Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Goalong 5 yo Single Malt Whiskey Fine Quality

josé, 30. 11. 2023 11:41 (76795)

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Info:palírna Goalong Distillery z Číny. sudy po bourbonu.
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Body:2+
Aroma:nasládlé, citrusové, exbourbonové. trocha té vanilky, jablečný mošt, slad, burizony. (b.1/3)
Chuť:nasládlá vodička. citrusy, vanilka, dřevo AO, lehce lihová, zubrowka. (b.1/4)
Dozvuk:odpovídá chuti. citrusový, výrazně ovocné čočky. nehořké dřevo, meruňky, bylinkově větrový, tmavá čokoláda. (b.0+/2)
Shrnutí:žádná pochoutka, ale ani ne průšvih. spíš jako zajímavost než na každodenní pití. ale podobných a srovnatelných i skotských jsem měl. mohli nechat víc % než 40. (b.0/1)
Alkohol:40 %


xenopus, 30. 11. 2023 21:28 (76799)

Naslepo:ano
Podrobnosti:½ 0,06l vzorku
Body:76
Aroma:Tenčí, docela lihové, nepříliš výrazné. Dřevité, probleskuje ovocnost (zralé hrušky, přezrálé mango). Rozpouštědla, troška mýdlovosti. Moc nezaujalo, i když časem je stále víc dominantní příjemná speysideovská ovocnost, ale v pohodě.
Chuť:Hladší, patrně sladový destilát. Oproti vůni prostší i sprostší. Dřevitost a to je v zásadě vše. Lehce štípe.
Dozvuk:Kratší, dřevitý. Nasládlý, na závěr trocha prachu.
Shrnutí:Neuráží, v pohodě čichatelné pití (tam získává body navíc), pitelné už méně.<br/> Vlastně nemít ji od josého naslepo a s přelepenou etiketou, což obvykle nedělá, tak bych na ní nehledal nic zvláštního, speciálního, divného. Takto mám podezření na nějakou čínskou exotiku z palírny, kde dělají legendární smrduté <URL url="https://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?t=6127">[url=https://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?t=6127]paj-ťiou[/url]</URL>, k čemuž mě navedla ta směs zralého/nahnilého ovoce...
Barva:-2
Alkohol:40 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz