josé, 30. 11. 2023 11:41 (76795)
| Info: | palírna Goalong Distillery z Číny. sudy po bourbonu. |
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Body: | 2+ |
| Aroma: | nasládlé, citrusové, exbourbonové. trocha té vanilky, jablečný mošt, slad, burizony. (b.1/3) |
| Chuť: | nasládlá vodička. citrusy, vanilka, dřevo AO, lehce lihová, zubrowka. (b.1/4) |
| Dozvuk: | odpovídá chuti. citrusový, výrazně ovocné čočky. nehořké dřevo, meruňky, bylinkově větrový, tmavá čokoláda. (b.0+/2) |
| Shrnutí: | žádná pochoutka, ale ani ne průšvih. spíš jako zajímavost než na každodenní pití. ale podobných a srovnatelných i skotských jsem měl. mohli nechat víc % než 40. (b.0/1) |
| Alkohol: | 40 % |
xenopus, 30. 11. 2023 21:28 (76799)
| Naslepo: | ano |
| Podrobnosti: | ½ 0,06l vzorku |
| Body: | 76 |
| Aroma: | Tenčí, docela lihové, nepříliš výrazné. Dřevité, probleskuje ovocnost (zralé hrušky, přezrálé mango). Rozpouštědla, troška mýdlovosti. Moc nezaujalo, i když časem je stále víc dominantní příjemná speysideovská ovocnost, ale v pohodě. |
| Chuť: | Hladší, patrně sladový destilát. Oproti vůni prostší i sprostší. Dřevitost a to je v zásadě vše. Lehce štípe. |
| Dozvuk: | Kratší, dřevitý. Nasládlý, na závěr trocha prachu. |
| Shrnutí: | Neuráží, v pohodě čichatelné pití (tam získává body navíc), pitelné už méně.<br/> Vlastně nemít ji od josého naslepo a s přelepenou etiketou, což obvykle nedělá, tak bych na ní nehledal nic zvláštního, speciálního, divného. Takto mám podezření na nějakou čínskou exotiku z palírny, kde dělají legendární smrduté <URL url="https://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?t=6127">[url=https://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?t=6127]paj-ťiou[/url]</URL>, k čemuž mě navedla ta směs zralého/nahnilého ovoce... |
| Barva: | -2 |
| Alkohol: | 40 % |