lalos, 11. 07. 2022 20:04 (73579)
| Info: | Baby Blue je podle palírny první whisky z Texasu od dob prohibice. Je vyrobena z pražené modré kukuřice, což je v Texasu asi tradiční odrůda. Zaujalo mě, že na lahvi je uvedeno“corn spirit”a zároveň mají v portfoliu Blue Corn Bourbon. Někde jsem přečetl, že Baby Blue je 6 měsíců starý spirit zrající v sudech o objemu 5 galonů (cca 20l).<br/> <br/> |
| Velikost: | Vzorek od Jendy Kotyzy |
| Aroma: | Mladá, štiplavá, květinková. Pšenice, sláma, petrolej, ozon |
| Chuť: | Podobné jak ve vůni. Lehčí, mladé, trocha kávy, zrní, trocha dřeva. Chybí jí síla. |
| Dozvuk: | Střední, kakaově nahořklý. Kofila, burizony, šrot. |
| Shrnutí: | Nezvyklé lehká whiskey. Zdá se dost mladá obilná. Zároveň ale docela zajímavě svěží. Oproti Rye, kterou jsem zkoušel nedávno trošku nudí. Hodilo by se jí tak minimálně 46%. Ale průser to není, to zas ne. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 46 % |