Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

The English Whisky 6 yo 2011 Cl

josé, 24. 03. 2019 20:58 (50873)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Info:English Whisky Co. v nezávislém plnění Claxton's, 6.4.2011, Rum Cask, sud č.1838-457, 258 lahví
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Body:4
Aroma:sice méně výrazné, ale jinak sladké - banán, golden, trochu kokos, pomelo, dřevo. s vodou lepší. zesílí, vanilka, meruňky. (b.1+/3)
Chuť:řízná ostřejší (asi víc %) citronová nakyslost. lakované dřevo, vanilka, hruškový džus, mírná plastovost. s vodou pitelnější. perlivá citrusovost. taky vyleze hořkost, dřevo, seno, bylinky. (b.1+/4)
Dozvuk:sladký. banán v čokoládě, nahořklá slupka pomela. spálenost, větrový. (b.1/2)
Shrnutí:s vodou poživatelnější, nicméně ani tak mě moc nepřesvědčila. (b.0/1)
Alkohol:60,5 %


xenopus, 09. 10. 2020 20:35 (61840)

Podrobnosti:0,02l vzorek z W&GM Dresden 2018; D. 6. 4. 2011, Rum cask č. 1838-457, lahev č. 181 z 258; naslepo
Body:86
Aroma:Mladší, zpočátku nepříjemné. Nejdřív hodně lesní, pak začne úřadovat starší sud. Nakonec ale zvanilkovatí, čokoládička. Celkově nic moc, nudné.
Chuť:Poněkud drsnější na jazyku, sladší a kořenitá zároveň. Vcelku jednoduchá, uzavřená, až při polykání se začíná něco dít. Silný vliv sladkého dřeva.
Dozvuk:Příjemný, středně dlouhý, sladký s lehkou nakyslostí. Opálené dřevo, karamelový slad, vanilka, čokoláda. Trocha pikantní kořenitosti. Nakonec lehounce zatuchlá hadra na podlahu.
Shrnutí:Rum bych tedy nehádal, ani 60,5 %. Nos běžný, chuť nevýrazná (s vodou se zjemní, to zase ano), dozvuk zajímavý a docela lahodící. Celkově ale zapomenutelná whisky.
Barva:-2
Alkohol:60,5 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz