Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Glenglassaugh 28 yo 1986 Hogshead

Nethar, 17. 10. 2018 16:01 (46650)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Nasládlá, spíše méně výrazná - dlouho se otevírá, fíky, rozinky.
Chuť:Sladké, rozinkové, příjemně rumově zaštipuje.
Dozvuk:Hřejivý, rumově zaštipuje, zase rozinky, ta pro mě příjemná zastárlá zatuchlost starého Glenglassaugh tam je.
Shrnutí:Dobré pití, nasládlé, ale možná až takové moc nevýrazné, už těch 43,7 je na ni asi málo. Trochu škoda u takové krasavice, ale i tak jsem si pochutnal.
Barva:+2
Alkohol:43,7 %


Hunter, 21. 02. 2019 08:02 (50290)

Shrnutí:Není to úplná bomba, jak jsem trochu vzhledem k rokům čekal, ale jde o kvalitní whisky. Za vzorek děkuji Jerrymu.
Barva:2
Alkohol:43,7 %


LukeD, 12. 12. 2021 20:16 (70678)

Velikost:Vzorek
Aroma:Spíše tišší. Vlašský ořech, lehce zatuchlina, suché sherry, Toffifee, vanilkový cukr, sisalové vlákno a vařená kořenová zelenina.<br/> Po přidání vody: vodní meloun, mokrá omítka a lehce lékořice.
Chuť:Sladko-kyselá s výraznou slanou stopou. Hustá až krémová. Vlašský ořech, pomerančová kůra, míznatost, zelená oliva, solené dýňové jadérko, zelené jablko, mléčná karamela a lehce pepř.<br/> Po přidání vody: postupně vinohradnická broskev, marcipán a solené tyčinky.
Dozvuk:Suché, lehce dřevité, s postupně narůstajícím dojmem slanosti. Přetrvává vlašský ořech. Slaný nálev, sušená citronová kůra, lehce voskovitost, solené pistácie, slaný karamel, slupka kiwi a sojová omáčka.<br/> Po přidání vody: kmín, mořská sůl a grapefruit.
Shrnutí:Když jsem si ji dával poprvé, musel jsem mít rozhozené chuťové pohárky, protože mě prakticky vůbec neoslovila. Napodruhé a napotřetí už to byla úplně jiná písnička. Bavila mě především svou slaností, která ještě nabírá na intenzitě po polknutí a následně na patře přetrvává ukrutně dlouho. Výrazně lepší je každopádně bez přidání vody.<br/> Za vzorek vděčím Jerrymu.
Alkohol:43,7 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz