Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz

Dalmore 12 yo The Black Isle

Žiži, 10. 03. 2013 19:13 (9722)

Tato whisky dostala jméno ne po ostrově jak by se mohlo zdát, ale po velmi úrodné části skotska blízko Inverness kde se pěstuje ječmen. Oproti klasické 12y verzi se liší tím, že výsledá whisky pochází z 50% ze sudů po bourbonu a z 50% ze sudů po sherry, u klasické 12y pochází cca 80% ze sudů po bourbonu.

(příloha v offline verzi nedostupná) 

Aroma:sherry, trocha ovoce (citrusy), mírně obilná, dosti sladká, karamel, zkaramelizavaný cukr
Chuť:sladká, trocha ovoce (hlavně pomeranče), sherry, trochu obilná, zkaramelizovaný cukr
Dozvuk:krátký až středně dlouhý, sladový s trochou ovoce, sladký
Shrnutí:slušná whisky, krapet ovocnější než standardní 12y, na druhou stranu jsou zde mírně nahořklé tóny zkaramelizovaného cukru, ředění je spíš na škodu
Barva:+1
Alkohol:40 %


Zpět na fórum | Zpět na obsah | WhiskyOnline.cz