Radek, 25. 12. 2012 00:08 (9019)
Whisky Redbreast je vyráběna (jak jinak) v palírně Midleton, ale původně byla vyráběna v palírně v Dublinu. U starších etiket jsem zahlíd nápis nikoli single pot still ale pure pot still.... jestli to znamená něco konkrétního či je to jen marketingový tah netuším.
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Něco mezi irskou a skotskou, nicméně náznak umělotiny tam je. |
| Chuť: | Taková sladkohořká (v tomhle pořadí), bohužel ta hořkost v té chuti není až tak úplně šálek mého čaje.... nicméně jde to. |
| Dozvuk: | Poměrně ucházející, i sladké jahody se objeví.... ale pozor, po delší době se nakonec dostaví i hašlerky. |
| Shrnutí: | Celkem zajímavá whisky... byť jí lze leccos vytknout, je nutno uznat že to rozhodně není klasickej irskej čajíček. |
| Alkohol: | 40 % |
Přiznám se že irská whisky pro mě vždycky byla spíše známka ne uplně vrcholové úrovně, nicmémě Connemara, Powers a Redbreast vypadají zajímavě.
Michal, 10. 02. 2013 12:23 (9452)
| Redbreast 12yo | |
| Velikost: | vzorka |
| Naslepo: | nie |
| Aroma: | Citrusy, jablká, med, trocha vosku. |
| Chuť: | Med, dub, vanilka, banán. |
| Dozvuk: | Kratší, škorica a ovocie. |
| Shrnutí: | Trochu niečo iné ako škótska whisky, neviem to presne vyjadriť slovami, ale rozdiel tam proste cítim. Neznamená to však, že je zlá a považujem ju skôr za zaujímavú skúsenosť. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 40 % |
Hunter, 06. 10. 2013 18:26 (11179)
| Shrnutí: | Volba whisky roku se nám blíží, a v kolonce Irsko jsem byl stále bez zástupce, tak jsem znovu přechutnal tuhle lahev, kterou jsem dostal jako dárek. Na Irsko, které u mě většinou (až na Connemaru) moc neboduje, je tohle dobrý počin. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 40 % |
zombice, 06. 03. 2014 16:23 (13170)
Hurá, kromě sešítku z WF jsem našel i svoje staré poznámky a tak vás budu teď pár dní zásobovat :-)
| Redbreast 12 | |
| Velikost: | vzorek |
| Aroma: | Výrazně nevýrazná laděná do sladka. Lesní ovoce, hruškový kompot, ?jitrocel? , dřevo a hořká čokoláda<br/> Second service: Nádherná vůně, ovocně sladká, jablka, banány, vanilka, med, květiny. |
| Chuť: | Jemnější, špatně se popisuje. Dřevo a byliny?<br/> Second service: sladká, jemnější. |
| Dozvuk: | Krátký málo výrazný, alkohol trochu zaštipuje, opět bylinná stopa?, dřevo.<br/> Second service: Sladký, vanilka, příjemný. |
| Shrnutí: | Tady je vidět jak jsou recenze vzorků zrádný. Napoprvé jsem testoval po delší době bez whisky a evidentně mi Redbreast nesednul a byl bych ho odsoudil do kategorie propadák roku. Napodruhé to bylo úplně o něčem jiném… |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 40 % |
josé, 18. 04. 2015 18:01 (19525)
| Velikost: | lahev |
| Aroma: | vanilkově sladké, suché dřevité, bílý dub. lak, ředidlo. hladké, maličko rumové, kokos. cereálie. něco mi v něm nesedí - asi ta výrazná lakovost. nicméně plné a hutné. (b.2/3) |
| Chuť: | suchá. zvláštní dřevo, lakované. štiplavé, ale přitom sladké, s nahořklostí. pikantní. (b.2/4) |
| Dozvuk: | sladký. téměř bez dřeva. karamely, vanilková čokoláda s kokosem a kořením (skořice) (b.1/2) |
| Shrnutí: | zajímavá vůně. určitě můžu doporučit (b.0/1) |
| Alkohol: | 40 % |
Kobalt, 28. 03. 2018 19:38 (42912)
| Velikost: | část láhve |
| Aroma: | Jemný a spíše sladký. Dřevo, sladké kyselé bonbony, jemné koření, stopa kouře a nakyslé dřevo. |
| Chuť: | Lehká a jemná, dřevito-kyselo-lákovo-kořenitá. |
| Dozvuk: | Kyselé bonbony, lák, pryskyřičné dřevo, kyselé dřevo. |
Nethar, 23. 05. 2018 18:37 (44182)
| Velikost: | vzorek |
| Naslepo: | ne |
| Aroma: | Velmi výrazná, líbivá, možná až moc. Rum, sladkost, trochu vanilky, rudé pomeranče. |
| Chuť: | V chuti už to není tak "tělnaté", řidší, voňavé, květinové. |
| Dozvuk: | Jemně navoněné, prostě irské, nasládle vanilkové. |
| Shrnutí: | Voní to pěkně, je taková líbivá, trochu se bojím toho, že možná až moc, aby se to brzy neomrzelo. |
| Barva: | +1 |
| Alkohol: | 40 % |
xenopus, 23. 06. 2018 21:51 (44733)
| Podrobnosti: | 0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017 |
| Body: | 82,5 |
| Aroma: | Lehké, navoněné, hladké. Není lihové. Především dřevěné - pěkný, vyrovnaný mix mezi sladkostí a kořenitostí (není hořké), doplněno zelenými meruňkami a lehkou mentolovostí. Po čase čím dál víc sládne po americku (vanilka). |
| Chuť: | Hladká; nepostrádá výraz, ale slovo charakter mi přijde přehnané. Ovesné sušenky, práškový vanilkový puding, troška rozinek naložených v rumu. Objeví se i lehce skořice. |
| Dozvuk: | Středně dlouhý, hladivý, hřejivý. Vyrovnanost z nosu pokračuje i tady, i když úplný konec už trochu hořkne. |
| Shrnutí: | Příjemné, lehké pití. Lehce hořčí dozvuk dojem kazí, ale pořád je to snesitelné. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 40 % |
tornado, 28. 03. 2020 14:51 (58572)
| Redbreast 12 yo | |
| Velikost: | vzorek 0,04 l od Kobalta |
| Aroma: | Lehké, příjemné. Slad, dřevo, oříšky. Po odstání se přidá nepatrný dotek medu, travnatosti a skořice. |
| Chuť: | Lehká, jemná. Máslové sušenky, med a kapka kyselého citronu. |
| Dozvuk: | Nepatrně zesládne, objeví se trochu hořkosti a špetka vanilky. Chuť celkem rychle ztratí tělo, zanechává delší dojem po máslových sušenkách. |
| Shrnutí: | Nenáročný, ale příjemně pitelný kousek. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 40 % |
lalos, 17. 04. 2021 10:51 (65804)
| Info: | Moje první single pot still whisky. Koupil jsem ji před časem pro řízenou degustaci kamarádům jako reprezentanta Irska. Pomalu jdeme do finále, tak je čas na recenzi. Bylo fajn, že jsem ji mohl srovnat s ostatními plněními v rámci řízené online degustace Black Stuff.<br/> <br/> Jinak whisky samotná je Single Pot Still a byla vydestilována New Midleton Distillery ze sladovaného a nesladovaného ječmene trojitou destilací. Zrála v kombinaci sudů po bourbonu a Oloroso sherry. |
| Velikost: | lahev |
| Aroma: | Sladová, kořenitá. Lehčí s bylinkama. Lehce natuchlé zemitější sherry. |
| Chuť: | Sladká. Obilně medová. Müsli s ovocem, trocha chilli. Trochu řidší, 3% navíc by bodly. |
| Dozvuk: | Střední, lehce lihově nahořklý. Opět bylinky. Asi nejvíc „irský“ ve smyslu irských blendů. |
| Shrnutí: | Moje první single pot still. Oproti irské produkci, kterou jsem zkusil doteď je to paráda. Výborná a originální věc i co se týče toho, že to je základní plnění značky. Za mě předčí Lustau i 15 yo. |
| Barva: | 0 |
| Alkohol: | 40 % |
Petr KomáreK, 28. 11. 2021 21:42 (70306)
Redbreast 12letá Single Pot Still Whiskey 40%
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2021:
Těžce se převalující aroma, ostrá ovocnost spojená sladkostí, kořenitost, lehce štiplavé dřevo, citrusy, jablka, med, trochu mi tam připadá nádech sherry. Příjemná, celkem uhlazená vůně, připadá mi, že se tam sherry prosazuje stále více a trocha hořké čokolády. V chuti hořkočokoládová sladkost, hebká, opět se projevuje kořenitost, ještě se dostane ke slovu vanilka, se kterou to přejde do dokončení, kde se opět projeví sherry a pomalu se přidá hebce zabalená kořenitost. V chuti méně ostrá a kořenitá než ve vůni. (23.3.2021)
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2021:
Hutné aroma, sladkost s kořenitostí, plné, vanilka i sherry ovocnost, jablka s citrusy, medová sladkost, trochu mu chybí hloubka, ale celkově příjemné. V chuti čokoláda, hořká čokoláda, sladká, celkem hebká, dobře pitelná i v chuti jí trochu chybí hloubka. Přidá se vanilka, se kterou to přejde do dokončení, kde se ukáže sladká kořenitost. Celkově příjemná, ne moc hluboká. (26.3.2021)
Poznámky z ochutnávky vzorku v roce 2021:
V prvním dojmu aroma trochu nakyslé dřevo s umělotinou. Po krátkém vydechnutí těžší ovocné aroma s ořechy, možná nádechem sherry, ovocná sladkost až do medu, jablka a citrusy, celkem příjemné, možná až snaživě líbivé. V chuti také snaživě líbivé a trochu povrchní, sladkost a hořká čokoláda, pocitově hebká a hladivá, ale líbivě povrchní. V závěru chutí se přidá vanilka a ovocné jablečné dřevo. S tím to přejde i do dokončení, kde to uzavře lehká, ovocně a oříškově zabalená kořenitost. Příjemné, nijak hluboké základní pití. (28.11.2021)
Lojza, 26. 12. 2021 09:55 (70918)
| Velikost: | Vzorek 0,04 l |
| Aroma: | Vanilka, sladkost, nevýrazný. Nakonec rumovitost. |
| Chuť: | Rumovitost. |
| Dozvuk: | Rychle pryč jako para nad hrncem |
| Shrnutí: | Mel jsem velké očekávání a tento styl mne vůbec nesedl. Nečekal jsem tu rumovitost ve vůni a posléze i v chuti, nebyl jsem sto tam najít cokoliv jiného nebo zajímavého. Lahev určitě ne. |
| Alkohol: | 40 % |
Duthoron, 13. 05. 2023 10:21 (76121)
| Aroma: | Čerstvé housky, kvásek, trocha sladkosti a rum. |
| Chuť: | Zpočátku vodovitá, pak hodně sladká a rumová. Přidává se hořké koření. |
| Dozvuk: | Střední, docela příjemný, kořeněný. |
| Shrnutí: | Není špatná, ale nějak mi tam ta rumovitost nesedí. |
| Alkohol: | 40 % |