Radek, 28. 10. 2012 16:23 (8447)
Tak tuhle whisky jsem pil už před nějakým tím časem a stále jsem nemoh nikde objevit ten pravý obrázek láhve se kterou jsem měl tu čest. Až teď. No nic obrázek jsem tenhle tejden konečně našel, a tak přihazuju stručnou recenzi.
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Trocha alkoholu a to je vše přátelé..... aroma mě tedy nijak neuchvátilo, ale třeba jsem jenom neměl svůj den. |
| Chuť: | Hmmm... to už je lepší, takové větrem ošlehané sherry. |
| Shrnutí: | No, je to taková milá whisky se sherry charakterem, ale bacha, není to sherry ze Speyside ale sherry odněkud ze severu, líp to asi nedokážu popsat. Jen mi vrtá hlavou že jsem nic necítil..... |
| Alkohol: | 40 % |
kml, 24. 02. 2013 18:09 (9593)
nok, 10. 03. 2013 23:56 (9734)
Hunter, 25. 03. 2014 20:50 (13620)
| Shrnutí: | Měl jsem vzorek od Milleho (díky!) a jsem s touto Dalmorkou spokojen, hlavně ten marcipán ve vůni mě oslovil, v dochuti trochu ztratila kvůli nahořklosti, ale není to nic hrozného, naopak mi přišla jako příjemná singlemaltka, navíc koukám že je i za dobrou cenu. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 40 % |
zombice, 09. 04. 2014 12:00 (13909)
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Výraznější vůně podobně jako u předchozí <URL url="http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=1307">[url=http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=1307]Oban DE[/url]</URL>. Ořechy, trochu koření a takové ty sherry tóny. |
| Chuť: | Jo tak tady si vybavuju starší <URL url="http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=717">[url=http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=717]Dalmore Cigar Malt[/url]</URL>, opět ta čokoládovitost, kterou mám rád. |
| Dozvuk: | Opět čokoláda a vůbec taková sladká. |
| Shrnutí: | Ochutnáno v Marpeku jako čtvrtý panák v pořadí. Na poznámky jsem byl víc a víc línej :-) ale pamatuju si, že mi fakt chutnala, i když ten předešlý Oban dostal o jedno malinké plus navíc :-) |
| Barva: | 1 |
| Alkohol: | 40 % |
bred, 18. 06. 2014 08:45 (14939)
| Aroma: | shery,shery,shery, ovocie typu čierna ríbezľa |
| Chuť: | perfektná vyvážená chuť medzi USA bourbon sudmi a shery Oloroso sudmi, vidno že páni sa vyznajú, skvelá ťažká horká čokoláda, káva |
| Dozvuk: | stredný až kratší, jemný, horká čokoláda, dozvuky kávy |
| Shrnutí: | veľmi dobrá whisky, získala si ma svojou výraznou chuťou a krásnou shery vôňou, odporúčam |
| Barva: | 2 |
| Alkohol: | 40 % |
Botana, 30. 04. 2015 15:50 (19765)
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Sladkost, pečené kaštany, slad, koření (spíš takové hořké koření), hřebíček |
| Chuť: | Slad, znovu to hořké koření, hořké dřevo. |
| Dozvuk: | Kratší, hořkosladký. |
| Shrnutí: | No, tuto si už znovu nedám, rád bych ale ochutnal její starší verze, snad to bude u nich lepší. |
ja.runa, 27. 08. 2015 07:42 (21708)
| Aroma: | výrazné. hladké. tabák Amfora. vanilka. |
| Chuť: | čokoláda. ale ne hořká, spíš mléčná. a znovu ten tabák. |
| Dozvuk: | sladký, ale hodně..hodně krátký. |
| Shrnutí: | kdo má k dobré kávě rád čokoládový bonbon, ať si místo něj dá radši tuhle "Dalmorku" |
| Barva: | +2 |
| Alkohol: | 40 % |
Nethar, 04. 12. 2015 23:37 (24756)
Dnes večer mě čekalo velmi příjemné porovnávání tří Dalmorů - 12 yo, 18 yo a King Alexander III. Dvanáctka je dvanáctka, recenzi právě vkládám. Osmnáctku mám celou láhev a moc mi chutná, recenze vzorku z festivalu tu je, až později řádně postoupím s lahví, aktualizuju ji s podrobnostmi. King Alexander III je ještě exkluzivnější záležitost, zrál v sudech po víně, madeiře, sherry, marsale, Kentucky bourbonu i portském. Můj předpoklad byl, že skončí seřazené podle ceny, ale nedopadlo to tak. Dvanáctka se mi zdá opravdu nejslabší, hlavně vůní, chuť je povedená a dozvuk dokonce velmi povedený. King Alexander ale končí až za osmnáctkou, protože se mi jeví nepříjemně nahořklý v chuti. I když nebylo to naslepo a osmnáctku mám rád :-) Popravdě si trochu pohrávám i s myšlenkou, že ten dozvuk dvanáctky je tak krásně čokoládově příjemný, že mi možná chutná i ona víc než Alexander. Jenže on je zase, mám-li znít moudře, komplexnější, to by chtělo více vzorků (posílejte jako obvykle na moji degustační adresu - Pod Stolem 11150).
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Kořeněné Highlands. Čerstvě nařezaná prkna, prach ještě ve vzduchu. Kokos a suché sherry. Aroma je výrazné a na linky bohaté, leč proti osmnáctce takové neotesané, drsné, není to úplně můj styl, hlavně ta ostrá dřevitost, tu nemusím, v osmnáctce ji nahrazuje jemná sladká koženost. |
| Chuť: | Hodně olejovitá, kožená, sladké sherry, miliardy cizokrajných koření. |
| Dozvuk: | Čokoláda, dřevo, višně v čokoládě, tak akorát hořkosladká. |
| Shrnutí: | Škoda té trochu neotesané vůně (s obsahem otesaného dřeva). Jinak je zajímavá a dozvuk je přímo vynikající. |
| Barva: | +2 |
| Alkohol: | 40 % |
J.K.Ch, 18. 04. 2016 17:20 (27189)
| Gwc: | <URL url="https://gentlemenswhiskyclub.wordpress.com/2016/04/14/ochutnavka-v-black-stuff-olomouc-6/">[url]<LINK_TEXT text="https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... olomouc-6/">https://gentlemenswhiskyclub.wordpress.com/2016/04/14/ochutnavka-v-black-stuff-olomouc-6/</LINK_TEXT>[/url]</URL> |
| Aroma: | Nádherná plná vůně (typoval bych velmi kvalitní míchanou whisky), je plná ovoce sladká až medová. Téměř ztracená je stopa vanilky. Dále je zde náznak povidel a pomerančové marmelády. Komplexní a příjemná. |
| Chuť: | je jemná výrazně ovocná (převážně jablka) příjemně sladovitá lehká, ale výrazná s příjemnou sladkostí a nápadnou chutí pomerančové marmelády, jistá smetanovitost. Úplně zlehka se projevuje koření. |
| Dozvuk: | Po jemném koření a třešních je tam jistý náznak dřevité hořkosti, která kazí jinak velmi příjemný dojem a komplexnost celku. Jsou snad i whisky, kde mi tohle sedí, ale tady ne. |
| Shrnutí: | Velmi dobrá whisky za rozumný peníz. Příjemné vůně, perfektní chuť a trochu otravná hořkost v dozvuku. Nemusíte ji mít doma, ale zařadil bych ji mezi základní vzdělání v oboru. |
| Alkohol: | 40 % |
joy, 28. 09. 2016 21:39 (30352)
| Dalmore 12 yo | |
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | slad, suché sherry, trocha citrusů a něco zemitého, hrozinky, čokoláda |
| Chuť: | sladká, sherry, zase něco zemitého, trocha koření (hřebíček, skořice) |
| Dozvuk: | čokoláda nasládlost, dřevitost a trocha nahořklého kakaa |
| Shrnutí: | Až na ten nahořklý závěr celkem dobrá whisky. Znám sice lepší kousky, ale nebyla špatná |
| Alkohol: | % |
inerc, 18. 02. 2017 00:27 (33966)
Tak sa pozrime co sa skryva v tejto typicky gycovej dalmore flasi a karamelom bohato dofarbenom obsahu :)
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 40 % |
lochness, 06. 03. 2017 12:12 (34452)
Zohnal som litrovú Dalmore 12 yo v starom plnení (43%) , ktorá vraj bola lepšia než súčasná produkcia.
(fotka v offline verzi nedostupná)
rád by som ju porovnal so súčasnou verziou ale tú momenálne nemám a kupovať celú flašku sa mi nechce.
Nemá niekto vzorku na výmenu?
buddha.ps, 20. 06. 2017 11:24 (36651)
| Barva: | 2 |
buddha.ps, 12. 09. 2017 21:28 (38190)
pri dlhšom popíjaní sa mi v chuti a hlavne dozvuku objavuje i nepríjemná hrokosť :cry:
lalos, 25. 07. 2018 23:32 (45150)
| Info: | Během tohoto týdne jsem měl možnost ochutnat Dalmore Luceo a Dominium a nějak jsem se nemohl smířit s pro mě poměrně jednoduchou sladkou chutí obou. Vyrazil jsem teda do zlínského koktejlového baru Retro ochutnat základní verzi.<br/> Tato základní „dvanáctka“ zrála prvních devět let v sudech po bourbonu a následující tři roky část dozrávala v sudech po oloroso sherry Matusalem (stejně jako Dominium) |
| Barva: | Deep Copper – barveno - filtrováno |
| Velikost: | Vzorek ve zlínském Retro baru |
| Aroma: | Jasné náznaky sherry, ale tak nějak maskované za vanilku a exotické koření. Rozinky a datle plus něco lehce rušivého, jako grain nebo takového něco sprostšího. |
| Chuť: | Tady už vystupuje sherry více a doplňuje se s nahořklostí a kořenitostí. Nejlíp to vystihuje asi čokoláda Mon Chéri, hořká čokoláda a višně. Lehce pikantní chilli, trošku vodovější. |
| Dozvuk: | Středně dlouhý a lehce kořenitě nebo tonikově nahořklý. |
| Shrnutí: | Ve vůni slabší, v chutí je fajn. Lehce hořčí konec by možná někomu mohl vadit, po zkušenosti s Luceo a Dominium mi ale vyhovuje, protože z ní vystupuje mnohem více chutí, než jen sladké sherry. V cenové relaci základních core whisek se určitě neztratí. Lahev asi nekoupím, zkusím zainvestovat alespoň do 15yo, dvanáctka je ale fajn nenáročné pití, které můžu doporučit. |
| Alkohol: | 40 % |
ktulu, 07. 01. 2019 19:43 (49503)
Ačkoli by se mělo hledět na mok samotný, nejdříve bych rád vytknul lahev – elegantní, jednoduchá a líbivá. Zaručeně si ji ponechám, přestože její obsah mne příliš neoslovil. Vůně pro mě zůstává podivně nečitelná (moje čichové ústrojí nepatří k nejvyvinutějším), nicméně mám pocit, jako bych přivoněl k misce s oříšky. Konkrétně k lískovým. Což trochu evokuje myšlenky na pečení vánočního cukroví. V chuti převládá sherry (při následné degustaci možná i višňová marmeláda) a dřevnatost. Chvíli to až působí, jako by se v ústech převalovala hromada pilin. Co je nejlepší na této whisky je dozvuk, který je příjemný, dlouhý a drží si svou šťavnatost. Při vychutnávání a nesystematickém uvažování o kvalitách této whisky se moje mysl přesouvá na hranice lesa, kde je zřetelně cítit jehličí. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Na druhou stranu opětovné pořízení nemám v plánu. Možná starší ročníky. 82
Beamy, 16. 01. 2021 15:50 (63850)
(fotka v offline verzi nedostupná)
| Barva: | +2 |
| Alkohol: | 40 % |