Shargard, 27. 11. 2011 12:48 (4139)
Kilbeggan se na svých lahvích a obalech pyšní titulem nestarší světové licencované palírny. Založená roku 1757. My se dnes podíváme na její základní blend a jak si v Kilbegganu vedou.
| Hodnocení: | Tady nemá význam hodnotit i když bych dozajista využil nižší bodovou hranici |
| Doporučení: | Tohle s čistým svědomím doporučit prostě nemůžu |
| Aroma: | bez vody: jemná nasládlost, slabý - skoro až neznatelný ovocný tón a to je vše. Působí hodně ploše.<br/> s vodou: lehce výraznější |
| Chuť: | bez vody: koření , ovoce, malý náznak podobnosti s Tyrconnellem v ovocnosti a Connemarou s medem, ale tohle je hodně, hodně slabý odvar. Celkově opět ploché. Jestli je to opravdu směs těchto dvou whisky a nějaké obilné, třeba Greenore, tak na to nemusim mít palírnu abych to dokázal sprznit <br/> s vodou: opět lehce výraznější |
| Dozvuk: | bez vody: sušší, pepřovitý - ne zrovna příjemně, chuť hraničící s pachutí. Dokonce mě přešla chuť vzorek dopíjet . Naštěstí to celé trvá krátce.<br/> s vodou: s trochou vody se objevila trocha medu a zvýraznila se ta nahořklá pachuť. Přenesu se přes vůni, nevůni a chuť, nechuť, ale ten závěr je dost nepříjemnej. |
| Shrnutí: | Tak tohle jednoznačně u mě neuspělo. Beru, že je to blend, ale tohle bych si rozhodně domů nekoupil. Raději si připlatím nějakých 8 liber a koupím si Tyrconnell. Od téhle whiskey jsem mnoho nečekal, ale tohle málo taky ne. Přechutnání jsem ani nedokončil. |
Hunter, 27. 11. 2011 13:10 (4143)
Shargard, 27. 11. 2011 19:47 (4147)
Marvin, 01. 12. 2011 18:34 (4183)
Už jsem ji dlouho neměl a zaregistroval jsem nějaké komentáře, že s tímto novým designem šla její kvalita dolů, takže podle výše popisovaného to bude asi pravda (i když i původní verze nebyla žádná bomba, viz
Na druhou stranu ani single malt irská whiskey není zárukou kvality - jeden z nejhorších zážitků roku byla Merrys (viz
A ještě ke Kilbegganu ve starší verzi - tento odkaz berte jako varování, že není vhodné sepsání dojmů příliš odkládat - viz poznámka na konci:
Omlouvám se, za řadu odkazů, ale nechtělo se mi sem popisy kopírovat, zájemci si na ně kliknou. A abych přidal jeden typ na dobrou irskou, zkuste Bushmills 12yo Select Casks.
joy, 03. 05. 2014 14:24 (14373)
| Kilbeggan | |
| Velikost: | vzorek |
| S vodou: | z vůně vystupuje vanilka a zase rumový tón podpořený lehkým ovocným tónem, chuť má více sladkosti, ale taky více koření ale ne co do síly spíše do délky trvání, závěr je rumově sladký se slabou hořkostí |
| Aroma: | sladce jemná, jemný rumový tón |
| Chuť: | marcipán, vanilka, medová sladkost, cereální sušenky a koření |
| Dozvuk: | ostřejší, dub a rumová nahořklost |
| Shrnutí: | Po recenzích, které jsem si zde přečetl, když jsem o ní něco hledal, jsem byl celkem nalomený ji do ochutnávky nezařadit, ale nakonec celkem příjemně překvapila. Co se pitelnosti týče byla rozhodně výše než třeba ta francouzská pohanková whisky, která byla taky součástí stejné ochutnávky. Ne že bych z ní nějak jásal, ale celkem příjemné pití při posezení s přáteli. |
| Alkohol: | 40 % |
Nethar, 04. 11. 2015 22:24 (23913)
Tentokrát jsem se podíval do Irska.
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | proti Teeling 21 yo |
| Aroma: | Sladké, jemné, dost vanilkové, avšak nikoliv bourbonově protivné. Už to tu u různých whisek několikrát zaznělo, tady i já cítím nějakou tu růžovou žvýkačku dob dávno minulých. |
| Chuť: | Vodička, slabota. |
| Dozvuk: | Krátký, vodičkový, ani se mi nechce hledat nic zvláštního. |
| Shrnutí: | Jsem rád, že je to Kilbeggan. Velmi jednoduchá, velmi řídká a výrazem slabá whisky. Leč nějaký skvělý výkon se od ní asi nečeká. Pitelná je určitě hodně, jednoduše. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 40 % |
buddha.ps, 14. 01. 2017 17:15 (32985)
frydas, 01. 01. 2018 16:02 (40974)
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 40 % |
Petr KomáreK, 05. 10. 2019 21:20 (54903)
Kilbeggan 40%
V aroma je sladký karamel, dřevo, pak se vynořuje sladký bonbon z hořké čokolády, ovoce, citrusy, příjemné, jemné a celkem bohaté aroma. Chuť je už chudší, velmi lehká, naředěná. Sladká, med, následně se přidá jemně hořká čokoláda, která se promítne i v dokončení a následně přechází do suchosti. Celkově je to dobrý zástupce levné, obyčejné, dobře pitelné irské whiskey. Nic od ní nečekejte a kromě bezmyšlenkového popíjení (myšleno, že vás nebude zatěžovat přemýšlením, zda tam něco hledat) ani nemá co nabídnout, ale na popíjení, kdy se nechcete věnovat whisky, ale něčemu jinému a přitom přijatelně popíjet a aby vám nebylo líto, když vám s tím ostatní případně pomůžou je vyhovující.
Je to taková mladá, celkem hezká, usmívající se, veselá, rozpustilá holka. Na večírku se baví tu s vámi, tu s někým jiným, tu vám sedí na klíně, tu někomu jinému, baví se, je s ní veselo. Slyšíte její smích a její přítomnost zvedne náladu v místě, kde se objeví. Nežárlíte, protože vám je vlastně docela jedno. Když se nebaví zrovna s vámi, tak se vy bavíte jinde. Je to holka na ten jeden večer, ani nemáte zájem ji zkoušet na noc a o nějaké větší známosti také neuvažujete.