Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Glenrothes 1992

Žiži, 09. 04. 2012 18:33 (6113)

Palírna Glenrothes uvádí na trh tzv. ročníková plnění kdy je uveden pouze rok destilace a případně i rok stáčení. Známá jsou také plnění jako Alba Reserve, Select Reserve a Robur Reserve, rovněž bez udání věku.

My se dnes podíváme na Glenrothes 1992, stáčena v roce 2004.

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Aroma:výrazná ovocná vůně, zralé i sušené ovoce, kandované ovoce, poměrně sladká
Chuť:výrazně ovocná chuť (ale taková jednoduchá oproti vůni), mírně sladká, trocha dřeva (výraznější po naředění)
Dozvuk:středně dlouhý, ovocný, zpočátku sladký, pak spíš suchý
Shrnutí:tahle whisky mě docela zklamala, ne že by to byla vyloženě katastrofa, ale chuť byla mnohem jednodušší než vůně, která byla bohatě ovocná, mírné naředění (2 kapky vody do cca 20 ml) trochu zvýrazní ovoce ve vůni, chuti a závěru to ale spíš uškodí
Barva:0
Alkohol:43 %


kml, 11. 07. 2013 21:49 (10610)

Aroma:Suché a kořeněné, ovocné.
Chuť:Sladká a sladová, hladké a jemná, citrusy, med.
Dozvuk:Suché, kořeněné a pikantní.
Shrnutí:Sametová whisky, chuťově je sice jemná, ale barevná. Příjemné překvapení. Hezká láhev.
Barva:0
Alkohol:43 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz