Nethar, 04. 06. 2012 10:10 (6997)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | těžší vůně, shnilé či přezrálé ovoce, výrazná, kořenitá, smetana, karamel, capuccino, Bailey's |
| Chuť: | hladká, hustá, olejovitá, kouřově karamelová, smetanová |
| Dozvuk: | kouřově karamelový |
| Shrnutí: | není to špatné, ale není to extra zapamatovatelné. Jak procházím své poznámky z jiných Dalmorů, co jsem už chutnal, tohle je asi jejich znak - obyčejné nenápadné whisky |
| Barva: | +2 |
| Alkohol: | 40 % |
zombice, 07. 11. 2012 13:04 (8588)
Postupně budu doplňovat svoje resty a vkládat recenze z ochutnávek. Tuhle whisky jsme s Ivčou ochutnali poprvé při naší první větší degustaci whisek v Bar and Books. Jelikož nám tenkrát náramně chutnala, tak jsme si jí pak dali jako dárek pod stromeček :-)
| Velikost: | láhev |
| Aroma: | Květinově medová, zralé ovoce (broskve), sladká čokoláda, čerstvé tvrdé dřevo, trocha koření |
| Chuť: | Sladká, s přechodem do lehce hořké kakaové, ?koření?, úplně jemný náznak něčeho připáleného (nemyšleno ve zlém :-) ) |
| Dozvuk: | Delší kakaově hřejivý s trochou koření. Přechází do sladka. |
| Shrnutí: | Co si tak matně pamatuju, tak při degustaci se v ní víc prolínala sladká čokoláda, doma spíš hořká nebo kakao, ale i tak jsme nákupu nelitovali, docela povedený kousek. |
| Barva: | +2 |
| Alkohol: | 40 % |