salam15, 03. 04. 2022 12:15 (72421)
| Aroma: | kůže, sherry, výrazné až řezavé |
| Chuť: | tmavá čokoláda, pomeranče, hřebíček, sladké až medové, alkohol je znát, ale méně než u ostatních degustovaných lahví (taky je teda ale druhá nejslabší). Chuť je pěkně vyvážená. Takhle nějak si představuji dobrý Macallan ;) |
| Dozvuk: | Střední, příjemný, kořenitý |
| Shrnutí: | Harmonická whisky, tohle mi fakt chutná, lahev bych klidně bral, i když teda 92 EUR, za které jsme ji do lineupu HK degu pořídili je celkem dost - kdyby ji dávali do jiných lahví (tahle bude dělat tak 1/4 ceny), tak by to bylo lepší. Tohle bych od Glenturretu jak ho známe rozhodně nečekal. Každopádně mě to motivuje ochutnat i zbytek nové produkce Glenturretu - kdybyste mi řekli před půl rokem, že tohle řeknu, tak bych se Vám vysmál - asi mám Glenturretův syndrom...<br/> Ochutnáno v rámci 11. HK degu (nominoval ji José), kde se celkově umístil na 1. místě před Tamdhu Gran Reserva, Highland Park 13 yo Single Cask D2 Anniversary a Starward. Mé soukromé pořadí bylo Glenturret, Tamdhu,Tomatin, Starward, Highland Park. |
| Alkohol: | 50 % |
Nethar, 05. 04. 2022 21:53 (72515)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | naslepo na HK degu, podruhé slepý tah ze známých vzorků z HK degu |
| Akce: | HK degu 11 |
| Aroma: | Spíše méně výrazné, umírněné, kůže, sherry, travnaté, lesní, ovocně nakyslé. Hlubší nádech štípe do nosu, takže hodně alkoholu. |
| Chuť: | Ostrost alkoholu se v chuti potvrzuje, sudovka. Při žmoulání trošky na jazyku je hodně sladká. Pepřová. Koření, kakao. |
| Dozvuk: | Pepřový a sladký. Výrazná hrubá dřevitost. Koření. Čoko trochu. Nahořkle spálená. |
| Shrnutí: | Na HK degu sklidila všeobecné ovace a skoro samá první místa. Já jsem řadil až na čtvrté a i při "slepé" přechutnávce si to u mě nějak moc nezlepšila. To ji ale nečiní špatnou whisky, 11. HK degu měla dobré lahve. Myslím, že trochu vody by ji mohlo ještě víc rozbalit v příjemné ale tlumené vůni a zároveň zjemnit nasládlou pichlavou chuť a šla by výš. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 55 % |