značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» o serveru

  tisk textu

Whiskyonline.cz

Whiskyonline.cz je web, jehož cílem je dát dohromady co nejvíce informací o whisky v českém jazyce. WOL není provázán s žádným obchodem ani sponzorem, snaží se, aby informace na webu byly nezávislé a vyjadřovaly maximálně osobní názor autorů. Mnoho informací a fotek je zde díky bezplatné spolupráci s některými autory a obchody, proto také není možné, aby zde uvedené informace byly používány ostatními komerčním způsobem (např. internetové obchody atd.).

Fotky zde na webu pocházejí z různých zdrojů. Některé z fotek jsem fotil sám (některé láhve, etikety), ať focené doma nebo se souhlasem majitelů v obchodech. Některé fotky jsem dostal k dispozici z e-shopů, kde jsem dostal souhlas se stažením fotek z jejich webů či jsem přímo dostal jejich zdrojové fotky. Další fotky mám od lidí/čtenářů, kteří zaslali své a další fotky. Může se tak stát, že se zde i omylem ocitne fotka, která je v rozporu s autorskými právy, její umístění zde vám vadí a přáli byste si ji odstranit. Pak mi napište a já ji odstraním.
Doufám, že toto nenastane příliš často. Web není výdělečný, nejedná se o obchod, není z něj žádný zisk, jeho cílem je informovat a vzdělávat další milovníky a komzumenty whisky. Takže vlastně jeho přínos je pro všechny ostatní na trhu s whisky, od výrobce, přes dovozce, obchodníky až po různé aukce.

Svět whisky je na jednoho člověka docela velký. Zatím jsem se stránkám Whiskyonline.cz věnoval sám. Pokud máte zájem pomoci s dalším rozvojem těchto stránek, napište na můj mail či dejte vedět v diskusním fóru.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně whisky, doporučuji je dávat spíše do odpovídajícího diskusního fóra, než-li je zasílat mailem přímo mne. Každý zápis do fóra mi přijde na mail, takže o něm vím, ve fóru ho ale vidí více lidí a odpověď tak můžete dostat podstatně dříve. Jak se říká: víc hlav, víc ví.

Možnosti spolupráce jsou různé, od variant, které nevyžadují skoro žádné znalosti o whisky až po psaní celých značek, oblastí či článků. Nejjednodušší možností je pomáhat při vyhledávání pravopisných a větných chyb, které se zde objevují. Další možností je psaní vlastních krátkých článků (např. informace o proběhlé ochutnávce). Velký prostor je ve vyhledávání novinek (novinky z palíren o značkách atd), na toto nemám poslední dobou vůbec čas a tak WOL trpí určitou neaktuálností. Složitější možností je úprava či doplnění do již napsaných článků a značek, toto již ovšem vyžaduje větší znalosti. Také je možné i psát celé značky. U všech textů musíte samozřejmě počítat s tím, že poslední slovo a závěrečné úpravy dělá whiskyonline.cz

A nakonec důležitá informace. WOL je kompletně placen z vlastních peněz (ať formou finanční, tak formou nehonorované práce), takže za napsané články není možné vyplácet odměnu. Jedinou odměnou bude poděkování napsané někde na webu WOL.

na začátek stránky

Doporučená konfigurace a rozlišení

Stránky jsou optimalizovány pro všechny běžné prohlížeče (Firefox 2+, Internet Explorer 6+, Operu, atd.) a rozlišení 1280 x 1024 pixelů. Minimální požadované rozlišení je 1024 x 768, přesto toto rozlišení moc nedoporučuji.

Reklama

Pokud chcete na své stránky přidat odkaz na whiskyonline.cz, můžete použít tyto:

full banner

micro bar

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 18.02.2013