Nethar, 14. 12. 2018 16:15 (48711)
Pozor, klasická Talia je (nebo byla?) zdá se 25 yo. Tohle je verze "Celebrating 200 Years", která je 27 yo.
| Akce: | Whisky Show London 2018 |
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Voňavé, jemné, příjemné. Po výborném Mortlachu SMoS jsem toho ale zase tak moc necítil, nevýrazná. V marketinštině je to "komplexní a elegantní". Pomerančové slupky, buchtička. |
| Chuť: | Hladivá, jemná, také moc nevýrazná, karamelově nasládlá, žádná dřevitost, vodička. |
| Dozvuk: | Doznívá také jemně a tlumeně, ovoce, buchtičky, vanilka, med. |
| Shrnutí: | Hodně stará a hodně jemná whisky, u které si netroufám dělat z malého vzorku v pokročilé fázi degustování jednoznačný závěr. Asi by chtěla více zkoumání, v kontextu dne ale působila nudně. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
nidan, 14. 12. 2018 19:41 (48722)
| Akce: | Whisky Show London 2018 |
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | bourbonová, vanilka, sladká, travnatá |
| Chuť: | lékořice, trpkost dřeva, hořkost. |
| Dozvuk: | střední, sladkokyselý, americký dub a silně dřevitá |
| Shrnutí: | Byla by asi i dobrá, nebo průměrná ale cenově je to spíš průšvih |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |