Nethar, 08. 02. 2012 19:45 (5186)
Longmorn 18y, 1992, Vintage Malt Whisky - Cooper's Choice, cask 8460, 550 lahví
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Aroma: | Já nevím, proč většina takhle hezky a intenzivně voňavých whisek po chvilce přechází do "dřevité kokosovitosti", ale kašlat na to: ovoce, sladké bonbónky, jablka, taková spíše těžší vůně, ve větším množství by to byl bolehlav, v množství zvaném Glencairn OK. |
| Chuť: | Vyberme si - buď lehká nijaká vodnatost - nulová chuť, nebo nechme o pár vteřin déle v ústech a přechází do nechutné hořkosti. |
| Dozvuk: | Polykám tu hořkost, lapám po vzduchu, oddechuji si, že je to pryč... dozvuk portského a marshmallow, krátký. |
| Shrnutí: | Jak jsem si dělal naděje při očuchávání, po napití se velice rychle rozplynuly. Toto mi nejede. Hořká Speyside voňavka. Longmorn 16y mi chutnal, tohle fakt ne. Ano, jsem přísný, ale nemůžu furt chválit všechno. Dalo by se říct, že další moje zklamání od Cooper's Choice. Asi si s tím Cooperem budu muset vážně promluvit. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 46 % |
Hunter, 08. 02. 2012 20:18 (5188)
Žiži, 08. 02. 2012 22:14 (5189)
Co se týká Longmorn, tak mě tahle palírna moc za srdce nechytla, a to myslím jak oficiání, tak nezávislá stáčení.