josé, 01. 12. 2021 10:43 (70370)
| Info: | nové hranaté lahve Celebrating 200 Years, ex-bourbon cask |
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Body: | 2 |
| Aroma: | suché dřevo, spíše AO, zakápnuté citronem, banán, tráva, karamel. (b.0+/3) |
| Chuť: | štiplavá, dřevo, citron. řidší, chlastovitá. (b.1/4) |
| Dozvuk: | sladší, citronový, výrazné dřevo, ořechy. (b.0+/2) |
| Shrnutí: | blendová whisky, nesedla mi. nic, čeho bych chtěl lahev. (b.0/1) |
| Alkohol: | 46,7 % |
ze slepého čtyřtestu vypadly Bladnochy v pořadí: 1. 19 yo (7b), 2. Vinaya (4b), 3. 11 yo (4b), 4. 10 yo (2b). devatenáctka super, ostatní slabší. kdysi jsem měl 15 yo Adelu, 17 yo a Samsaru, tak jsem si alespoň doplnil portfolio.
midlo, 21. 02. 2022 07:33 (71766)
| Bladnoch 10 | |
| Rok ochutnávky: | 2021 |
| Velikost: | Celá láhev (1x) |
| Dojem: | Ze všech whisek, které jsem si koupil během pandemie byl Bladnoch 10 nejlepší. Na nížinnou whisku je hutný, chuťově plný, vanilkový s fascinující vůní sušenek, které jsou i v chuti. Má v sobě určitý chlebový tón, který ji dělá unikátní. Je mi příjemný, ale někteří znalci psali, že jim byl nepříjemný, a ukazuje to na nějaký problém se sudy. Jistá zatuchlost... jen stopa, ale je tam. Já jsem však rád, že tam je, chuť whisky díky ní působí dojmem že do ní bylo přidáno něco z starších, ušlechtilejších sudů, odtud ona chlebovost. Později jsem četl, že se trochu podobá Springbanku 10, ale to teprv ověřím. Dodnes je to má nejoblíbenější whiska, u které jsem byl schopný jak závislák sedět s nosem nalepeným na skleničku dlouhé minuty a inhalovat těkající alkoholový odér s stopou ostrosti (zázvorem) a vanilkovou, chlebovou zaobleností. Koupil jsem tedy dvě další lahve - je to poprvé co jsem to udělal - a schovávám si je, i když občas mívám chuť si Bladnoch připomenout. Ještě je brzy. Nejdřív prozkoumám Springbank, pak nějaké tmavší sladší whisky a pak se k němu vrátím. Z těch starších sherryovějších by měla být údajně dobrá čtrnáctiletá. Možná ji zkusím. |
| Škála: | pod 50 špatné, 50-60 nic moc, 60-80 docela dobrá, 80-90 výborná, 90-100 vrchol. Hodnocení je vztažené k době ochutnávky. |
lalos, 01. 10. 2023 22:09 (76548)
| Info: | Bladnochy moc napité nemám, takže jsem si na letošním whyskyfestivalu navzorkoval setík pěti kousků, a k tomu přidal jeden starší z vlastních zásob. 10 yo zrála v sudech po bourbonu. |
| Velikost: | vzorek z WF2023 |
| Aroma: | Lehká, rostlinná, vanilka, tráva, medová sladkost, mokré seno |
| Chuť: | Sladká, kořenitá, rostlinná, zemitá. |
| Dozvuk: | Střední, prlivý, lehce hořký, grainově blendový. |
| Shrnutí: | Řekl bych taková standardní Lowland whisky. Lehká, rostlinná, trošku jakoby grainová. Není to můj šálek kávy, ale špatná whisky to není. Z trojice Vinaya, 10 yo a 11 yo je ve středu. |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 46,7 % |