lalos, 26. 08. 2018 23:22 (45602)
| Info: | Jen stručné poznámky z degustace ve The Scotch Whisky Experience v Edinburgu. Času bylo hromada, vzorky byly dostatečné, něco na poznámky jsme taky dostali, takže jsem něco sepsal.<br/> Jedná se o první a zatím jediné vydání single malt z této palírny od 90. let, kdy měnila majitele, byla zavřena, znovuotevřena a většina její produkce putuje do blendů. Tato NAS whisky zrála v sudech po bourbonu a byla finišovaná v sudech po sherry. |
| Barva: | Old Gold – barveno - filtrováno |
| Velikost: | Vzorek v The Scotch Whisky Experience - Edinburg |
| Aroma: | Poměrně lehká, ovocná vůně. Sušené meruňky, vanilka, med, mandle. |
| Chuť: | Sladká, meruňkovice, mléčná čokoláda, ananas, dřevo. |
| Dozvuk: | Středně dlouhý, sladký, skořice a slad, v závěru lehounká hořkost. |
| Shrnutí: | Příjemné překvapení. Sladká a zajímavá, hodně v ní cítím ovocné pálenky, možná ovocný kvas. Rád jsem ji vyzkoušel. Za pár peněz docela dobrá muzika. |
| Alkohol: | 40 % |
Hunter, 06. 12. 2018 09:56 (48410)
[quote=lalos post_id=45602 time=1535318520 user_id=435]
Jedná se o první a zatím jediné vydání single malt z této palírny od 90. let, kdy měnila majitele, byla zavřena, znovuotevřena a většina její produkce putuje do blendů.
[/quote]
Těch plnění existuje trochu víc, ale je jich opravdu jen hrstka. Například 12 yo verze, na kterou jsem dnes přidal recenzi, ta je z roku 2005. Dle whiskybase v devadesátkách vyšla jen jedna single malt jako distillery bottling. V letech 2000-2005 pouhá tři plnění, pak až v roce 2017 tento tvůj úlovek, double cask. A letos (zatím) 2 nová plnění.
lalos, 06. 12. 2018 12:19 (48412)
Já do těch popisů většinou přebírám takové to oficiální info z MoM nebo WE. Do hloubky jsem nešel.
Torrez, 27. 01. 2020 21:22 (57402)
| Velikost: | Láhev 0,7l |
| Aroma: | Sladká, ale zpočátku neurčitá. Lehce ovocná (spíše kyselejší), zelené jablko. Sladová klasika, parfémová a temnější koření. |
| Chuť: | Masivní sladkost medového charakteru. Celkově slabší výraznosti, jemnější. Řekněme méně náročná, dobrá k pohodovému posezení. |
| Dozvuk: | Sladovost, sladkost, bílé víno. Velmi málo hořkosti, něco koření (hřebíček). |
| Shrnutí: | Vydržela mi dlouho, což vlastně není dobré znamení. Taková nudnější ale komu vyhovuje sladkost bych jí doporučil. |
| Alkohol: | 40 % |