značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» praxe » on-line 

  tisk textu

Online degustace

"Doba Covidová" přinesla velký rozmach online degustací. Začátky byly trochu nesmělé, občas s drobnými problémy, ale pak se to rozjelo fakt ve velkém. Někdy už je problém sladit termíny ochutnávek, naštěstí na některé se dá dívat ze záznamu. Velmi stručně jsem se tomu věnoval v doporučení kam na whisky ?, až jsem si řekl, že by to chtělo popsat trochu více. A jako vždy, jakmile se na WOL jedná o volný text na dané téma, tak to je hlavně o tom, jak to vidím já. (Pokud jsem někde něco pochopil špatně, tak se ozvěte a ujasníme, pokud se vám nelíbí můj názor, tak se taky můžete zkusit ozvat.)

Pokud se některé z nich zúčastním, tak to následně většinou píšu i do svých ochutnávek. Píšu jen ty, kde mám vzorky a ochutnávám během probíhající ochutnávky, většinou také ještě během pokecu po ochutnávce dávám text sem na WOL a na FB. O ochutnávkách, kde současně neochutnávám či se na ně dívám ze záznamu většinou nepíšu. Ne proto, že by byly špatné či nezajímavé, ale když k tomu nemám svoje degustační poznámky, tak není moc o čem bych psal.
Nějak jsem přestal stíhat, ale texty výhledově doplním.

Nepopíratelnou výhodou těchto online ochutnávek je jejich dostupnost bez ohledu na to, kde se koná a kde se nacházíte vy. A tak můžu přejít během vteřiny z jedné ochutnávky na druhou, která je vysílaná z druhé strany naší republiky, aniž bych zvedl zadek ze židle a opustil svůj domov, který není ani v jednom z těch míst. Kapacita ochutnávek může být teoreticky až neomezená.

Nemá to jen výhody, má to také nevýhody. Osobně, tváří v tvář, s dalšími lidmi fyzicky vedle sebe to je prostě takové přijemnější, lidštější, společenštější a člověk si nepřipadá, že se doma opíjí sám. Opíjet se ve společnosti je vždy zábavnější. Nevýhodou (ale třeba to druhá strana obrazovky považuje za výhodu :) ) pro organizátora ochutnávky je podle mne to, že nemá přímou zpětnou reakci publika. Nevidí na první pohled, že jede moc rychle a lidi nestíhají jeho tempo, že jede moc pomalu a všichni už jen chtějí další vzorek, zda je způsob ochutnávky baví nebo už všichni usínají a tak podobně. Také záleží, zda to vysílají přes FB nebo jedou přes aplikace typu Zoom, Teams apod. Oboje má svoje plus i mínus. A další nevýhodou je cena (tím nemyslím cenu jednotlivých ochutnávek, té se budu věnovat o kus níže, ale cenu celkovou). Samotné ochutnávky jsou cenově přijatelné, až bych řekl dobré, ale problém je v součtu. Jsem od Prahy a tak na ochutnávku do Prahy pojedu, jen když se mi bude fakt chtít a na ochutnávku do Brna nebo Olomouce nepojedu. Takže sumasumárum při mé lenosti za klasické ochutnávky nijak moc neutratím. Jenže tyhle online se dají v pohodě stihnout několikrát do měsíce a to už začíná lézt do peněz. Když se jich sešlo moc, tak jsem to také v jednu chvíli přestal stíhat.


Pravidelní pořadatelé online ochutnávek

S ukončeným covidovým zákazem všech hospod a barů skončila první vlna online degustací. Někteří v tom ale pokračují dále.

Whisky & Kilt

Pro první ochutnávky používali aplikaci, takže ochutnávky byly dostupná pouze po zaplacení. Ochutnávky vede Vašek Rout ze svého Whisky Klubu - Whisky & Kilt a mně osobně jeho styl i výběr vzorků sedí. Pod slovem sedí si nepředstavujte, že mi vše musí chutnat a že se všeho padám na zadek, ale vzorky to jsou zajímavé a jsem rád, že jsem je měl možnost ochutnat. 100 lidí, 100 chutí a bez ochutnávání nových a ještě neochutnaných whisky se nám obzory moc nerozšíří. Ostatně, když se podíváte na již proběhlé ochutnávky, tak uvidíte, že rozptyl témat je veliký, např Skotsko SM aktuální, Skotsko SM porovnání starých a nových, Irsko staré i nové, Evropské whisky, Skostsko silná rašelina - Octmore, atd. Při ochutnávce se jelo přes aplikaci, takže fungovala vzájemná komunikace, mohli se tak všichni vyjádřit k tomu, jak nám daný vzorek chutnal. Vzhledem k aplikaci a velikosti láhve je počet účastníků omezen a ochutnávku včetně vzorků je třeba objednat dostatečně včas. Cenově se pohybují v běžné výši ochutnávek.
Postupně Vašek přešel k vysílání ochutnávek přes Youtube a jsou tam i ke zpětnému shlédnutí. Po obnovení možnosti navštěvovat restaurace, bary a kluby, přešel Vašek do režimu, kdy ochutnávka probíhá klasicky v klubu, ale je současně vysílána i přes Youtube. Účastnit se jí tak mohou alepoň vzdáleně i ty, kteří by do klubu nedorazili nebo se na ní podívat zpětně.

Některé již proběhlé ochutnávky:
Kavalan Solist - ochutnávka lehce raritních lahví ;-) (22.4.2021) - youtube
Co je doma, to se počítá - on-line ochutnávka whisky Gold Well a Old Cock plus několik sudovek (6.5.2021) - youtube
Reset mozkových buněk - ochutnávka whisky o sudové síle (20.5.2021) - youtube
Staré vs. nové - vol. 2 (3.6.2021) - youtube
Ardbeg - post-Ardbeg Day komparace (24.6.2021) - youtube
Michel Couvreur (29.7.2021) - youtube
Campbeltown s Mirkou Kverkovou (5.8.2021) - youtube
Lagavulin (21.12.2021) - youtube
Vraždění neviňátek - ochutnávka whisky z nových palíren (13.1.2022) - youtube
Scotch Malt Whisky Society - degustace klubových lahví (31.3.2022) - youtube
Degustace whisky Springbank (15.9.2022) - youtube
Balvenie - limitované edice - první část (9.11.2022) - youtube
Balvenie - limitované edice - druhá část (9.11.2022) - youtube
Trocha starého obilí (24.11.2022) - youtube
Old Cock a Gold Well - ochutnávka 2. vydání (4.4.2023) - youtube
Old Cock a Gold Well - ochutnávka 3. vydání (6.3.2024) - FB

The Whisky Shop

Používají aplikaci, ochutnávka je tedy dostupná pouze po zaplacení. Rozptyl ochutnávek vysílaných z brněnského Whisky Shopu je také veliký. Zde ho ovšem dělají hlavně pozvaní hosté, kteří vedou ochutnávku. Výhodou online aplikací je, že host může být přítomen ve Whisky Shopu, ale také může vysílat třeba od sebe z domova. A tak byla ochutnávka pořádaná Mirkem Motyčkou (R. Jelínek - whisky Gold Cock), Petrem Křenkem (whisky GlenAllachie), Lukášem Andrlíkem (Svachovka - whisky Old Well) nebo v režii Whisky Shopu (porovnávání ročníků). Při ochutnávce se jede přes aplikaci, takže funguje vzájemná komunikace, můžeme se tak všichni vyjádřit k tomu, jak nám daný vzorek chutnal. Vzhledem k aplikaci a velikosti láhve je počet účastníků omezen a ochutnávku včetně vzorků je třeba objednat dostatečně včas. Cenově se pohybují v běžné výši ochutnávek.
Zatím s online ochutnávkami pokračují i době, kdy již dělají ochutnávky přímo u sebe v prostředí Whisky Shopu a snaží se o zkloubení obou ochutnávek dohromady. Technicky jsou podle mne ze všech nejdál.

The BLACK STUFF

Ochutnávky vysílají přes FB a jsou dostupné i zpětně. Základní osobou ochutnávek je Zdeny Kortiš, někdy sám, někdy s hosty. Já si tedy na Zdenyho styl musel chvíli zvykat, ale vzhledem k zajímavým tématům a informacím jsem si rád rychle zvykl. Výhodou pro mne je, že ochutnávky jsou vysílané přes FB a že jsou dostupné i zpětně. I zde je možná komunikace směrem od sledujících, ale pouze pomocí komentářů. Při online mi občas blbne zvuk a zasekává se mi to, což činí sledování nepoužitelné, navíc se mi to občas časově kreje s dalšími online akcemi, takže se na to dívám zpětně. Pro již výše zmíněné zajímavé informace určitě doporučuji podívat se i na starší ochutnávky. Vzhledem k velikosti láhve je omezený počet vzorků, ale díky vysílání přes FB a možnosti zpětného shlédnutí je počet sledujících téměř neomezen. Běžná cena jejich ochutnávky je podle mne velmi dobrá, protože jak s ohledem na vybrané whisky, jejich počet, tak také někdy bývá v ceně i degustační sklenička (ovšem i bez ní mi cena připadá ok). Někdy je cena celkem velká, což bylo třeba v případě ochutnávky Ardbegu (skoro 1.500,-), kde jedním ze vzorků byl Ardbeg 2011 Embassy Single Cask. Když byste si ovšem na baru dali tuto whisky (a to ji na každém baru nedostanete, pouze na těch, co jsou také Ardbeg Embassy), tak by vás to i se skleničkou (tu by vám ovšem oproti online ochutnávce neprodali) vyšlo na stejné peníze jako ta ochutnávka, kde ovšem byly navíc ještě další 4 vzorky (2 z nich bych řekl, že běžně nedostupné). V tomto světle ani tato ochutnávka nevychází draho.
Po otevření restaurací/barů opět pořádají ochutnávky v Black Stuffu a současně je vysílají přes FB. Je možné si také nechat zaslat vzorky domů.

Již proběhlé:

Povídání o Jameson Irish Whiskey - FB
Sherry sudy - ze Španělska do Skotska - FB
We love PEATy life! - FB
Peat & Wine - FB
Degustace skotské palírny GLENGOYNE s Mirkou Kverkovou - FB
St Patrick's Tasting. Zdeny & Peter go green! - FB
Redbreast Ultimate Tasting - Zdeny a Petr Křenek - FB + FB
Wood Maters! Glenmorangie s Víťou, Martinem a Zdenym - FB
NOT OAK ONLY, netradiční typy dřeva s Jirkou - FB
Ultimate Ardbeg Feis Ile Tasting - Zdeny a Karlavulin - FB
Gold Cock limitované edice - FB
Campbeltown prodejní degustace - FB
The Glenlivet Limited Editions Tasting - FB
Ardbeg 19 y.o. srovnávací tasting - FB
GlenAllachie degustace s Petrem Křenkem. - FB
Ardbeg Single Cask 2022 - FB
Spots tastings - FB
Kavalan degustace - FB
Diageo Special Releases & Distillers Edition - FB
Kilchoman degustace s Whisky Shop Brno - FB
Ardbeg & Glenmorangie 2022 - FB
GoldCock Whisky tasting s Mirkem - FB

Whisky & You

Zde se nejedná pouze o online ochutnávky, ale o celý virtuální whisky klub. Za tímto klubem stojí Vašek Rout, což je z mého pohledu dostatečná záruka kvality. V klubu můžete mít čtvrtletní nebo roční členství, každý měsíc probíhá ochutnávka 4 vzorků (4cl), které vám předem dorazí poštou. Jako členové máte přístup k dalším informacím a případným výhodám plynoucích z členství. Neplatíte každou ochutnávku zvlášť, ale platíte členství (viz výše) a nevíte, jaké vzorky budou v dalších ochutnávkách. V tomto ovšem osobně Vaškovi věřím, že výběr bude odpovídající. Cenově se to při přepočtu na měsíc pohybuje v běžné výši ochutnávek (vhledem k velikosti vzorků spíše v nižší). Více o Whisky & You jsem napsal zde - Whisky & You.

Květnová ochutnávka byla veřejně přístupná a tak je možné se i zpětně podívat, jak tyto ochutnávky vypadají:
Májová chvilka poezie (květen 2021) - youtube

The Izzi Pub

Jejich ochutnávku jsem ještě nenavštívil a tak nevím jak probíhá. Moc informací u ní (v době psaní textu) nemají, ale nebál bych se toho.
Co říkal Izzi v rozhovoru, tak si myslím, že jedou v režimu online a současně na místě, ale neumím to z jejich události poznat, takže pro více informací se ptejte u nich.

Záznam z některých ochutnávek na youtubu:
Online degustácia whisky produktov firmy KOFT - youtube
Degustácia Všeobecné Info - youtube
Degustacia na podporu Ukrajiny MAR 2022 - youtube
Old Well Whisky - youtube
Loch Lomond Degustácia (anglicky) - youtube
Degustácia FEB 2023 - youtube
Ardbeg Tasting 2023 - youtube
Degustacia Scotch JUL 2023 - youtube

další videa:
TOP Whisk(e)y roku 2020 - youtube
Whisky Year 2021 Part1 - youtube
Whisky Year 2021 Part2 - youtube
Gold Cock Vizovice - youtube
Cask Strength - youtube
Whiskey ktorú a za koľko? - youtube


Již nepořádající

Whiskey Bar, který neexistuje

Ochutnávky vysílají přes FB a jsou dostupné i zpětně. Jejich ochutnávky ze všeho nejvíc připomínají televizní pořad typu talk-show. V dřívějším modelu si povídali dva lidé z Whiskey Baru spolu na skleničkou whisky (vzorky jste si mohli předem objednat), nyní si zvou různé hosty nebo za nimi jezdí do jejich domovského prostředí. Ze všech výše popsaných je to nejvíce oddychový formát, který si rádi poslechnete i když nemáte dané vzorky a nalejete si i něco jiného. Je natolik zajímavý, že to nedoporučuji pouštět třeba k žehlení (to mne zrovna napadlo, nezkoušel jsem si to pouštět k žehlení), protože se můžete zaposlouchat a něco spálit. Vzhledem k velikosti láhve je omezený počet vzorků, ale díky vysílání přes FB a možnosti zpětného shlédnutí je počet sledujících téměř neomezen. Cenově se pohybují v běžné výši ochutnávek.
Aktuálně již online ochutnávky nepořádají.

Již proběhlé:
vol.1 – Protiklady pod jednou střechou
vol.2 – Dialog sudů
vol.3 – Křížem krážem kouřem - FB
vol.4 – Whisky versus voda - FB
vol.5 - Letem světem
vol.6 - Beam-Suntory - FB
vol.7 - Mládí a dým! - FB
vol.8: Áda, Karel Pinka a Lagavulin - FB
vol.9: Svachovka, Lukáš Andrlík a Áda - FB
vol.10: Campbeltown, Mirka Kverková a Áda - FB
vol.11: Zlatý Kohout, Mirek Motyčka a Áda, 1 to začalo a 11 to končí - FB


a další proběhlé online přenosy/vysílání/videa

Vedle pravidelných ochutnávek se objeví občas i nějaká jednotlivá ochutnávka či povídání o whisky.

Whisky Festival - Malá Morávka 2021 Online

Whisky Festival proběhl v jarním termínu online a nějakou dobu po termínu byly dány veřejné odkazy na videa z ochutnávek, co tam proběhly.

Cadenhead (Mirka) - youtube
Signatory (Salam15) - youtube
Compass Box (LukeD) - youtube
Adelphi (Karlavulin) - youtube
GlenAllachie (Maty a Kuba) - youtube


Řízená Degustace King Barley S Jurou Omelkou - 25.9.2020 - z brněnského Whisky Shopu u příležitosti uvedení nové whisky King Barley.


GOLD COCK WHISKY - online degustace - 10.12.2020 - pořádal Hedonism Spirit.


Degustace vzorků Old Well Whisky z dubu Mizunara - 18.3.2021 - Online přenos z degustace s povídáním o Svachovce a dubu Mizunara s Lukášem Andrlíkem a Jirkou Šinoglem.


Whisky povídání s whisky lady - 18.3.2021 - Povídání o whisky s odborníci Mirkou Kverkovou.


Degustace Gold Well a OldCock - 12.4.2021 - Oficiální představení spolupráce destilérek R.JELÍNEK a SVACHOVKA. Slavnostním přípitkem provedou Mirek a Lukáš.


Online degustace TOSH Lafayette s Petrem Křenkem - 12.6.2021 - Představení nové značky Lafayette.


The Izzi Pub - Peter Praženka: Whisky Year 2021 - Whisky rok 2021 z Peterova pohledu.

youtube: Whisky Year 2021 Part1

youtube: Whisky Year 2021 Part2V závěru zmíním ještě jednu ochutnávku, která si získala mojí pozornost. Bohužel negativní.

Online degustace whisky s Kryštofem Hordinou | pro znalce i začátečníky pořádaná BEERS & CHEERS.

V čem vidím problém? Bohužel čím dál tím více ve všem.
Nejdříve mne v pozvánce zarazilo - ... si na jazyku necháte převalovat 4 vzorky nejlepší skotské whisky a poznáte chuťové rozmanitosti ...

4 vzorky nejlepší skotské whisky za cenu 295,- za set??? Za ty peníze by nebyla ani kapka z každé té whisky. Co jsou vlastně nejlepší skotské whisky? První 4 v toplistu na WB nebo některé 4 z toplistu na WB nebo kdo si je vlastně troufne určit?
Víc informací tam nebylo, ani jaké whisky si kupujete, ani jak velké budou vzorky.

Než jsem jim stačil napsat, tak představili první vzorek a to je Buffalo Trace Kentucky Bourbon.
Jestli ten patří mezi nejlepší skotské whisky, tak se všem omlouvám, za bludy, co jsem okolo sebe o whisky šířil, mažu WOL a vytrácím se nenápadně z české whisky scény. Budu doma tiše zapíjet své zklamání ze sebe sama různou obyčejnou skotskou single malt whisky.

na začátek stránky

Aktuálně plánované online ochutnávky

(tedy ty o kterých vím a stačil jsem je sem napsat)

.....


Předhled online i neonline akcí na webu Poznej Whisky.cz:

a také doporučuji sledovat FB skupinu Whisky CZ/SK, tam se dost věcí objeví nejdříve a já už to nestíhám dávat sem.Další pravidelné online ...

Whisky Essence


V tomto případě se nejedná o ochutnávku, ale o český podcast o whisky od Jirky Šinogla. Nejdříve probíhá na FB a na Youtube, kde je najdete ve videích a následně jsou vystaveny odkazy i na další místa. Probíhá formou rozhovorů se známými i méně známými osobnostmi whisky světa.

Již proběhlé:
1. díl - o whisky s Petrem Křenkem - youtube, FB, mp3
2. díl - o whisky s Václavem Routem - youtube, FB, mp3
3. díl - o whisky se Zdenym Kortišem (The BLACK STUFF) - youtube, FB, mp3
4. díl - o whisky s Mirkem Motyčkou - (Jelínek - Gold Cock) youtube, FB, mp3
5. díl - o whisky s Lenkou Whyles Nádvorníkovou - youtube, FB, mp3
6. díl českého podcastu o whisky s Vaškem Cvachem a Lukášem Andrlíkem (Svachovka - Old Well) - youtube, FB, mp3
7. díl českého podcastu o whisky s Martinem Netharem Doležalem (whisky.nethar.cz) - youtube, FB, mp3
8. díl českého podcastu o whisky s Martinem Netharem Doležalem - dokončení - youtube, FB, mp3
9. díl českého podcastu o whisky s Petrem Izzim Praženkou (The Izzi Pub) - youtube, FB, mp3
10. díl českého podcastu o whisky s Jurou Omelkou (TOSH) - youtube, FB, mp3
11. díl českého podcastu o whisky s Mirkou Kverkovou Pokornou (Whisky Lady) - youtube, FB, mp3
12. díl českého podcastu o whisky s Martou van Leeuwen (Whisky Life)- youtube, FB, mp3
13. díl českého podcastu o whisky s Karlem "Karlavulinem" Pinkou - youtube, FB, mp3
14. díl českého podcastu o whisky s Markem Lopkem - youtube, FB, mp3
15. díl českého podcastu o whisky se Svatoplukem Buchlovským - youtube, FB, mp3
16. díl českého podcastu o whisky s Víťou Šafářem a Martinem Zvěřinou (Hedonism Spirit) - youtube, FB, mp3
17. díl českého podcastu o whisky s Pavlem Vavříkem (Sladovna Bruntál) - youtube, FB, mp3
18. díl českého podcastu o whisky s Petrem Komárkem (Whiskyonline.cz) - youtube, FB, mp3
19. díl českého podcastu o whisky s Michalem Marešovským - youtube, FB, mp3
20. díl českého podcastu o whisky s Václavem Šitnerem - youtube, FB, mp3
21. díl českého podcastu o whisky s Honzou Kubišem (PoznejWhisky.cz) - youtube, FB, mp3
22. díl českého podcastu o whisky s Andrejem Paholíkem - youtube, FB, mp3
23. díl českého podcastu o whisky s Jakubem Moravcem - youtube, FB, mp3
24. díl českého podcastu o whisky s Vladimírem Foglem a Radkem Martinkou (The Whisky Shop) - youtube, FB, mp3
25. díl českého podcastu o whisky s Eduardem Bařinou (Bednářství Bařina) - youtube, FB, mp3
26. díl českého podcastu o whisky s Honzou Rotreklem a Tomášem Křížem (Dram Room) - youtube, FB, mp3
27. díl českého podcastu o whisky - Springbank whisky school - prázdninový speciál - youtube, FB, (zde mp3 nemá význam)
28. díl českého podcastu o whisky s Kryštofem Hordinou - youtube, FB, mp3
29. díl českého podcastu o whisky s Petrem Gavlíkem - youtube, FB, mp3
30. díl českého podcastu o whisky s Martinem Krupičkou - youtube, FB, mp3
31. díl českého podcastu o whisky s Petrem Pulkertem a Pavlem Šustrem (The Whisky Game) - youtube, FB, mp3
32. díl českého podcastu o whisky s Michaelou McGuirke - youtube, FB, mp3
33. díl českého podcastu o whisky s Jirkou Šinoglem (Whisky Essence) - youtube, FB, mp3
34. díl českého podcastu o whisky s Pavlem Klaclem a Patrikem Tutschem (WhiskyLand) - youtube, FB, mp3
35. díl českého podcastu o whisky s Matyášem Dudkem (Pojď na panáka) - youtube, FB, mp3
36. díl českého podcastu o whisky s Miroslavem Mikim Balajem (Svet Alkoholu) - youtube, FB, mp3
37. díl českého podcastu o whisky se Štěpánem Koubou (Skvelawhisky.cz) - youtube, FB, mp3
38. díl českého podcastu o whisky s Karlem Součkem (Klub café bar Hulín) - youtube, FB, mp3
39. díl českého podcastu o whisky s Karlem Hartlem, Milanem Marinovem a Janem Pekárkem (Marpek) - youtube, FB, mp3
40. díl českého podcastu o whisky s s Martinem Homolou - youtube, FB, mp3

Extra 001 - Jak degustovat whisky - youtube, mp3
Extra 002 - Jak skladovat whisky - youtube, mp3
Extra 003 - Whisky a Vánoce - youtube, mp3
Extra 004 - TOP whisky roku a hodnocení roku 2023 - youtube, mp3
Extra 005 - Whisky celebrity - youtube, mp3
Extra 006 - Jak investovat do whisky - youtube, mp3

Glosy s Netharem 001 (15.9.2023) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 002 (9.10.2023) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 003 (7.11.2023) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 004 (8.12.2023) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 005 (12.1.2024) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 006 (13.2.2024) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 007 (7.3.2024) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 008 (10.4.2024) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 009 (8.5.2024) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 010 (6.6.2024) - youtube, mp3
Glosy s Netharem 011 (1.7.2024) - youtube, mp3

Masterclass 001 - Babylonská věž - youtube
Masterclass 002 - Šedé zóny Skotska - youtube

Po svolení od Jirky Šinogla jsem sem přidal i odkaz na mp3 soubory, které se stahují odtud z WOL. Přímo od Jirky si je můžete stáhnout zde. Je to pro takové fosily, jako jsem já, co nejsou furt online, čtou ještě klasické weby a audio poslouchají z mp3 přehrávače.


Nedělní chvilka whiskezie


Pravidelná (skoro) nedělní chvilka s Vaškem Routem nad sklenkou whisky. Vysíláno na youtube.

Již proběhlé:
16.01.2022 - #1 Octomore 08.3
23.01.2022 - #2 Highland Park `Oran na Boii III
30.01.2022 - #3 Auchentoshan Distillery Cask - Bordeaux 2010
06.02.2022 - #4 Glenfiddich 30 let
13.02.2022 - #5 Tomatin 21 let, Verdejo Cask
20.02.2022 - #6 Balblair 1975, 1st Release
27.02.2022 - #7 Polární whisky Ernsta Shackletona
06.03.2022 - #8 Macallan Enigma
13.03.2022 - #9 Glengoyne Teapot Dran
20.03.2022 - #10 Glen Moray 2010 Peated - PX Sherry Finish - The Private Cask
03.04.2022 - #11 Laphroaig 16 let
10.04.2022 - #12 Bruichladdich 1988/30 let
17.04.2022 - #13 Balvenie 17 let Peated Cask
24.04.2022 - #14 Bary v New Yorku
01.05.2022 - #15 Glenkinchie 20 let
08.05.2022 - #16 Dalmore King Alexander III
15.05.2022 - #17 Bary v Glasgow
22.05.2022 - #18 zrušené palírny v Campbeltownu
29.05.2022 - #19 Kam za whisky v Dublinu
12.06.2022 - #20 Palírna Pearse Lyons
03.07.2022 - #21 palírna Woodford Reserve
19.02.2023 - #22 Macallan Archival Series - Folio 2
05.03.2023 - #23 Johnnie Walker Experience, Edinburgh
12.03.2023 - #24 Palírna Kingsbarns s Peterem Holroydem
02.07.2023 - #25 Macallan Folio 5
10.07.2023 - #26 Macallan James Bond Globe Trotter
24.07.2023 - #27 Pomsta faraonů - egyptská whisky Auld Stag


O pití


Tento podcast se zajímavým názvem o pití nebo opití (občas to vypadá, že na začátku se jmenuje tak a na konci jinak), se nevěnuje přímo whisky, ale českým palírnám a osobnostem ve světě alkoholu. Whisky do tohoto světa alkoholu zapadá a mnoho palíren také koketuje s výrobou whisky a tak jsem se rozhodl ho sem také přidat. Vysíláno na youtube.

Již proběhlé:
#1 - pilot: Kamil Kutina, Palírna Radlík
#2: Ondra a Martin z Garage22: Gin a co všechno mu předchází
#3: Václav Rout: Whisky, česká whisky i ovocné destiláty
#4: Jiří Syrovátka: Generační hospodaření, spolupráce s pivovarem Bernard a práce se sudy
#5: Ondřej Dlabola: Mladá Palírna Dlabka a její produkce
#6: Jura Omelka: Whisky palírna TOSH
#7: Zdeny Kortis: The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar
#8: Ondřej Halouzka: Aprés bar Praha
#9: Mirek Motyčka: Rudolf Jelínek (1.díl - historie firmy, sadaření, slivovice a ovocné pálenky)
#10: Vašek Cvach: Svachovka (Kouzelné místo, kde se vyrábí pivo, whisky, pálenky, likéry i pralinky)
#11: Miloš Pokorný: Pivovar Glokner (Kde vařil, jaká piva rád pije, pivo vs. sladinka na whisky)
#12: Lukáš Andrlík: Old Well whisky, ovocné pálenky stařené v sudech a sezónní gin


O plánovaných ochutnávkách se dozvíte většinou na FB.
Nemám ho rád, ale na tuhle rychlejší komunikaci funguje lépe, než klasické weby.


doporučuji tedy hlídat a sledovat

Whisky & Kilt

Používali aplikaci, ochutnávky byly tedy dostupné pouze po zaplacení. Několik posledních ochutnávek bylo vysíláno na Youtube a jsou tam i ke zpětnému shlédnutí. Předpokládá se pokračování i v době pocovidové. Poslední dobou přechází spíše na vysílání přes Youtube.

The Whisky Shop

Používají aplikaci, ochutnávka je tedy dostupná pouze po zaplacení. Předpokládá se pokračování i v době pocovidové, kdy zkouší zkombinovat ochutnávku na místě a lidi připojené online.

The BLACK STUFF

Ochutnávky vysílali přes FB a jsou dostupné i zpětně. V nepravidelné podobě budou možná pokračovat dále.

The Izzi Pub

Jejich ochutnávku jsem ještě nenavštívil a tak nevím jak probíhá.

Whisky & You

Virtuální whisky klub s pravidelnými ochutnávkami vysílanými přes Youtube každý měsíc.

Whisky Essence

Český podcast o whisky od Jirky Šinogla. Nejdříve probíhá na FB a na Youtube, kde je najdete ve videích a následně jsou vystaveny odkazy i na další místa. Probíhá formou rozhovorů se známými i méně známými (ale vždy zajímavými) osobnostmi whisky světa.Tak jsem zjistil, že jsem vlastně duchovně založen a věnuji se spiritismu. :)Odkazy na veřejné dostupné záznamy ochutnávek najdete v levé části u jednotlivých pořádajících.
Můžete si tak udělat i lepší představu, jak tyto ochutnávky vypadají (i jak vypadají skutečné ochutnávky, některé v poslední době probíhají klasicky a pouze je tam kamera, aby se mohli zúčastnit i další online).

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 04.07.2024