nidan, 01. 12. 2019 15:10 (56221)
tak co říkáte na dnešní vzorek?
za mne průměrná vanilka, pitelné, kdybych nevěděl že je to německo, klidně bych to zařadil do skotska jako průměrnej a.o. :)
ještě jednou díky Honzovi za sehnání a doufám že poctivě "otvíráte" políčka :D
Petr KomáreK, 01. 12. 2019 15:17 (56222)
nemůžu se toho zbavit
s tímhle nemá smysl ochutnávat cokoliv, to by byla škoda
nidan, 01. 12. 2019 15:22 (56223)
to máš pravdu, škoda že nemůžeš sdílet s námi ... brzké uzdravení ;)
xenopus, 01. 12. 2019 15:36 (56224)
Jsem na tom podobně jako Petr - nějaký neřád na mě skočil ve čtvrtek a vypadá to, že se ho jen tak nezbavím. Takže pak už budu mít takový skluz, že to s německým adventním kalendářem vidím opět až napřesrok, tak třeba zkraje dubna :).
nidan, 01. 12. 2019 15:55 (56225)
ajaj :) no jeste že mam ty kalendáře 2 tak piju i za vás :lol: :lol:
josé, 01. 12. 2019 20:09 (56231)
já nemám přechutnanej ještě ani ten loňskej :roll: , natož abych načínal letošní. takže první moje reakce k obsahu lze očekávat nejdříve v příštím roce. přepnu se nárazově do německého módu a na přechutnání zvolím osvědčenou taktiku jako předloni: náhodný výběr, recenze, svačinka, přečíst jednu kapitolu knížky, přiložit do kamen, recenze, kapitola, recenze, svačinka, kapitola, recenze, přiložit, recenze, kapitola, recenze, svačinka, ... a tak celý advent krásně sfouknu za jeden den.
nidan, 01. 12. 2019 20:17 (56232)
a já se těšil jak si to pěkně užijeme když ho má tolik lidí :cry:
hawks86, 01. 12. 2019 20:21 (56233)
nidan, 01. 12. 2019 22:14 (56238)
super aspoň jeden další bojovník ve zbrani :)
tornado, 01. 12. 2019 22:26 (56240)
Já to letos nedal. Mám ňák doma převzorkováno :twisted:
joy, 02. 12. 2019 08:21 (56245)
nidan, 02. 12. 2019 09:05 (56247)
rýmičku máte protože málo pijete :D
nidan, 02. 12. 2019 18:04 (56266)
vzorek 2: jejda to je trochu průšvih, naslepo sem chytnul portský ale je to celkem vyvanulej sprej :)
hawks86, 02. 12. 2019 20:52 (56274)
nidan, 03. 12. 2019 17:29 (56296)
vzorek 3: tak z tohodle new make jen stříká, aha navíc grainka a ředěná...no německo je velké tam se vypije všechno :lol:
hawks86, 03. 12. 2019 20:20 (56307)
Já dnes nemám kapacitu, zítra přispěji rovnou 2 vzorky ;)
Petr KomáreK, 03. 12. 2019 23:22 (56319)
Tak jsem si řekl, že už je na čase do toho rozjetého vlaku taky naskočit.
Vybral jsem si špatnou stanici :(
vzorek 3 - Whesskey Triticale 6letá Single Grain Whisky 44%
Teda aroma, pokud se tomu dá tak říkat mi protáhlo dutiny. Jak když jsem technickým lihem pečlivě čistil malou plochu a musel u toho být dost blízko a poctivě to čuchat. Smrdí to jak čerstvě vypálené, to je snad parfémovaný čistící prostředek. Píšou šestiletá, ale asi to zapomněli do toho sudu nalejt nebo jim nikdo neřekl, že pod pojmem "barrel" se nemyslí umělohmotný. Se toho bojim. Tak nebudu srab a zkusím ochutnat, ale už k tomu nečuchám. Au, chuť odpovídá aroma. To je naředěný čistící prostředek s aromatickou příchutí, aby se to nedalo pít. Tak tohle byl příklad čirého masochismu. Možná tím nedopitým zbytkem (většina té lahvičky) půjdou vyčistit ty skrvny v dílně, co stále odolávají. Dopíjet to nebudu, nejsem masochista.
nechce někdo vyměnit nějaké vzorky? :lol: :lol:
a ještě doplním:
přemýšlel jsem k jaké ženské to přirovnat, ale to co mne napadlo se nedalo psát, to jsem musel hned vypudit z hlavy nebo bych se ještě pár nocí strachy budil ze sna
nakonec mě to přirovnání napadlo - to je jak německé porno
to že to vyrobili - proč ne, to že to skladovali šest let v plastovém sudu, kde byl předtím denaturovaný líh - no budiž
ale, že to nalahvovali, nazvali whisky a ještě se pod to podepsali - to už je fakt šílené
nidan, 04. 12. 2019 07:14 (56321)
německé porno :lol: :lol:
zombice, 04. 12. 2019 08:45 (56326)
[quote="Petr KomáreK" post_id=56319 time=1575411730 user_id=839]
vzorek 3 - Triticale Whisky 6letá Single Grain Whesskey 44%
...
ale, že to nalahvovali, nazvali whisky a ještě se pod to podepsali - to už je fakt šílené
[/quote]
Já tam vidím whesskey, tudíž je možný, že s whisky to fakt nemá moc společného :D :D :D
xenopus, 04. 12. 2019 09:23 (56328)
[quote=Hunter post_id=41630 time=1517132658 user_id=56]
Jinak to Whesskey je prý slovní hříčka, spojení slov Hessen (anglicky Hesse) a Whisky. Co tam dělá ta koncovka ey, moc nechápu.[/quote]
Petr KomáreK, 04. 12. 2019 09:37 (56329)
opravil jsem i název, ono Whesskey je vlastně název jejich značky (jen je to na těch webech popsaný trochu zmatečně a v přiložené knížce také)
Jsou z Hessenu a píšou to vzhledově W-hess-key
nidan, 04. 12. 2019 17:20 (56337)
vzorek 4: další hrůzička z něměcka :lol: suché svíravé nic...ahja žitná v sudech po sherry a laphroaigu ... todle je Helena Vondráčková v Ein Kessel Buntes :lol:
Nethar, 04. 12. 2019 17:22 (56338)
Tohle mě hodně baví :lol:
nidan, 04. 12. 2019 17:26 (56342)
co? Ein Kessel Buntes ? :D
Nethar, 04. 12. 2019 17:32 (56343)
To taky, ale i krásné "recenze" německých dobrot :-) José podle mě zvolil jediný správný přístup, kupuje to, aby se neřeklo, že se něčemu vyhýbá, ale nepije ;-)
nidan, 04. 12. 2019 17:32 (56344)
ale prd, příští rok povinně aby sis zase vážil dobrých věcí :lol: :lol: :lol:
Nethar, 04. 12. 2019 17:32 (56345)
Vůbec když nad tím tak přemýšlím, tak všichni, co se do toho z nějakého důvodu pustili, ten nějak podivně onemocněli! :mrgreen:
nidan, 04. 12. 2019 17:34 (56347)
[quote=Nethar post_id=56345 time=1575477173 user_id=2]
Vůbec když nad tím tak přemýšlím, tak všichni, co se do toho z nějakého důvodu pustili, ten nějak podivně onemocněli! :mrgreen:
[/quote]
já zatím vzdoruju :D možná je to tou záplavou silně nezvyklých látek, vzniklých nejspíš pálením exkrementů z nejbližší krankenhaus :D
Hunter, 04. 12. 2019 19:27 (56352)
Ještě předloni jsem v té sadě našel i whisky roku, loni jsem do toho nešel a když jsem pak četl recenze, bylo vidět, že sestava šla kvalitativně dolů. No a letos...doufám, že ty lepší kousky na vás ještě čekají, jinak je čeká odliv zákazníků (Kunden aus Böhmen und Möhren). :mrgreen:
Nethar, 04. 12. 2019 20:11 (56354)
Myslíš portské roku ;-)
xenopus, 04. 12. 2019 20:13 (56355)
[quote=Hunter post_id=56352 time=1575484043 user_id=56]
Ještě předloni jsem v té sadě našel i whisky roku, loni jsem do toho nešel a když jsem pak četl recenze, bylo vidět, že sestava šla kvalitativně dolů. No a letos...doufám, že ty lepší kousky na vás ještě čekají, jinak je čeká odliv zákazníků (Kunden aus Böhmen und Möhren). :mrgreen:
[/quote]
Asi v průměru lehce šla kvalitativně dolů, ale především bylo víc těch (pod)průměrných a žádná vyloženě bomba typu Glen Els Triple Port.
A díky, žes mi to připomněl, aneb co byste měli vědět o mrkvi (to by bylo spíš na vlákno Co právě jíte, ale takové tu myslím není).
Roztomilý dvojsmysl. :mrgreen:
Petr KomáreK, 04. 12. 2019 20:13 (56356)
číslo 4
Eifel Whisky 6letá "EILAY" Rye Whisky 57%
Další vzorek je žitná co zrála 4 roky v sudech po sherry a 2 roky v sudech po Laphroaigu lahvovaná v sudové síle. To "EILAY" znamená EIfel whisky, co se potkala s isLAY. Je taková dost převoněná, moc parfémovaná. Ve vůni silně dominuje žitná whisky a z boku se jí snaží sekundovat z jedné strany sherry a z druhé kouřová rašelina. Míchá se to v levnou vůni převoněného blendu. Moc to teda neslibuje, ale oproti trojce si alespoň nepřipadám jako alkoholik co pije okenu míchanou s technickým lihem. Ta se s tím v chuti vůbec nesere, proč by měla skrývat svých 57%, hezky rovnou pořádnou ťafku. Dost suchá, svíravá s umělou a umělohmotnou chutí s nádechem toho co bylo ve vůni, ale zcela povrchně. Dokončení vyschlo v ústech, když se předtím snažilo vzbudit dojem sherry a kouře, který skončil stejně uměle jak v chuti.
Gertruda docvičila svojí silovou sestavu, navlékla se do o dvě čísla menšího trička, polila se levnou voňavkou a vyrazila na lov. Očima sjela okolí, vybrala obět a celou svojí silou vyrazila vpřed s výkřikem "Meine Liebe".
hawks86, 04. 12. 2019 20:47 (56357)
Rest ze včerejška- vzorek č. 3- to už je mi opravdu nechutná,sice jsem narozdíl od Petra dopil, ale tohle asi nebylo z obilí, přemýšlím, že onemocním taky :D :D
Vzorek č.4- je to lepší, to rozhodně, kdyby horší, hážu dřevěnou bedýnku z okna :) I když, bedýnka a lahvičky se hodí... Jasně patrná žitná, je to silné, ne moc dobré, alkoholové, ale vylít to nehodlám :)
Už se těším na zítra :lol:
Nethar, 04. 12. 2019 21:04 (56359)
nidan, 04. 12. 2019 22:01 (56360)
já ne, zítra jsou četi :twisted:
Hunter, 04. 12. 2019 22:18 (56361)
Mohl bych se tvářit, že Böhmen und Möhren byla super slovní hříčka, ale já se spletl. Samozřejmě to mělo být Mähren. :D
Hunter, 05. 12. 2019 06:01 (56363)
Mi to připomnělo, jak jsme kdysi byli v Sasku a přijeli jsme k téhle značce, tak jsem jakože bezradně rozhodil rukama a říkám: Ty woe, Němci tu maj parkoviště jen pro baby a já mám jako parkovat kde?
Bez urážky, nic ve zlém, děvčata. ;) Spaß muss sein.
xenopus, 05. 12. 2019 10:17 (56365)
Jaja, Bohnen und Möhren.
5. prosince byl ten Glen Els, tak třeba to bude letos taky šťastný den.
A jinak pánové, nic mi nevyčítejte, nemějte mi to za zlý. Já jsem vás varoval. ;)
Hunter, 05. 12. 2019 11:04 (56366)
Protektorat Bohnen und Möhren, to není špatný. :D :clap:
Petr KomáreK, 05. 12. 2019 12:12 (56367)
postupně ten kalendář i s tou knížečkou budu dávat na WOL, aby se ti, co nám závidí, mohli podívat o co přišli :)
nidan, 05. 12. 2019 15:57 (56374)
todle jsem psychicky neustál...smrad strašněj...nedopil sem...vyflusnul sem, finish radši nezkoušel...takovou pachuť jsem v hubě neměl nikdy...asi nejhorší whisky ever...kam se hrabe ráž igelit z indických hoven...to je ješte extra luxury rare class...
hawks86, 05. 12. 2019 17:00 (56375)
Ja ted jedu z prace a uz se nemuzu dockat vzorku cislo 5
Hunter, 05. 12. 2019 17:56 (56377)
Na takové kousky se nejlíp vzpomíná, já třeba na Clairin Casimir taky nikdy nezapomenu. :mrgreen:
K čemu je nějaká veskrze průměrná, zapomenutelná whisky s odstupem času dobrá? Přiznejme si to: k ničemu. Ale pěkně hnusný patok vzbudí zaslouženou pozornost čtenářů fóra a recenzent bude ještě za deset let mít vzpomínku.
Petr KomáreK, 05. 12. 2019 18:10 (56378)
číslo 5
Zaiser Schwäbischer Whisky Fass 339 40%
Tak jsem zvědavý co hezkého mi dnes Mikuláš s andělem přinesou. Přinesli Schwäbischen Whisky Single Cask ze sudu 339 z lihovaru Zaiser. První dojem v aroma je jablečný mošt smíchaný s new makem. Když se jí dá trochu čas, tak new make ustoupí a projeví se kouř a spálené dřevo. Pak se to sleje vše do jednoho a připadá vám, že házíte do ohně zkvašená shnilá jablka. A ty jabka z toho ohně někdo vyhrábnul, vypálil to, nalil to do umělohmotného barelu s číslem 339 a pak to škodolibě nazval whisky. Chuti podivné, dokončení suché a naštěstí nijaké. Raději ani nechci vědět podíl těch švábů, co to má v názvu, ale jisté procento tam možná bude. Fuj, to jsem si nasadil do hlavy myšlenku, teď se mi bude znát o destilovaných švábech.
Tohle nepřinesl Mikuláš s andělem, ale odporný zlomyslný čert. To není fér. Vždyť já byl hodný. Ani myšlenkou jsem nezhřešil. No myšlenkou možná, občas mám "hezké" sny, ale nic co by se nedalo vyprat. Ale jinak nic. Až zjistím, kdo na mě co prásknul, tak to bude muset za trest dopít.
tornado, 05. 12. 2019 19:07 (56380)
Jak to tady čtu, tak trpce začínám litovat, že jsem si letošní kalendář nezakoupil :lol:
nidan, 05. 12. 2019 19:10 (56382)
nelituj, už to může být jen lepší :lol: :lol:
Petr KomáreK, 05. 12. 2019 19:38 (56390)
dneska doháním resty
(a o víkendu chci konečně ochutnat další svachovku)
číslo 2
Blackforest Wild Whisky 42%
Podle názvu to prý bude divoké. První dojem v aroma není až tak špatný. Sice tam občas prolítne vlna odlakovače na nehty, ale když se člověk trefí mezi ty vlny tak tam najde jablečný štrůdl se skořicí, trochu mléčné čokolády a lehký voňavý koňak, který tam chvílema pouští jemné smetanové tóny. Ty vlny odlakovače to trochu kazí, takže to není na delší čuchání, ale dojem celkem dobrý. Chuť lehce nevýrazně medová, slabá, nevýrazná. Celá ovšem zastiňovaná větrovým lehce štiplavým bonbonem. Dokončení opět do medu. Jen ted med v chuti i dokončení je takový dost naředěný, taková medovice (nepleťte si to s medovinou, medovice je med nařaděný vodou, občas tím krmím mravence). Úplný závěr patří opět tomu větrovému bonbonu, takový ten zelený, ale ne úplně mentolka, který celkem dlouho doznívá. Není to bomba, ale celkem se dá. Ono to nakonec nebylo až tak divoký.
hawks86, 05. 12. 2019 19:53 (56395)
Chut asi tak o 527% horsi, spalene Pvc, nechutnost prvniho stupne, take nedopiju, chudak ma usta, hned jsem si nalil Laphroaig CS 2019
hawks86, 05. 12. 2019 19:55 (56396)
Nethar, 05. 12. 2019 20:13 (56400)
hawks86, 05. 12. 2019 20:39 (56402)
To je Santis taky a i ty bys uznal ze oproti temto je to genialni vec
Jerry1, 05. 12. 2019 20:45 (56403)
joy, 05. 12. 2019 20:59 (56404)
Nethar, 05. 12. 2019 21:01 (56405)
Hoď to do sebe a až se probereš, tak řekneš :-)
Nethar, 05. 12. 2019 21:05 (56406)
[IMG]
nidan, 05. 12. 2019 21:13 (56408)
co to je za pubescentní ochlupení? :o
Nethar, 05. 12. 2019 21:22 (56410)
tornado, 05. 12. 2019 21:31 (56411)
[quote=Nethar post_id=56406 time=1575576315 user_id=2]
[IMG]
[/quote]
Tak takhle chodíš děsit děti na Mikuláše :scared-eek:
Nethar, 05. 12. 2019 21:38 (56412)
Na čerty už nikdo nevěří. Teda kromě toho likéru :-)
nidan, 05. 12. 2019 22:05 (56413)
[quote=Nethar post_id=56410 time=1575577349 user_id=2]
Nechutná mu německá whisky a ještě kritizuje image, píšu si.
[/quote]
vypadá to se mnou blbě co? :lol:
tornado, 05. 12. 2019 22:06 (56414)
[quote=Nethar post_id=56412 time=1575578308 user_id=2]
Na čerty už nikdo nevěří. Teda kromě toho likéru :-)
[/quote]
No jo, likér Čert, ten tu ještě recenzi nemá. To by se mělo napravit :twisted:
hawks86, 05. 12. 2019 22:10 (56417)
Ta fotha Nethara me teda poradne pobavila
Smeju se a zaroven jsem vystrasen
Hunter, 06. 12. 2019 07:39 (56424)
Zatímco v Hesensku, Braniborsku nebo Švábsku si tak růžolící znalci whisky s mlaskáním pochutnávají na Glen Els Triple Port WhiSSky, ve východnějších guberniích, např. Protentokrát Bohnen und Möhren, konzumenti se slzami v očích a se zaťatými pěstmi polykají svůj denní příděl pelyňku a hořce, macerovaných v nemrznoucí směsi do ostřikovačů.
nidan, 06. 12. 2019 16:37 (56442)
Nethar, 06. 12. 2019 16:52 (56443)
Petr KomáreK, 06. 12. 2019 19:03 (56447)
číslo 6
Weinbau Keller Whisky 6letá 40%
Výrazné těkavé lihové aroma levného blendu. No není zrovna lákavé. Chuť ostrá, lihová, čistící prostředek. Hnus fialovej.
Na webu se objevil text, který vše vysvětluje: "Omlouváme se, ale při balení zásilek došlo k omylu. Prohodil se nám Whisky adventní kalendář s Adventním kalendářem pro hospodyňky, který obsahoval sadu nových čističů na skrvny. Hospodyňky si stěžovaly na funkčnost, kdežto whiskaři píší recenze."
lalos, 06. 12. 2019 21:34 (56449)
nidan, 06. 12. 2019 22:06 (56452)
primárním cílem tohoto vlákna nebylo se tady navzájem trápit ale pokecat o whisky kterou ten den hodně z nás pijem...ale nějak se to zvhrlo...ostatně jako asi všechno v německu se postupně zvrhne...no já zatím nevrhnul ale poslední dny k tomu bylo blíž než jsem si myslel :geek:
Petr KomáreK, 07. 12. 2019 00:25 (56465)
už se překlopil den, tak si udělám fóra na zítra, kdy chci zkusit i něco jiného, než německé whisky
číslo 7
St. Kilian Signature Edition "One" 3letá Single Malt 45%
Mikuláš se moc nevytáhnul a jsem zvědavý s čím přijde svatý Kilián, zda tu reputaci trochu napraví. Aroma je malinko ostré a štípavé, ale jinak ovocné, sherry, sladké po ovoci a medu, vůně leštěného dřeva. Chuť je spíše slabá, nevýrazná, naředěný med s ostřejšími kořenitými tóny, závěr až výrazně štiplavý až pálivý. Ještě pár chutí tam je, ale nějak se mi nedaří je přesněji identifikovat. Je znát, že je to ještě hodně mladá a nezralá whisky. I když by moc bodů nedostala, tak v konkurenci předchozích by ji to vyneslo až na bednu, což v tomto případě není až tak náročný.
nidan, 07. 12. 2019 14:29 (56467)
hawks86, 07. 12. 2019 18:54 (56476)
hawks86, 07. 12. 2019 19:08 (56477)
lalos, 07. 12. 2019 21:21 (56487)
Kalendář sice nemám, ale rozhodl jsem se vás v tom kluci nenechat samotné :naughty:
nidan, 07. 12. 2019 21:39 (56489)
masochisto :lol:
hawks86, 07. 12. 2019 21:43 (56491)
Velice si toho osobně vážím :P
[quote=lalos post_id=56487 time=1575750091 user_id=435]
Kalendář sice nemám, ale rozhodl jsem se vás v tom kluci nenechat samotné :naughty:
IMG_20191207_205933-684x912.jpg
[/quote]
Petr KomáreK, 07. 12. 2019 23:09 (56495)
jsou věci, co jsem nedopil, ale tohle (není to vzorek z kalendáře, ani německá whisky) jsem musel dojít vyplivnout
až po potlačení všech pudů sebezáchovy, vyvolání šíleného vnitřního masochisty, jsem to zkusil i polknout
až mě při pouhém pomyšlení na to přestanou chytat křeče, tak to sem na fórum přihodím
zlatý němci a to jsem si nikdy nemyslel, že bych něco takového mohl vyslovit
lalos, 08. 12. 2019 08:10 (56502)
Pfau Brand Whisky - sedmiletá whisky. Jakože slabší, ale dá se. Hodně obilná, weißbier. Kdyby to tak šlo dál, tak to asi zvládnu
Whisky Alpin Tirol - osmiletá whisky, půl roku sherry cask finish. Tak tomuto se prosím vyhněte. Zkvašená zelenina kimči s tvarůžkama. Vylito. Ještě teď ráno mě to straší. Sherry tam není znát a jestli jo, tak se děsím toho základního destilátu.
Nethar, 08. 12. 2019 13:19 (56504)
nidan, 08. 12. 2019 13:57 (56505)
vzorek 8: no dobře dobře, todle není kategorie hnusu, je to jen podprůměr kterej naštěstí zrál v celkem kvalitním bourbonovým sudu a ten to trochu zachránil...otázka spíš je, zda v této krabičce bude něco kde bych si řekl jo to aspoň průměrná whisky...bude to ještě boj :lol:
Pet, 08. 12. 2019 14:06 (56506)
Hoši, odvahu. Ochutnávejte a pište. Netrpělivě čekám na každou další recenzi
(fotka v offline verzi nedostupná)
salam15, 08. 12. 2019 14:37 (56507)
[quote="lalos"]Tak já se taky podělíme s prvním zážitkem z degustační sady AWA (Austrian whisky association).
Pfau Brand Whisky - sedmiletá whisky. Jakože slabší, ale dá se. Hodně obilná, weißbier. Kdyby to tak šlo dál, tak to asi zvládnu
Whisky Alpin Tirol - osmiletá whisky, půl roku sherry cask finish. Tak tomuto se prosím vyhněte. Zkvašená zelenina kimči s tvarůžkama. Vylito. Ještě teď ráno mě to straší. Sherry tam není znát a jestli jo, tak se děsím toho základního destilátu.[/quote]Jo, Whisky Alpin Tirol je největší peklo, co jsem kdy ochutnal. Měl jsem dvě věci a bylo to něco jako tekutý mor.
Pet, 08. 12. 2019 16:19 (56513)
Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
hawks86, 08. 12. 2019 20:17 (56518)
vzorek č.8- jeden z těch lepších, top 3 :) vanilka, i voltážově dobrá, chuť je slabší, sladkost, jako jo, je to pitelné
Petr KomáreK, 08. 12. 2019 23:01 (56521)
číslo 8
DeCavo Single Malt Whisky 3letá 47,3%
Aroma lihové, ale ne tak hrozně new-make jako některé předtím. Když se nechá chvíli odvětrat, tak se projeví i ovoce, umělá sladká vanilka a trochu odlakovače. Chuť je nevýrazná, slabá, nevyzrálá, mladá. V dokončení na mě vykoukla modelína, umělohmotná modelína. Ta mi to totálně zabila. Už nikdy nechci cítit, ochutnávat ani pít modelínu. Pro mě to ten závěr totálně zazdil. Pro mě - Das ist eklhaft whisky.
nidan, 09. 12. 2019 07:41 (56523)
a koho německá whisky zaujala jako mne tak si jistě pořídí
Pet, 09. 12. 2019 11:08 (56537)
Odvážní si můžou naplánovat výlet i s ochutnávkama
Nethar, 09. 12. 2019 11:10 (56538)
[quote=Pet post_id=56537 time=1575886097 user_id=227]
Odvážní si můžou naplánovat výlet i s ochutnávkama
[/quote]
Pet, 09. 12. 2019 12:26 (56540)
Ale musíš tam jet učesanej tak, jak jsi na tý fotce tady :-D
Nethar, 09. 12. 2019 13:37 (56541)
[quote=Pet post_id=56540 time=1575890816 user_id=227]
Ale musíš tam jet učesanej tak, jak jsi na tý fotce tady :-D
[/quote]
A tak skončil poslední výlet moudrého administrátora za whisky :-)
tornado, 09. 12. 2019 15:07 (56543)
Prima tip na dovolenou. Už jsem si připravil notýsek na degustace
nidan, 09. 12. 2019 15:31 (56545)
chtěl jsem říct že tam chybí ho**a ale pak sem si všimnul kategorie kam to můžu zařadit :)
nidan, 09. 12. 2019 16:20 (56546)
vzorek 9: síra, nakladačky, líh...bože řekl někdo těm němcům kdy se řeže vocas? tam je snad všechno co by nemělo být a není tam nic co by mělo...ale nejhorší rozhodně není :naughty:
tornado, 09. 12. 2019 17:11 (56549)
[quote=nidan post_id=56546 time=1575904800 user_id=534]
bože řekl někdo těm němcům kdy se řeže vocas? [/quote]
To je přeci stará německá specialita, že se bere úplně všechno. Od začátku až do konce. Zvýší se tím výtěžnost a výsledný produkt není nutno ředit ředit vodou :mrgreen:
Pet, 09. 12. 2019 18:37 (56554)
Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Petr KomáreK, 09. 12. 2019 20:46 (56562)
číslo 9
Aureum 1865 5letá Single Malt Whisky 43%
Aroma divné, lehké, ne moc výrazné, zatuchlost, nakyslost, kyselost okurek, trochu lihovost, po chvíli ještě lakované dřevo. Chuti štiplavé, ostré, naředěně lihové, až útočné vůči člověku. Čím je v ústech déle, tím je agresivnější. Rozhodla se být anonymní a nedat šanci ji poznat, radši jsem to spolknul. Dokončení naštěstí nezanechá stopy. Je ovšem možné, že rozežralo všechny vjemové buňky a tak už nic necítím.
Naředěné zbytky bojových látek?
nidan, 09. 12. 2019 20:54 (56564)
pěkně takže taky okurky :lol: :lol:
nidan, 10. 12. 2019 20:07 (56580)
vzorek 10: no konečně zajímavá věc, celkem pěkný vliv sherry, to je pitelné...koukám na to co to je...aha udělali slitek německých sr**ek, vzali 20l sud, řádně ho vytunily sherry a nechali to tam rok...ani to nemá etiketu, je to nějaká slitka z nějakého shopu co si poležela v sudu po sherry...čeští celníci by měli radost :D nicméně už aspoń vím že ty s***ky nechutnají ani němcům tak z toho aspoň nadělali sherry likér :) dneska sem měl chuť na sladký tak jsem to dopil ;) :clap:
Nethar, 10. 12. 2019 20:37 (56581)
Přesně tak, když se to naředí na půl sherry nebo tím portským minule, tak je to výborný :-)
Ale píšu kvůli tomu, že jsem opět cenzuroval příspěvek, kdysi jsme se dohodl(i), že nebudeme na fóru používat sprostá slova, tak prosím o dodržování. ;)
zombice, 10. 12. 2019 20:42 (56583)
Já bych mu dal výchovný ban sprosťákovi :twisted: :text-banplz:
nidan, 10. 12. 2019 22:13 (56585)
[quote=Nethar post_id=56581 time=1576006660 user_id=2]
Přesně tak, když se to naředí na půl sherry nebo tím portským minule, tak je to výborný :-)
Ale píšu kvůli tomu, že jsem opět cenzuroval příspěvek, kdysi jsme se dohodl(i), že nebudeme na fóru používat sprostá slova, tak prosím o dodržování. ;)
[/quote]
hmm příště ti objednáme kalendář a uvidíme jak budeš mluvit :lol:
jinak samozdřejmě beru, ujelo mi to, polepším se :pray: a banána dostane honza zřejmě, kam to nesmím napsat :lol:
nidan, 11. 12. 2019 17:18 (56592)
vzorek 11: udělejte totálně plochou vodku, dejte jí na tejden do sudu a lahvujte jako 8 letou whisky, naděláte majlant :!: nebo vlastně ne :lol: :naughty: nic nic nic tam není, kde nic není, ani smrt nebere...jo kecám je hořká jak sviň*, to tam je...
nidan, 12. 12. 2019 16:12 (56622)
vzorek 12: zase takové nijaké nic, hořké nic abych byl přesnej, mám jisté obavy jestly z těch "věcí" neztrácím smysly...určitě jo, jsem z toho nemocnej, musím si nalít něco pořádnýho abych to ověřil, abych zjistil že ještě žiju :shock:
nidan, 12. 12. 2019 16:25 (56623)
xenopus, 12. 12. 2019 19:23 (56624)
nidan, 12. 12. 2019 20:36 (56628)
nidan, 13. 12. 2019 16:26 (56641)
joy, 13. 12. 2019 19:08 (56644)
nidan, 13. 12. 2019 19:13 (56645)
díky za podporu, pořád jedu ;)
Nethar, 13. 12. 2019 19:47 (56647)
nidan, 13. 12. 2019 19:55 (56648)
hele přesně něco v tomdle stylu čekám :lol:
joy, 13. 12. 2019 19:58 (56649)
[quote="nidan"]díky za podporu, pořád jedu ;)[/quote]
Taky jsem zacal. Dnes vzorek 3. Prvni dva usly, ale tohle je docela hnus.
nidan, 13. 12. 2019 20:27 (56652)
joy, 13. 12. 2019 20:59 (56653)
lalos, 13. 12. 2019 21:45 (56655)
Tak já se přidám s dalšími poznatky od sousedů.
Granit Whisky Torfrauch-Gerstenmalz: brutálně dehtová mladá kouřovka. Ten dehet přerazí vše, takže se to nakonec dá i pít.
J. Heider Original Rye Whisky: od tohoto ruce pryč. Hnusná ředidlová věc.
Pfanner Classic Whisky: v rámci vzorků spíše průměr. Snažili se to tunit nějakým dřevem, až je to hořké ale zároveň pořád nasmrádlé new makem
Mandelberggut Rock Whisky: zatím mi vychází tak nejlíp. Rozumná dřevitost, sladkost a mladost v zatím nejlepším poměru. Nidan toho měl myslím flašku, tak to nemůže být špatné
nidan, 13. 12. 2019 22:20 (56656)
nidan to koupil jako suverýr z cest po rakousku a naštěstí ta láhev byla tuším 350 ml :lol:
Nethar, 13. 12. 2019 22:36 (56657)
nidan, 13. 12. 2019 22:37 (56658)
jak sis chrochtal ;)
Petr KomáreK, 13. 12. 2019 23:24 (56659)
tak jsem zase zpátky :)
číslo 13
Black Forest Whisky 5letá Single Barrel 2014 43%
V aroma těžká zkvašená jablka s lehkými alkoholovými tóny, žádný zázrak, ale popis možná vyznívá hůře než skutečnost. Trochu do sladka. Chuťově ničím zajímavá, oproti jiným z AK i pitelná. V pozadí stále ty těžká jablka. Trochu sladkosti. Postupně až do jabkovice, závěr už budí dojem, že jsem nepil whisky, ale jabkovici. (pozn: dozrávala v sudech po Calvadosu)
Petr KomáreK, 13. 12. 2019 23:58 (56660)
číslo 10
blended od deustche whisky.de - Blended Whisky Batch 1 4letá 45,5%
Popis budí trochu obavy. Míchaná německá whisky, zkombinovali (slili) jsme různé whisky do 20litrového sudu po sherry a rok to tam nechali. Aroma je hodně po sherry s lehkou čokoládou. To sherry tam přebíjí vše ostatní, tak se k tomu dá i čuchnout. Chuťově sladký, ale se štiplavou pálivostí, díky tomu sherry tónu se to dá celkem pít. Dá, ale celkem o ničem.
Petr KomáreK, 14. 12. 2019 00:43 (56661)
číslo 11
Schurwald Whisky 8letá 42%
Hodně světlá whisky s agresívním aroma, ostrým, trochu do hořka a prosvítá v něm čerstvé dřevo, ale takovým tím výrazným aroma, ne tím příjemným. Kompot. Stále tím ostrým způsobem, že není úplně příjemné k tomu čuchat. Chuť prázdná, plochá, lihová a v závěru nepříjemně zhořkne a zumělovatí. Ale fuj. To je snad produkt od Helmut von Sajrajt Distillery.
Nethar, 14. 12. 2019 07:09 (56662)
[quote="nidan"]jak sis chrochtal ;)[/quote]
To jsem se dusil.
nidan, 14. 12. 2019 07:10 (56663)
to se přeci nevylučuje ;) :lol:
hawks86, 14. 12. 2019 12:12 (56665)
Ja dnes ten tyden dozenu :D
salam15, 14. 12. 2019 13:19 (56667)
Teda tohle je skvělé vlákno plné flagelantů. Ale jen tak dál, je třeba objevovat i slepé uličky ;)
Pet, 14. 12. 2019 13:36 (56668)
Ale zase se můžou těšit na štědrý den kdy dorazí k poslednímu vzorku a pak si dají něco dobrýho :lol:
Nethar, 14. 12. 2019 13:39 (56669)
Zlaté Velikonoce a půst nebo třeba suchej únor :)
Petr KomáreK, 14. 12. 2019 15:27 (56671)
číslo 14
Elch Whisky Torf vom Dorf 3letá 50,6%
Aroma příjemné, kouř, dřevo, sherry, sladkost, chybí mu určitá komplexnost/vyváženost, ale na 3letou whisky dobré. V chuti mi tam připadl nejdřív dojem naředěného bourbonu, pak se tam projeví trochu i ten kouř a sherry, tady je ta mladost znát určitou plochostí a nevýrazností. Lehká štiplavost, která vše obaluje. V dokončení lehký kouř a trochu sušší. Ještě by potřebovala trochu dozrát do větší vyváženosti a chuťové výraznosti, ale jinak za mě zatím to nejlepší, co jsem v tomto AK potkal.
Petr KomáreK, 14. 12. 2019 16:41 (56672)
číslo 12
Stork Club Single Malt Whisky 43%
Aroma s lihovými a hořkými tóny a lehkým vínovým podtónem. Chuť plochá, prázdná, naředěná, o ničem a s lehkou hořkostí v závěru. Taková nuda.
nidan, 14. 12. 2019 17:13 (56673)
vzorek 14: tak pozor, slibnej kouř, chuť i dozvuk velmi dobrý, jo je to mladé je to cítit ale u kouřových whisky mi to nevadí, tam hledám pěknej kouř a toho se mi dostává...asi vatka a.o. + sherry...tendle kouř není určitě z německa, je to určitě ze skotska...jo tady jsem dostal kvalitní mladej kouř :clap:
hawks86, 14. 12. 2019 21:11 (56681)
hawks86, 14. 12. 2019 22:06 (56684)
Vzorek c.9-chlastovite, kyselost, v chuti hodne malo chuti, nijake, trosku horke, horsi prumer
Vzorek c.10-sladka vune, ultra jemna, tak na 6% alkoholu, i stouty jsou silnejsi, kurna nenechal jsem tam vodu?
Vzorek c.11-oriskova, drevita, tady se uz chut objevi vyrazneji, ale hořkost na konci umrtvi vse
Vzorek c.12-cicham a cicham a jen lehky bourbon citim.. V chuti horko-vetrove s tony vina v pozadi a kvas. Nic co bych si dal jeste jednou, ale zadny zblitek.
Howgh, dnes stacilo
Petr KomáreK, 15. 12. 2019 16:17 (56700)
číslo 15
SinGold Single Malt Whisky 40%
Hřích už v názvu, to zní nebezpečně. Zase umělé aroma, alkoholo, lakované dřevo, hodně v pozadí umělá pomerančová kůra. Nehce se mi to očuchávat. První dojem chuti je prázdný a naředěný. Pak se o slovo přihlásí ten alkohol a zkusí svojí záludnou otázku: "Hádej, co jsme vypálili, než jsme to nazvali whisky?" Musím přiznat, že nevím.
nidan, 15. 12. 2019 19:03 (56716)
vzorek 15: další věc z kategorie kde nic není ani smrt nebere... :doh:
nidan, 16. 12. 2019 16:37 (56744)
vzorek 16: další plastovej hnusík, nevím v čem spočívá německá technika pálení, ale todle jde snad přímo ze spalovny plastů...na komíně je kolona a zachytává ty nejluxusnější dioxiny a proměnuje je v elixír v tomto případě dokonce "vintage" :clap: :clap:
Pet, 16. 12. 2019 17:25 (56745)
Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
nidan, 16. 12. 2019 18:48 (56749)
jo to bude ono!!! ...Gréta with love edition :lol:
salam15, 16. 12. 2019 18:57 (56750)
Pet, 16. 12. 2019 19:14 (56751)
[quote="salam15"]Ökowhisky[/quote]
Podle poslední módy by to měla být vegan-eko-bio-raw-bezlaktózy a bez lepku whisky [emoji23][emoji23]
Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
salam15, 16. 12. 2019 20:50 (56761)
nidan, 17. 12. 2019 16:49 (56778)
Petr KomáreK, 17. 12. 2019 20:21 (56783)
číslo 16
The Lübbehusen "Vintage" 3letá Single Malt Whisky 44,4%
To smrdí hned po nalití. New-makem, plastem a odlakovačem. Přemýšlím jestli jsem nechtěl něco vyčistit, místo ochutnávání. Chutná to jak smrdí. Tedy zase velké au. Nějak už jsem z toho ztratil sílu snažit se k tomu vymyslet nějaký komentář. Dokončení? Jo, to tam asi je, něco mi zevnitř rozežírá hubu a snaží se protéct ven. Není "Lübbehusen" německy vetřelčí krev?
Já věděl, proč se mi do toho v pondělí po víkendovém Ardbegu a Broře vůbec nechtělo.
Petr KomáreK, 17. 12. 2019 20:50 (56784)
číslo 17
Slyrs Bavarian Single Malt Whisky Marsala Finish 46%
Když jsem si připravil psaní poznámek pro tuto whisky, tak mě hned napadlo do komentářů "Slyrs - Sliz", ale nepoužiju to. Vůně je celkem příjemná, trochu sladkosti a hodně vína, trochu dřevo a možná lesní plody. Po těch minulých velmi příjemné překvapení, něco k čemu se dá i opakovaně čuchat. Dá se to i pohodově popíjet. Trochu sladkosti, ovoce, čokolády, víno k tomu. Hřejivé dokončení. Konečně vzorek, co dopiju celý. Jak s tím má něco společného Marcela, tak to určitě bude lepší.
hawks86, 17. 12. 2019 23:17 (56788)
vzorek č.13-Schwarzwaldimkerei and blablabla moc dlouhý - jablka, alkoholové, zprvu i zajímavé, pak upadne do zapomnění, ale určitě je pitelná
vzorek č.14 Elch Whisky- Torf vom Dorf- začíná přitvrzovat, to mi voní, dokonce i více než bych čekal, sním, či bdím?? Nijak extra plná, ale úděrově slušné, rázná, chuťově mě povzbuzuje k dalšímu doušku, na 3 roky to je opravdu slušné, i na konci to sherry tam je cítit - asi zatím best, pokud se nemýlím... Mám chuť teď přestat, protože se bojím, že to pokračovat ve zlepšující vlně nebude :D :D Neeeee, občanská povinnost mi velí jet dále.
vzorek č.15-SinGold Single Malt Whisky - vůně- nevůně, začal jsem po tom kýchat, tak asi něco co mě dráždí :) chuť - špatný to je, ploché na druhou to celé v závorce na třetí, naštěstí to není kentus, jak vzorek č.5, který mě asi navždy bude děsit ve snech
joy, 18. 12. 2019 17:27 (56794)
nidan, 18. 12. 2019 17:40 (56799)
Petr KomáreK, 18. 12. 2019 21:54 (56805)
číslo 18
Vallendar Malt of Kail Whisky 3.11 43,4%
Aroma zase o ničem. Že by neslo stopy denaturovaného lihu? Odmítám k tomu dále čuchat a risknu to ochutnat. Lehce sladké, doztracena, do lihova, do ničeho. Prostě fail. Ostatně původní název té whisky byl "Malt of Fail".
nidan, 19. 12. 2019 17:20 (56813)
vzorek 19: tak todle je naprostá raritka, houby ve whisky...to otvírá zcela nové dimenze, houby ve vůni, chuť houbové omáčky a ve finiši lehce houby a hořkost...o houbové vůni jsem už četl ale nikdy jsem jí necítil...prý je to důsledek že sud chytne plíseň...no německé věci jsou netušené možnosti :lol: zajímavé ale nechutné...
joy, 19. 12. 2019 17:30 (56814)
nidan, 19. 12. 2019 17:55 (56815)
když myslíš :lol:
Petr KomáreK, 19. 12. 2019 18:20 (56816)
nedařilo se mi přijít na to, co mi to připomíná a nebylo to tak příjemné, abych se snažil víc a víc
tady nebude tak těžké udělat pořadí nejlepších
ale udělat pořadí nejhorších, to dá práci, tlačí se tam moc adeptů
Petr KomáreK, 19. 12. 2019 18:33 (56817)
číslo 19
Finch Whisky Barrique R 19 42%
Aroma divně něčím výrazné, přišlo mi to známé, trochu jako les, ale les to není, trochu jako zatuchlá stodola, ale taky to není ono. Pomohla až nápověda, tóny hub, ale ne těch voňavých. Další dojem byl lak na dřevo s vůní dřeva, pak už to mé čichové buňky vzdaly. Chuť nebyla na první dojem takový horor, jak u některých minule, ale ona se to snažila dohnat. Chuť nevýrazná, plochá, rozmělněná. Dokončení tak divně umělé, opět ty houby. Může whisky chytit plíseň? Nebo jim to před zkvašením zplesnivělo a oni doufali, že to tou destilací zmizí. Opět nedopitelné.
nidan, 19. 12. 2019 18:41 (56818)
to vydestiluješ ale spíš chytl plíseń ten sud...třeba u Bowmore je prý mírná plíseň sudů a warehouse příčinou zemitosti, ale kdo ví ;)
Pet, 19. 12. 2019 18:54 (56819)
Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
joy, 19. 12. 2019 19:45 (56820)
joy, 20. 12. 2019 17:48 (56826)
Nethar, 20. 12. 2019 18:02 (56827)
Vždycky když vidím nový příspěvek v tomto vláknu, mé srdce zaplesá :-)
Velmi mě to fascinuje. Lidi to kupují, pak to pijí, píšou o tom a pijí to dále a dále, pak se proberou další lidé, co nestíhali, a ačkoliv vědí, co je čeká, taky to pijí :-) Je to nekonečný zdroj zábavy a sonda do lidských duší :mrgreen: Podle mě to je současný ekvivalent dobrovolníků třeba za první světové války, kteří věděli, co je čeká, ale stejně do toho šli, aby se obětovali a zbavili svět od zla :-) Jste hrdinové! :mrgreen:
joy, 20. 12. 2019 18:11 (56828)
nidan, 20. 12. 2019 18:26 (56829)
já si rozhodně jako hrdina připadám. teď už vím že mne nic dobrého nečeká ale dál bojuju a nesu splihlý prápor :) ale kluci co začali pozdě nejsou hrdinové, to jsou nadlidi, konečně se to němcům povedlo, jejich produkt dělá z lidí co maj odvahu to pít...nadlidi !!!
nidan, 20. 12. 2019 18:45 (56832)
Mirek, 20. 12. 2019 21:54 (56835)
[quote=Nethar post_id=56827 time=1576861351 user_id=2]
Vždycky když vidím nový příspěvek v tomto vláknu, mé srdce zaplesá :-)
Velmi mě to fascinuje. Lidi to kupují, pak to pijí, píšou o tom a pijí to dále a dále, pak se proberou další lidé, co nestíhali, a ačkoliv vědí, co je čeká, taky to pijí :-) Je to nekonečný zdroj zábavy a sonda do lidských duší :mrgreen: Podle mě to je současný ekvivalent dobrovolníků třeba za první světové války, kteří věděli, co je čeká, ale stejně do toho šli, aby se obětovali a zbavili svět od zla :-) Jste hrdinové! :mrgreen:
[/quote]
Já v tom vidím trochu sebemrskačství, trochu exhibicionismu a značný díl cimrmanovského pionýrství slepých uliček.
Nádherná směs, jen tak dál, chlapci! Uzavřené oddělení vás vítá... :mrgreen:
Hunter, 20. 12. 2019 22:34 (56836)
Pánové, já zažil kdysi kalendář... samý dobroty. Jó, to byly časy, ne jako dneska. Někdy v roce 2017 to bylo, to nováčci na fóru nemůžou vůbec pamatovat. To byla ale úplně jiná doba, to jsem ještě jezdil na ty festivaly a vlasů jsem měl, nooo, nejmíň na tři paruky! :character-oldtimer:
Nethar, 21. 12. 2019 08:45 (56838)
Jak ti starci zapomínají a vzpomínky si idealizují, že? ;)
salam15, 21. 12. 2019 11:08 (56839)
spyna, 21. 12. 2019 11:30 (56841)
Co tak čtu, tak bodová stupnice 0-100 by na to asi nestačila :lol:
Hunter, 21. 12. 2019 11:34 (56842)
nidan, 21. 12. 2019 12:15 (56843)
já boduji, mam to wb :) již jsem použil několikrát i 40 bodů :lol:
nidan, 21. 12. 2019 14:51 (56845)
Petr KomáreK, 21. 12. 2019 20:29 (56847)
číslo 20
Salzatal Single Malt Whisky Nr.1 8letá 43%
Měl jsem docela problém s aroma. Nebyla to taková hrůza jako u některých předtím, ale nesedělo mi a navíc se mi nedařilo přijít na to, co mi připomíná. Až když jsem se po chvíli vrátil, tak mě to trklo - siřičitany z vína. Jak jsem přemýšlel v logice whisky, tak se mi nedařilo, když jsem na chvíli odešel a vrátil se, tak mě jako první napadlo, že mi tu smrdí víno. Aroma mi připomíná siričitany z vína, až víno s jejich velkým podílem. Trochu tam v pozadí jsou tóny mléčné čokolády. Chuťově trochu ta mléčná čokoláda se sirnou příchutí. Dalo se to dopít, dalo se nad tím přemýšlet, ale zcela mimo mě.
Petr KomáreK, 21. 12. 2019 21:03 (56849)
číslo 21
Old Sandhill 5letá American Oak Single Malt 43%
Průměrné whiskové aroma s výrazným dřevem a lehkou karamelovou sladkostí vypáleného sudu. Chuť se nese v duchu aroma, lehká karamelová sladkost, dřevo. Závěr si začne lehce poštipovat, až zhořkne. Nepříjemně. Dopitelná, což jí v tomto AK řadí do lepší třetiny.
Petr KomáreK, 22. 12. 2019 11:32 (56856)
číslo 22
Wetterau 6letá Single Grain Whisky 43%
Obilný-alkoholový-technicky lihový destilát. Mé čichové buňky se vzdávají již předem a zkouší i s nosem utéct pryč. Chuťové buňky od nich dostaly echo a kroutí se mi jazyk i když jsem se ještě nenapil. Chuť tomu odpovídá, když ten zpočátku popsaný destilát nalejete do sudu, tak ho musíte stočit dříve, než se prožere ven. Mám chuť to vzdát, ale ty dva vzorky ještě vydržím.
Petr KomáreK, 22. 12. 2019 11:38 (56857)
Zatímco o vánocích se těšíme na vánoční den a v adventním kalendáři otevíráme okénka s příjemným překvapením
Tak o velikonocích se jedná o svátek umučení Krista a tak si ho lidé připomínají různými půsty až sebevlastním mučením, sebetrýzněním, utrpením a pokáním
Tohle byl velikonoční kalendář
nidan, 22. 12. 2019 16:00 (56859)
[quote="Petr KomáreK" post_id=56857 time=1577011097 user_id=839]
Němci si spletli vánoce a velikonoce
Zatímco o vánocích se těšíme na vánoční den a v adventním kalendáři otevíráme okénka s příjemným překvapením
Tak o velikonocích se jedná o svátek umučení Krista a tak si ho lidé připomínají různými půsty až sebevlastním mučením, sebetrýzněním, utrpením a pokáním
Tohle byl velikonoční kalendář
[/quote]
já nevím jak ty ale já se teda letos na vánoce těším víc jak obvykle :lol:
nidan, 22. 12. 2019 16:03 (56860)
vzorek 22: proč??? proč někdo marní čas, energii, suroviny a mojí hubu kvůli takové bídě? proč ???
v poslední době kdy vařím doma pivo slýchám často termín "pivo na kanál"...todle je "whisky na kanál" ale ten někdo neměl bohužel tu sílu to vylejt...někdy je to však potřeba :doh:
Pet, 22. 12. 2019 19:12 (56861)
Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Nethar, 22. 12. 2019 19:24 (56863)
Já bych je určitě taky označil, protože jejich chuťové pohárky jsou už navždy nepoužitelné a nedůvěryhodné ;-)
nidan, 22. 12. 2019 19:58 (56867)
nechci být nijak ostrakizován, už tudle na nás salám použil slovo které jsem si musel vyhledat ve slovníku :lol: :lol:
Hunter, 22. 12. 2019 20:06 (56868)
I v bibli je zmiňován německý adventní kalendář pro rok 2019.
Nethar, 22. 12. 2019 22:22 (56871)
[quote="Hunter"]„Tam bude pláč a skřípění zubů.“ (Mt 8,12)
I v bibli je zmiňován německý adventní kalendář pro rok 2019.[/quote]Římanům 3, 12-14:
...všichni se odchýlili, všichni propadli zvrácenosti, není, kdo by činil dobro, není ani jeden.
Hrob otevřený je jejich hrdlo, svým jazykem mluví jen lest, hadí jed skrývají ve rtech,
jejich ústa jsou samá kletba a hořkost, ...
nidan, 22. 12. 2019 22:24 (56872)
začínáte mne trochu děsit...zlatej salám :D
salam15, 22. 12. 2019 23:53 (56875)
Deuteronomium 32,33
Jejich whisky je dračí utrejch,
jed zmijí, ten nejprudší
Hunter, 23. 12. 2019 09:47 (56880)
"jejich ústa jsou samá hořkost."
:lol:
To bylo spíš proroctví. Jeho přesnost je až děsivá!
Nethar, 23. 12. 2019 10:17 (56881)
Samozřejmě každý jsme jiný, jak vždycky píšeme - sto lidí, sto chutí. Takže je možné, že můj verš nesedí na každého, jiný z pijáku kalendáře se možná najde v trochu jiném překladu, takže tímto bychom to měli mít kompletní:
[quote]CSP Jejich ústa jsou plna kletby a hořkosti,
MPCZ jejich ústa oplývají proklínáním a hořkostí,
OP Jejich ústa jsou plná zlořečení a hořkosti.
BKR1 Kterýchžto ústa plná jsou zlořečení a hořkosti.
BKR Kterýchž ústa plná jsou zlořečení a hořkosti.
NBK06 hořké kletby tryskají z jejich úst."
B21 hořké kletby z úst jim tryskají."
JB proklínání a trpkosti mají plná ústa,
NK kterých ústa se nadýmají klením a hořkostí,
SKR a jejich ústa jsou plna zlořečení a hořkosti;[/quote]
Mirek, 23. 12. 2019 11:50 (56882)
Nechcete radši chlastat?
A jo, dyť vy už chlastáte...a dost, dívám se... :mrgreen:
Hunter, 23. 12. 2019 12:10 (56884)
Jdi, jez svůj chléb s radostí a pij své víno s veselým srdcem, protože pravý Bůh našel zalíbení v tom, co děláš.
(Kazatel 9:7).
Ale běda, běda těm, co bodovati nebudou! (Hunter 1:1)
Petr KomáreK, 23. 12. 2019 13:14 (56886)
tak mám občas nějak pocit, že se tu někdo baví i na můj účet :)
Petr KomáreK, 23. 12. 2019 19:54 (56895)
číslo 23
Westfalian 2013/2019 Cask 52 Single Malt Whisky Peated 54,6%
Aroma je sherry kouřovka, kouř rašeliny a dole pod ním čerstvá vlhká rašelina. Příjemná, celkem jemná. Tohle bych podle vůně nezařadil do Německa, ale tak směrem k Bowmore. Můj nos je momentálně uspokojen. Ale jsme u německé whisky, tak se držme moudra - neříkej hop, nevíš, kdo na tebe skočí. Já jsem říkal, neradujme se předčasně. Chuť je ostřejší, kořenitá/pepřovitá, což je škoda, protože tím přebíjí, to co by tam mohlo být pod tím. Tak nějak tam cítím nástup sladkosti, té kouřové rašeliny, končící do suchosti, ale až když si člověk začne zvykat na tu ostrost a v závěru přetrvává zase ta štiplavost. Jako v pohodě dopitelný vzorek, ale měl by obrousit špičky.
nidan, 23. 12. 2019 20:04 (56896)
Nethar, 23. 12. 2019 20:30 (56898)
nidan, 23. 12. 2019 20:47 (56899)
sice nevím kde zůstane díra ale že zůstane to je jasný ;) :D
Petr KomáreK, 24. 12. 2019 15:50 (56920)
číslo 24
Willowburn Amarone Cask 2019 Single Malt Whisky 46%
Pod stromeček si raději poslední whisky z letošního adventního kalendáře dávat nebudu. Jsem zvědavý co Weihnachtsmann přinesl. První dojem z aroma nebyl špatný, lehce dřevo, lehce staré víno ze sudu, trochu těžší. Druhý už začínal být horší, tóny štiplavého ředidla/odlakovače. První dojem z chuti naředěnost, pak se to zvhrne do nějaké umělosti, umělé chuti a zakončení je v duchu - i destilovaný plast může mít dokončení štiplavé. Vánoční balení čistících prostředků. I tak tento vzorek získává velký počet bodů a to díky své zcela jedinečné vlastnosti - je poslední.
Petr KomáreK, 24. 12. 2019 15:54 (56922)
a uzavřu duchem vánoc a nového roku
Po tomto adventním kalendáři se cítím zcela očištěn od svých hříchů a do vánoc vstupuji jako nový a čistý člověk plný krásných předsevzetí. Když tak zpět čtu ty ochutnané whisky, tak od hříchů minulých i budoucích. Původní předsevzetí beru zpět, už mám rozhřešeno i na další roky.
Nethar, 24. 12. 2019 15:54 (56923)
Jsem rád, že ani závěr nezklamal. Konzumenty by naštvalo, kdyby na Štědrý den dostali jinou kvalitu, než kvůli které to celé koupili ;-) Díky za recenze tobě i ostatním! Nyní nad sebou v tomto svátečním čase zbytek roku popřemýšlejte a pokud plně uznáte své pochybení, můžeme se domluvit, že v novém roce budeme dělat, jako že se to nestalo :-P
nidan, 24. 12. 2019 15:55 (56924)
vzorek 20: tak jsem to přežil, na závěr jsem dostal porci něčeho co zcela zničilo zbytky chuťových pohárků a cítím jen spálený jazyk...
ale, moc bych chtěl poděkovat xenopusovi za možnost se tohoto účastnit, bylo to velmi poučné, ale přístě zkusíme něco jiného, třeba francii? nebo polsko? :lol:
z tohoto kalendáře jsem si odnesl především to že udělat dobrou whisky je kumšt a je třeba do toho dát velký kus vědomostí a srdce a i tak to nemusí dopadnout, ale myslím si že většina těch německých do toho nedává vůbec nic a dělá whisky když spálí všechno ovoce protože nemají co dělat a whisky je přeci populární ;) a nemusíme chodit daleko za hranice, stačí si přečíst zde -
každopadáně Deutschland, Deutschland unter alles !
Petr KomáreK, 24. 12. 2019 15:59 (56925)
ono taky destilovat amarouny (viz ta poslední) není úplně dobrý nápad
a polskou whisky bych měl mít na cestě :D
hawks86, 28. 12. 2019 22:43 (56984)
Nejsem schopen dopit tento ultra skvely nemecky kalendar, par vzorku mi porad schazi
joy, 28. 12. 2019 22:56 (56985)
nidan, 29. 12. 2019 07:42 (56986)
koukám že někteří na ježíška stále čekají :lol:
Nethar, 29. 12. 2019 08:40 (56987)
[quote="hawks86"]Nejsem schopen dopit tento ultra skvely nemecky kalendar, par vzorku mi porad schazi[emoji846]Vzdy, kdyz chci pokracovat, tak si naleju neco ze skotske produkce. Asi potrebuju vasi velkou podporu k dokonceni tohoto nelehkeho cile[emoji2][/quote]
Podporu? Nemáš na to!
nobynoblhoch, 29. 12. 2019 11:22 (56988)
Náhodou jsem na Vašich masochistických degustacich našel i pozitivum.....nikdo neoslepnul :dance:
Nethar, 29. 12. 2019 12:25 (56989)
hawks86, 29. 12. 2019 20:37 (56990)
Zitra slibuju dopiti vsech zbyvajicich vzorku :violin:
salam15, 29. 12. 2019 20:44 (56991)
joy, 29. 12. 2019 21:03 (56992)
salam15, 29. 12. 2019 21:13 (56993)
nidan, 29. 12. 2019 22:02 (56995)
:lol: :lol: :lol:
hawks86, 30. 12. 2019 22:56 (57014)
Nethar, 31. 12. 2019 09:58 (57015)
Taky chci xenopovi poděkovat, že mi kalendář nesehnal ;-)
xenopus, 31. 12. 2019 10:00 (57016)
Počítám s tebou příští rok! ;)
tornado, 31. 12. 2019 11:22 (57018)
[quote=salam15 post_id=56993 time=1577650421 user_id=83]
To Fernet Stock taky říkal a už má 38 %
[/quote]
To si ale musíš koupit "prémiové" plnění nazvané Original. Jinak už jsou na 35 % :twisted:
joy, 08. 01. 2020 20:56 (57141)
Tak a mám to za sebou! :pray: :dance: :pray:
Tímto děkuji Xenopovi za zprostředkování tohoto skutečně nevšedního zážitku. Jak říká jeden můj kamarád: Zážitky nemusí být kladné, stačí, když jsou hluboké. A tento vskutku hluboký byl!
Pokud to mám nějak shrnout, tak jsem tam našel vzorky, které byly docela slušné, a to vzorky 14 a 17, pak něco, co se dalo pít, ovšem taky spoustu podprůměrného až katastrofálního, že jsem zvažoval přepracování celé mé bodovací stupnice (např. kvůli vzorku č.5). Každopádně jsem si při vzorku 5 vzpomněl na film Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (
Každopádně mi německý AK 2019 rozšířil obzory o tom, co se dá ve whisky cítit. Jen namátkově: prochcané gatě, lepící olizovací proužek na dopisech, houby, mokrej zatuchlej pes, půda prokypřená žížalama, odlakovač, lák na okurky, technický líh. O to víc jsem se ujistil, že udělat slušnou whisky není žádná sranda a začal si více cenit českých palíren a to Svacha a Jelínka, protože jejich whisky jsou o hodně dál než tyto německé šmakulády (čest výjimkám). A musím říci, že i Trebitsch by jich dost porazil.
Pokud najdu dost sil, pokusím se sem celý adventní kalendář přenést, abych tento cenný zážitek zachoval pro budoucí generace.
A závěrem si myslím, že by náš moudrý admin neměl být ochuzen o tento nezapomenutelný zážitek a že bychom se mu měli na příští kalendář složit. :twisted:
nidan, 08. 01. 2020 21:41 (57144)
Nethar, 09. 01. 2020 08:00 (57158)
Petr KomáreK, 09. 01. 2020 08:28 (57160)
[quote=nidan post_id=56924 time=1577199332 user_id=534]
ale, moc bych chtěl poděkovat xenopusovi za možnost se tohoto účastnit, bylo to velmi poučné, ale přístě zkusíme něco jiného, třeba francii? nebo polsko? :lol:
[/quote]
včera dorazila :)
(fotka v offline verzi nedostupná)
nidan, 09. 01. 2020 08:47 (57161)
seš fakt masochista :lol:
Hunter, 09. 01. 2020 09:10 (57164)
Tady je o ní něco víc.
Hunter, 09. 01. 2020 09:11 (57165)
Je i na WB
Petr KomáreK, 09. 01. 2020 20:03 (57168)
Nethar, 09. 01. 2020 20:25 (57169)
Ano, rozdělujeme se tady pomalu ale jistě na milovníky whisky a na umělce :-D
salam15, 09. 01. 2020 21:07 (57170)