Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Tamnavulin Double Cask

lalos, 26. 08. 2018 23:22 (45602)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Info:Jen stručné poznámky z degustace ve The Scotch Whisky Experience v Edinburgu. Času bylo hromada, vzorky byly dostatečné, něco na poznámky jsme taky dostali, takže jsem něco sepsal.<br/> Jedná se o první a zatím jediné vydání single malt z této palírny od 90. let, kdy měnila majitele, byla zavřena, znovuotevřena a většina její produkce putuje do blendů. Tato NAS whisky zrála v sudech po bourbonu a byla finišovaná v sudech po sherry.
Barva:Old Gold – barveno - filtrováno
Velikost:Vzorek v The Scotch Whisky Experience - Edinburg
Aroma:Poměrně lehká, ovocná vůně. Sušené meruňky, vanilka, med, mandle.
Chuť:Sladká, meruňkovice, mléčná čokoláda, ananas, dřevo.
Dozvuk:Středně dlouhý, sladký, skořice a slad, v závěru lehounká hořkost.
Shrnutí:Příjemné překvapení. Sladká a zajímavá, hodně v ní cítím ovocné pálenky, možná ovocný kvas. Rád jsem ji vyzkoušel. Za pár peněz docela dobrá muzika.
Alkohol:40 %


Hunter, 06. 12. 2018 09:56 (48410)

[quote=lalos post_id=45602 time=1535318520 user_id=435]

Jedná se o první a zatím jediné vydání single malt z této palírny od 90. let, kdy měnila majitele, byla zavřena, znovuotevřena a většina její produkce putuje do blendů.

[/quote]

Těch plnění existuje trochu víc, ale je jich opravdu jen hrstka. Například 12 yo verze, na kterou jsem dnes přidal recenzi, ta je z roku 2005. Dle whiskybase v devadesátkách vyšla jen jedna single malt jako distillery bottling. V letech 2000-2005 pouhá tři plnění, pak až v roce 2017 tento tvůj úlovek, double cask. A letos (zatím) 2 nová plnění.


lalos, 06. 12. 2018 12:19 (48412)

Díky za info a doplnění.

Já do těch popisů většinou přebírám takové to oficiální info z MoM nebo WE. Do hloubky jsem nešel.


Torrez, 27. 01. 2020 21:22 (57402)

Velikost:Láhev 0,7l
Aroma:Sladká, ale zpočátku neurčitá. Lehce ovocná (spíše kyselejší), zelené jablko. Sladová klasika, parfémová a temnější koření.
Chuť:Masivní sladkost medového charakteru. Celkově slabší výraznosti, jemnější. Řekněme méně náročná, dobrá k pohodovému posezení.
Dozvuk:Sladovost, sladkost, bílé víno. Velmi málo hořkosti, něco koření (hřebíček).
Shrnutí:Vydržela mi dlouho, což vlastně není dobré znamení. Taková nudnější ale komu vyhovuje sladkost bych jí doporučil.
Alkohol:40 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz