Hunter, 05. 02. 2012 17:10 (5121)
Balblair 2000 je nástupcem zde již představované a vychvalované
Obsah alkoholu 43%, objem lahve 0,7 litru.
Vypáleno: 2000
Lahvování: 2010 (1st Release)
Věk: 10y
Zrála v sudech z amerického dubu po bourbonu.
| Aroma: | Ananasový kompot, nedozrálý banán, vanilka.V druhé vlně máslovost v kombinaci se sladem.<br/> Zdá se méně výrazná a méně svěží, než 1997, je potřeba v Glencairnu více hledat, bořit nos hlouběji do sklenky, ale naštěstí pak naleznete... |
| Chuť: | V chuti se mísí sladkost s kořenitostí, vše zaobleno máslovostí, po polknutí pak nečekaně vystoupí štiplavost a hřejivost. |
| Dozvuk: | Dozvuk je kořenitě nahořklý. |
| Shrnutí: | Po zkušenosti s verzí 1997 lehké zklamání (udělil jsem 87 bodů), přímé srovnání momentálně nemohu zajistit, sám bych byl zvědav na konfrontaci obou, ale na chutě a vůně mám snad docela dobrou paměť, takže vás tady nějak nemystifikuju. <br/> První dojem po otevření lahve byl zklamáním, ale po opakovaných přechutnávkách se dojem zlepšil, asi jsme si k sobě s touto verzí našli cestu, ale do extáze je daleko. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 43 % |
Króča, 05. 02. 2012 17:28 (5122)
To vypadá na citelný, byť ne dramatický pokles.. 97´mi taky chutnala,ikdyž jsem měl jen vzorek.. možná by stálo za to obě porovnat současně ;)
Nethar, 14. 06. 2012 21:27 (7254)
Tak se podíváme, jak dopadla u mě, díky Hunterovi za vzorek!
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Aroma: | ovocně dřevitý štiplavý styl, většinou příliš ostře dřevité whisky nemusím, ale tady to působí čerstvě a je to v té pravé míře, úplně se mi vybavil dvorek u babičky, cirkulárka a čerstvé piliny :-) Ach ty k sobě neodlučně patřící vjemy :-D Jakési ani ne úplně kyselé ani ne úplně sladké ovoce, říkejme mu mandarinky. Další sladší ovoce si dává na čas, obecně jak minuty ubíhají, tak mám pocit, že sládne. |
| Chuť: | i v chuti pokračuje v kořenitém dřevitém stylu, tahle ucelenost se počítá. Není nudně "vodnatá" ani hořká, další body k dobru |
| Dozvuk: | tentokrát je ta dřevitost už nasládlá, ale opět příjemná, výrazná, voňavá. Tohle je ve všech charakteristikách ucelená whisky, dřevitě kořenitá, chutná mi |
| Shrnutí: | Balblair 2000! Tak jsem opět překvapen. Dřevitostí mi snad připomíná starší Balblair 1989 než můj oblíbený 1997. Není tak výrazně sladce voňavý, ten styl mi přijde odlišný, ještě mám 1997 takříkajíc na jazyku, když jsem ji nedávno flašku dopíjel, nejbližší mi přijdou v dozvuku. Tenhle kousek z roku 2000 bych zařadil na druhé místo za 1997, ale mezera mezi 2000 a 1989 je o dost větší než mezi 1997 a 2000 (teď to nemyslím ani matematicky ročníkově ani chuťově stylově, ale ryze dle toho, jak mi chutnaly) |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 43 % |
Króča, 05. 02. 2014 14:20 (12686)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | NE |
| Aroma: | ananas, citrónová tráva, přelouhovaný zelený čaj, grep a snad taky vanilka |
| Chuť: | poměrně ostrá a svíravá.. syrové hořké dřevo |
| Dozvuk: | hřejivý.. obilí s lehkou sladkostí a pražeností |
| Shrnutí: | voní, to zas jo, ale moc mi nechutná.. finish se to snažil zachránit, ale i tak žádná sláva.. verez 97 mi chutnala o dost víc.. tahle ochutnána v červnu 2012 |
zombice, 21. 03. 2014 12:19 (13506)
Další z ochutnaných lahví na WF 2013.
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Sladce medová, určité trávové tóny, květiny, pak i vůně nějakého pikantního koření, vcelku výrazně i hlína, tvrdé trochu suché dřevo listnáče. |
| Chuť: | Taková ta pikantnost je i tady, chvíli med, pak se střídá s nahořklostí a kakaem, trávové tóny i zde, mění se a med se znovu objevuje na scéně :-) |
| Dozvuk: | Středně dlouhý až dlouhý. Kakaově dřevitá, lehce sladká, ovoce v hořké čokoládě. |
| Shrnutí: | Vcelku dobrá whisky, ne až tak lehce čitelná, každá charakteristika je svá, chutnala |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 43 % |
Botana, 26. 05. 2015 14:20 (20510)
| Velikost: | minilahvička (5 cl) |
| Aroma: | Sladce ovocné, broskve, meruňky/meruňkový kompot, ananas, kytice jarních květů. |
| Chuť: | Sladce ovocná, zase ta meruňka. |
| Dozvuk: | Kratší, ovocný. |
| Shrnutí: | Rád jsem ochutnal, ale o lahvi neuvažuji. Takový dobrý průměr - neurazí/nenadchne. Není v ní nic co by mi vadilo, ale také nic, proč by měla čnít nad ostatními. |