Shargard, 09. 04. 2011 16:52 (70)
Glenfarclas 15y
Glenfarclas je další palírna která upřednostňuje evropský dub pro dozrávání svých whisky. Mluvíme tady pochopitelně o sudech po sherry. Konkretně u téhle lahve to platí dvojnásob.
| Aroma: | intenzivní, mocná vůně krémového sherry, lehký dotek máty, po prvním přivonění težko uvěříte, že tato whisky je "pouze" 15 ti letá. Řekli byste tak 18-20 let. Vuně je tak hluboká, že máte pocit jako kdyby jste se topili v sudu s touto whisky |
| Chuť: | opět sherry, rozinky, trochu vlašských ořechů a pomerančové kúry - complexní jemná chuť . Angličani říkají mouthfeel - pocit v ústech a ten máte s touhle whisky opravdu tak dobrý, že se sní chcete pomazlit ještě chvilku než ji spolknete. |
| Dozvuk: | dlouhý, slabý dotek kouře, opět vlašské ořechy, po přidání pár kapek vody se tam objeví ještě vánoční dort - což je sladkost podávaná ve Skotsku, Anglii a Irsku jak jinak než na Vánoce. Jsou tam hlavně rozinky a další věco co ale neznám. |
| Shrnutí: | Zřejmě nic pro milovníky rašeliny a silného kouře. I tento kousek se dočká vysokého hodnocení. |
Slainte Mhath
Hunter, 10. 04. 2011 10:15 (85)
Jsem sice milovník rašeliny a silného kouře,ale po tvém popisu jsem dostal chuť na Glenfarclas! Je skvěle hodnocena i na whiskybase,
Přidávám si ji na svůj "wishlist" ;)
Shargard, 10. 04. 2011 12:44 (86)
Hunter, 11. 04. 2011 13:36 (96)
Tak jsem ji už zahrnul do společné objednávky s Netharem z WhiskyExchange, sice se jí dočkám až v létě, ale zatím se na ni můžu těšit. Pak poreferuju a zhodnotím ;)
Shargard, 11. 04. 2011 14:28 (97)
Mirek, 25. 04. 2011 06:08 (188)
Není nutné objednávat v Británii a už vůbec ne čekat do léta, já osobně bych to nevydržel :D, v Excaliburu ji mají za 1144 Kč, klubová cena dokonce 1100 Kč.
Hunter, 05. 05. 2011 14:34 (258)
Hunter, 03. 12. 2011 20:05 (4223)
Tak jsem mocně přechutnával, srovnával a tady mé dojmy a hodnocení.
| Aroma: | Delikátní, bohatá vůně čokolády, sherry, rozinek a belgických pralinek. |
| Chuť: | V chuti dostatečně hutná, uhlazená, nic z ní extra nevyčnívá, suchá, sherry se špetkou koření. |
| Dozvuk: | Dozvuk masivní a dostatečně dlouhý. |
| Shrnutí: | Přímé srovnání jsem prováděl s BenRiach 12y SherryWood a tyhle dvě whisky mají hodně společného, jsou mezi nima lehké rozdíly, Glenfarclas je uhlazenější a jemnější, BenRiach zase trochu výraznější.Díky Shargarde, žes mě k Glenfarclasu svou recenzí navedl. Na oplátku doporučuju zmíněný SherryWood, pro ty z vás, kdo hledají něco podobného za velmi slušný peníz. |
| Barva: | +2 |
Shargard, 03. 12. 2011 20:32 (4224)
Jerry1, 20. 12. 2011 18:33 (4397)
Hunter, 20. 12. 2011 18:36 (4398)
Nethar, 11. 01. 2012 15:24 (4695)
Hrůza, hrůza, Nethar tohle měl přece už dávno přechutnat :-) Takže dohnáno...
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | taková zvláštní čajová, možná to bude ta Shargardem zmiňovaná máta - evokuje mi to ten typický marocký čaj s čerstvou mátou a spoustou cukru, skořice, banán |
| Chuť: | zpočátku sladká a jemná, kakaová, ale pak přechází do ostřejšího čili s nakyslostí, nikoliv hořkostí, nemazlit se moc dlouze, přechází do pro mě zbytečně silné agresivity neodpovídající 46% |
| Dozvuk: | suchý, kakaový, kávový, doznívá nějaké hořké koření |
| Shrnutí: | není to sladkostí vysloveně můj styl, ale whisky je to kvalitní, to nezapře. Vše dohání kořenitostí a kávovitostí. Je výrazná a ucelená ve všech svých charakteristikách |
| Barva: | +2 |
| Alkohol: | 46 % |
Króča, 17. 05. 2012 20:14 (6717)
Takřka v předvečer další degustace Bratrstva doplňuji zápisky z té minulé ;)
| Glenfarclas 15y | |
| Aroma: | krémová a lehce zastřená, výrazná čoko se sherry, taky trovhju máty a prašné polní cesty |
| Chuť: | hladivá, hodně sladká – až skoro cukrová, ostřejší perníkové koření, mírný dub a nugát |
| Dozvuk: | lehce pikantní a hřeje, sladké, dřevěné a vrací se čokoláda (oříšková) a perníkové koření |
| Shrnutí: | moc dobrá a bohatá whisky |
lalos, 05. 07. 2018 14:37 (44915)
| Info: | Jen pár poznámek z ochutnávky v brněnském whiskey baru který neexistuje, které jsem si načmáral cestou autobusem domů.<br/> Jedná se o klasickou sherry bombu z core range zrající v sudech po sherry. |
| Barva: | Burnished – nebarveno - nefiltrováno |
| Velikost: | Vzorek v brněnském baru, který neexistuje |
| Aroma: | Přesně taková, jaká čekáte. Čokoláda, sušené ovoce, sherry na sto honů. |
| Chuť: | Výrazně sladká. Rozinky, zkaramelizovaný cukr s máslem, redukované sladké červené víno, možná oříšky. |
| Dozvuk: | Poměrně dlouhý, sladký, rozinkový. |
| Shrnutí: | Super whisky. Perfektní sherry bomba za skvělou cenu (ono obecně celé portfolio se cenově jaksi vymyká konkurenci). Na druhou stranu se od jiných podobných v ničem zásadním neodlišuje. Sherry naprosto přebíjí jakýkoliv chuťový profil. Jo a nelíbí se mi jejich design lahví. Ale jako jinak jo. Kupte to. Já se nějak popasuju s lahví 105 co mám doma a půjdu do ní taky. |
| Alkohol: | 46 % |
Žiži, 21. 02. 2021 19:04 (64474)
| Velikost: | láhev |
| Aroma: | sherry, zralé až přezrálé ovoce, rozinky, dub, špetka koření, ořechy a čokoláda, lehce nasládlá |
| Chuť: | sherry, opět ovoce, dub je o něco výraznější než ve vůni, koření, ořechy a tmavá čokoláda, mírně sladká |
| Dozvuk: | dlouhý, mírně sladký, sherry a ovoce, ještě o něco více dudu a koření než v chuti, ale není to nepříjemné, naopak se to pěkně doplňuje s dalšími tóny, trocha tmavé čokolády a ořechů |
| Shrnutí: | Velice příjemná whisky, rád se k ní vracím, vynikající poměr cena/výkon, přidáním pár kapek vody se stává ovocnější a ještě víc zesládne, na druhou stranu se zvýrazní i dřevité tóny a připadá mi, že se to spolu trochu hádá, kdo bude mít navrch - ovocná sladkost s drsnějším (kořenitým) dřevem, ale i to je docela fajn, tahle whisky mě stále baví |
| Barva: | 1 |
| Alkohol: | 46 % |