značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» informace » prameny 

  tisk textu

Prameny

Protože mé samotné znalosti nestačí k tomu, abych mohl napsat takovýto web, čerpám při psaní z různých pramenů. Bez nich bych ostatně nikdy žádný web o whisky nevytvořil, zpočátku jsem to tvořil částečně pro sebe, kdy jsem informace z různých pramenů dával dohromady, abych se o whisky něco více dozvěděl. Čím více jsem do světa whisky pronikal, tím více přibývalo na webu vlastní autorské práce. (A čím více o ní vím, tím více si myslím, že jsem to s tím cílem přehnal.)

Některé prameny přímo cituji (např. z knihy Michaela Jacksona), protože zde by jakýkoliv vlastní zásah byl pouze k horšímu. Z ostatních se snažím čerpat informace a z těch následně dát ucelenou informaci sem na WOL.

Hlavními prameny při psaní WOL byla knížka pana Kulhánka - Velká kniha o whisky: Encyklopedie whisky a whiskey (tehdy ovšem ještě rukopis, takže to mohlo poznat pouze pár lidí) a kniha Michaela Jacksona - Whisky na kterou se odvolávám v citacích v charakteristikách whisky. Další informace byly čerpány z knih, z multimédií a webových stránek uvedených v pramenech.

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 10.07.2019