40 (55226)
A zase trochu jiná láhev 12 yo sherry Bladnochu v 55 %:
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | jednou ano, podruhé ne |
| Aroma: | Sherry, olej, rybičky v konzervě, ořechy, nakyslé víno, perník. S vodou se zvyšuje máslovost, olejovitost. |
| Chuť: | Ostrý alkohol, suché sherry. Voda ji zklidní, uhladí. |
| Dozvuk: | Perník, ořechy, sherry. |
| Shrnutí: | Cítím hlavně to suché sherry. Bez vody je to až moc drsné, s vodou se zase ztlumí ty sherry tóny, o kterých to celé je. Nicméně je to hodně sherryově oříškové a zajímavé, od Bladnochu pro mě stále netradiční. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 55 % |
nidan, 10. 11. 2019 16:51 (55788)
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | sýr, syrečky, kyselost, toast, guma, vůně ne úpplně příjemná ale rozhodně zajímavé |
| Chuť: | sladká zase ta síra, koření a pak kyselé víno |
| Dozvuk: | dlouhý, syrečky, koření, hodně ostrá, a jde do sucha |
| Shrnutí: | zajímavé, hodně sírou vykouřený sud ale flašku bych nechtěl |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 55 % |
lalos, 01. 10. 2023 22:19 (76552)
| Info: | Bladnochy moc napité nemám, takže jsem si na letošním whyskyfestivalu navzorkoval setík pěti kousků, a k tomu přidal jeden starší z vlastních zásob. Staré plnění dvanáctileté whisky zrající v sudech po sherry. |
| Velikost: | po$h vzorek |
| Aroma: | Rostlinná, lihová, nasmrádlá, ostrá. Tlející tráva, vanilka, jehličí. |
| Chuť: | Sladká, ostrá, docela fajn jakoby parfémová, květinková. Štiplavá, rostlinná. |
| Dozvuk: | Střední, ze sladkosti jde do sušší hořkosti. Seno, bylinky, sušené koření. |
| Shrnutí: | Není to špatný, ale není to ani super dobrý. Taková trošku jalová whisky na to, jak je silná. Je tam něco v září, co mi chutná, ale není to moc výrazné. Řekl bych typický Lowland, který mi moc nejede. Je to sice klišé, ale ono mi to fakt takto vychází. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 55 % |
josé, 11. 02. 2025 19:55 (78070)
| Info: | sherry matured |
| Velikost: | vzorky Poshík |
| Naslepo: | ano |
| Body: | 6 |
| Aroma: | nasládlé ovoce, maliny, hrozinky, banán, žužu. lehce nahnilé. dřevo do AO, vanilka, špetka kokosu. wafle, dost skořice. i trochu divné tóny jako prach, hlína, lišejník, seno, zapařená kůže. (b.2/3) |
| Chuť: | sladká ovocnost do sherry, koňaku. hrozinky, maliny. zaprášené dřevo, minerálnost, koření. alkoholovější. čokopralinka, čpavek, papír. (b.2+/4) |
| Dozvuk: | sladký sherry ovocný. blůmy, hrozinky, třešně a třešňové pecky. opálené dřevo, výrazně čokoláda. karamel, skořice. ke konci maličko zemitý, ořechy, grappa. dlouhý. (b.1+/2) |
| Shrnutí: | 45%? zvláštní whisky, jsou v ní příjemné i méně příjemné tóny. přijde mi lehčí, blend? AO+sherry? fajn dozvuk. 55% po odtajnění je překvapením. (b.0/1) |
| Alkohol: | 55 % |