josé, 04. 12. 2021 17:26 (70465)
| Info: | nové hranaté lahve, 1st fill Bourbon and 1st fill Sherry casks |
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ano |
| Body: | 4 |
| Aroma: | nahnilá jablk, vínovost. AO dřevo, mírná plastovost, papír. slabší a méně výrazné. křen. z prázdné sklenky AO. (b.1/3) |
| Chuť: | dřevo, mírně nakyslé a šťavnaté sherry, ovocnost, tonic, opálenost, skoro až kouřovost. (b.2/4) |
| Dozvuk: | odeznívá chuť, dřevo, nasládlý AO, letní jablka, karamel, čokoláda. (b.1/2) |
| Shrnutí: | (b.0/1) |
| Alkohol: | 46,7 % |
ze slepého čtyřtestu vypadly Bladnochy v pořadí: 1. 19 yo (7b), 2. Vinaya (4b), 3. 11 yo (4b), 4. 10 yo (2b). devatenáctka super, ostatní slabší. kdysi jsem měl 15 yo Adelu, 17 yo a Samsaru, tak jsem si alespoň doplnil portfolio.
lalos, 01. 10. 2023 22:07 (76547)
| Info: | Bladnochy moc napité nemám, takže jsem si na letošním whyskyfestivalu navzorkoval setík pěti kousků, a k tomu přidal jeden starší z vlastních zásob. Vijaya zrála v kombinaci first fill sudů po bourbonu a po sherry. Měly by u ní být cítit tóny čerstvého jablka, sladké květinové trávy a náznaky čokolády. |
| Velikost: | vzorek z WF2023 |
| Aroma: | Docela fajn, rostlinná, vanilková, šmrncnutá sladkým bílým vínem. Lopouch, líh. |
| Chuť: | Sladká, lehce vodová, grain, cukrová voda, trocha koření, lehce hořkost |
| Dozvuk: | Kratší, sladký. Čokoláda, máslová sušenka. |
| Shrnutí: | Vlastně docela fajn whisky. Lehká, ale výrazná. Z trojice Vinaya, 10 yo a 11 yo mi chutnala jednoznacně nejvíc. Rád bych ji ještě přechutnal. |
| Barva: | -1 |
| Alkohol: | 46,7 % |