Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Balcones Baby Blue

lalos, 11. 07. 2022 20:04 (73579)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Info:Baby Blue je podle palírny první whisky z Texasu od dob prohibice. Je vyrobena z pražené modré kukuřice, což je v Texasu asi tradiční odrůda. Zaujalo mě, že na lahvi je uvedeno“corn spirit”a zároveň mají v portfoliu Blue Corn Bourbon. Někde jsem přečetl, že Baby Blue je 6 měsíců starý spirit zrající v sudech o objemu 5 galonů (cca 20l).<br/> <br/>
Velikost:Vzorek od Jendy Kotyzy
Aroma:Mladá, štiplavá, květinková. Pšenice, sláma, petrolej, ozon
Chuť:Podobné jak ve vůni. Lehčí, mladé, trocha kávy, zrní, trocha dřeva. Chybí jí síla.
Dozvuk:Střední, kakaově nahořklý. Kofila, burizony, šrot.
Shrnutí:Nezvyklé lehká whiskey. Zdá se dost mladá obilná. Zároveň ale docela zajímavě svěží. Oproti Rye, kterou jsem zkoušel nedávno trošku nudí. Hodilo by se jí tak minimálně 46%. Ale průser to není, to zas ne.
Barva:0
Alkohol:46 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz