lalos, 11. 07. 2022 20:00 (73577)
| Info: | Když už jsem byl v těch režných od Xenopa, našel jsem ještě pár vzorků k tomu.<br/> <br/> Moje první zkušenost s Balcones, na které jsem slyšel vcelku dobré ohlasy.<br/> Jejich Rye whiskey je ze 100% žita. Jedná se ale o směs 4 různých druhů (Elbon rye from north Texas, Crystal rye, Chocolate rye, Roasted rye). |
| Velikost: | Vzorek od Jendy Kotyzy |
| Aroma: | Mladé a příjemné. Žádné okurky, pařezy atd. Vanilka, petrolej, prskavky, růže |
| Chuť: | Sladká, výrazná. Káva, parfém, tmavá čokoláda, Glenmorangie signet |
| Dozvuk: | Dlouhý, čokoládový, lehce pražený, lehce trpký. Extrémně kávový. |
| Shrnutí: | Tohle je super, moc mi to chutná. Naprosto jiná žitná. Působí mladě, ale je tam kopec chuti a vůni a žádná není typická pro žito. Pro mě americká whiskey roku. |
| Barva: | 1 |
| Alkohol: | 50 % |
Jan_Nehor, 19. 10. 2023 07:14 (76612)
| Aroma: | jasne zito, korenitost, pak sladkost, konak, kava, kavovy liker |
| Chuť: | vicemene to co aroma (káva), pak sladkost spolu s nakyslosti, trocha ostrejsi (preci jen 100 proof), trochu mineralnost a drevitost |
| Dozvuk: | z pocatku stiplavy, korenity dlouhy pekny, po čase zůstává v puse svěží mentolovost |
| Shrnutí: | Je to dost dobre. Neni to na buhvijake objevovani a sahodlouhe rozbory, ale dost me to bavi. Jsem prijemne prekvapen!!! Jak jsem se dozvěděl na fb, nejedná se o typické žito, zrno je částečně roasted - to bude důvod že mi to tak jede. |